Kupovina novog automobila (sugestije, saveti, pomoc)

Katalizator obavezno skidaj i prodaj ga. Mozes lepe pare da uzmes ako je to onaj sto mislim da imas. A sto se tice ostataka mozes straight pipe cist ili straight pipe samo sa zadnjim loncem ako ti je bucan onako. Na jednom autu imam ovu drugu kombinaciju i zadovoljan sam. U opste nije bucan cak ni na 220 km/h. A na ovom drugom autu ce 90% ici straight pipe i cip nadam se na jedno 180 konja.

Sto se tice samo cevi f 65 mislim da ti treba ali nemoj me 100% drzati za rec. Ne valja da je cev mala zbog opterecenja turba, a isto tako ne valja i prevelika jer onda je turbo suvise rasterecen.

Zasto si se odlucio bas za stila? Koliko sam razumeo imas 2? Po gradu ih cesto vidjam, ima ih previse, a vecina njih ima crni dim iz auspuha. Znaci zestok kvar na motoru, a delova i nema.

Stilo? 1.9 JTD moze da izgura sta oces. Ja kupio mog na 133k kilometara, prodao ga na 210k, evo sreo coveka prosle nedelje kome sam prodao, sao reci hvale obrnuo je vec 30k dakle 240k pravih km, ne fali nista.

Na stranu elektronika…

Akiris, posto znam da ti je emisija stetnih gasova koje odasiljes na ozon presudna, preporucujem prijus.

1 Like

Probao sam svasta nesto od automobila. Za ono sto bih vozio i sto mu se dopada nemam para tipa bmw 320d ili 325d 2005 pa novije ili alfa 159 ona verzija od 180 ili 200 konja.

Tako da je Stilo ono za sta imam para i dopada mi se.

Da imam 2 komada.Karavan Multijet-a fabrika 140 konja tjunovan i sredjen pa sad ima oko 170. A drugi kupe JTD od 115 koji krece da se sredjuje za par meseci.

Sto se tice da ih ima puno ima ih tu nema price, a sto se tice crnog dima e tu ima vise faktora kao sto su:

-izraubovani motori i lose servisirani
-svaki koji je uzet sa placa nema katalizator i sa ovakvim motorom gore mora da dimi
-lose gorivo iz koje kakvih rupa i slicno

Ima tu jos svasta ali evo ti primer.

lancia lybra 2.4 jtd dimila toliko da nisi mogao da vozis iza nje, ostavljala crnu liniju iza kad se stisne gas. Resen problem sredjivanjem creva za usis vazduha. Raspalo se na jednom delu u stalno je vukao topao vazduh.

Tako je mahom sa svim ovima po gradu. Neke sitnice kojima niko nece da se bakce a mnogo znace. Sav taj crni dim je gorivo koje se nije dobro sagorelo.

Zna i ovaj od 115 konja da zadimi kad se zgazi ali ovako je super bez dima. Ali ja vodim racuna sta se sipa u njega i redovno cistim sve sto moze da pravi problem.

Takodje imam tu srecu pa nemam problema sa elektonikom. Gadjao sam noviju seriju upravo zbog toga. Znaju ponekad senzori da zabodu pru paljenju ali posle reseta sve radi.
Za 4 godine koliko vozim stilice sam prevalio 50 000+ km bez ikakvih problema.

Ja sad prvi put vozim dizelasa. Odlican auto. Igra tu i ulogu sto je on nov. Do sada sam vozio Astru Classic 1.4 twin port, ali voznja Octaviom naspram Astre je skroz druga dimenzija. Astra je auto koji nece zadiviti komsiju kad ga kupis, ali hoce tebe. I to je cinjenica. Kupljen je nov '08 i nikada nije imao ni jedan veci kvar (sem kad me sleper pokupio od pozadi na semaforu posle 3 nedelje od izlaska iz salonaa (bilo crveno), ali na svu srecu kasko osiguranje je odradilo svoj deo posla)

Neka hvala. Skroluj na pocetak teme :blush: Obezbedio sam se :grinning_face_with_smiling_eyes:

Sorry, nisam citao sve. Ja mislio da sacuvas planet Earth, al ako si resio ipak da je unistis, opet tvoja stvar :slight_smile:

Kada majstori ne znaju sta da izmisle za motor onda kazu katalizator, nema veze sa vezom ispravn sam vadio na fiesti i sve sto je bilo sa njim isto je bilo i bez njega i samo je bio bucniji i vise dimio. Ne osporavam kod nekih i bude ali vecinom ne.

Majstori su uglavnom takvi. Ako nesto ne zna slaze te da ne moze da se popravi i kraj. Odnesem ja tako dzoj za xo pre mesec dana u nsgames jer mu desni analog nije valjao, ovaj otvori poklopac baterije i kaze ovo je kinez…

…a ono bio Tajvanac. Kakvo djubre serviser :slight_smile:

1 Like