Kupovina novog automobila (sugestije, saveti, pomoc)

Dragi forumasi, odlucio sam da kupim nov auto. A pod tim nov, mislim bas nov auto iz salona.

Da elaboriram. Nedeljno prelazim prosecno oko 650 km. Imam Stila koji je presao vec 209.000 kilometara, i vec pokazuje polako znakove umora, i ako nastavim ovim tempom, nece dugo da izdrzi. Odlucio sam se da ga prodam, neko ko prelazi 10.000 km godisnje ce se na njemu bez problem voziti jos par godina, ali ja jednostavno ne mogu.

E sad, razmisljao sam prvo o kupovini polovnog automobila “skoro novog”. Ali ako gledam dvogodisnje automobile, sve je to vec preslo 100 - 110 hiljada kilometara, pa razmisljam da mi to nije bas pametno da uradim, kada pogledam da se ti automobili prodaju za 2-3(retko) hiljade eura jeftinije od novih.

Pa sam odlucio da investiram u nova kola, eventualno u neko salonsko test vozilo sa jako malim brojem predjenih kilometara.

Ono sto mi je u velikoj meri bitno jeste oprema. Sta cu kad sam tech freak, kad vidim da neko uzme novu Skodu Rapid a tamo gde treba da bude mp3 radio, ima rupa kao u Zasatavi, ne bude mi dobro a on presrecan kupio Rapida za 9000 eura, novog. Ne patim od parking senzora, znam i sam da se parkiram i bez njih ali recimo dnevna svetla, senzori za svetla kisu maglu itd mi rade posao, kao neki touchscreen display i obavezno bluetooth da ne pricam telefonom u kolima.

Prvi na listi mi je novi Toyota Auris. Posle ide Hyundai i30. I dalje ne znam ni sam. Svidja mi se Focus, ali, sto recimo Auris nudi od opreme za 15.000 eura, za taj nivo opreme u Focusu moram da platim 19.000 sto mi je previse. Mislim dodacu jos hiljadu i kupicu passata ili accorda.

Na golfa sam alergican, sta cu takav sam, Kiu ima drugar, neka hvala, a Astru ima tast, takodje hvala lepo.

Pa ako imate neku preporuku, samo napred, ako imate nekog poznatog da ima novog aurisa ili i30, podelite njegovo iskustvo ako znate itd. Mnogo ce mi pomoci vise glava.

Plus zamolio bih vas da me ne ubedjujete da uzmem polovno vozilo, i made up my mind.

EDIT: cisto da ne idete siroko sa preporukama, odlucio sam se da dam 15.000 za nov auto, eventualno 16 ali to bi bilo u nekoj ekstermno dobroj ponudi.

Novi auris

Hyundai i30

šta misliš o novom bravu ili đulijeti

Fiata imam a djulijeta je skupa za ono sto nudi. Nova djulijeta 1.4 sa osnovnom opremom je 19.500 eura. A bravo mi je kao stilo kog vozim 5 godina, pa bi hteo malo da promenim

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

a ha,onda toyota je najbolji izbor

Honda Civic? Japanac je Japanac, cale mi vozi polovnog Accorda i prezadovoljan je, a generalno sam na sajtovima video stav ljudi koji voze Hondu da se nakon Honde ne vracaju nijednom drugom proizvodjacu. Plus je Civic onako malo “nasviran”, taman za krizu srednjeg doba. :stuck_out_tongue:

Jeste nasviran ali opet, kao sto rekoh, meni oprema u kolima predstavlja jednu od najbitnijih stvari. I opet se vracam na to da je honda fantastican auto ali civic sa barem srednjom opremom je 20k

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Novo vozilo je najbolja opcija, polovno je uvek macka u dzaku. JA bih savetovao da pricekas malo, i odes na ovogodisnji sajam automobila, te tamo pregledas,prelistas i priikupis ponude novih vozila, prvenstveno sto ce biti i bogatije opreme i popusta, prihvatljivih uslova kreditiranja i ostalog.

Ja takodje uzimam tek prvi svoj auto, pa razmatram sta i kako, i kljucni faktor mi je ovogodisnji sajam.

Za te pare imas novu Ibizu, mada njihov enterijer te ne bi zadovoljio verovatno, tako da ako bas mora jedan od ova dva, moj glas ide za i30.

Realno, bude dobrih ponuda na sajmu, beskamatni krediti and that kind of sh*t. Koji god da uzmes, neces pogresiti (pod pretpostavkom da ne uzimas neku Daciu ili Ladu), jer kao sto rece Henri Ford - “Najbolji automobil je nov automobil”. Sve se svodi na tvoju licnu preferenciju.

Ako si elergican na golfa, a audi ti je skup, volis opremu, tvoj izbor treba da bude francuz definitivno.

Sada ne znam gde si gledao da su auta 2 godine stara, manje 2, 3 hiljade od novih, to jednostavno nije istina, ukoliko uzimas 2 godine star auto, zavisnosti od modela, cena je minimum niza za 7,8 hiljada.

Ako prelazis toliko kilometara, moslim da tvoj izbor treba da bude nemac, ako ne zelis to onda definitivno francuz…

Govorim ti zato sto ja prelazim oko 50000 godisnje, prosle godine sam uzeo a4, 2012 god, za 14000… cena novog automobila u toj opremi je oko 33000, 34000… pa vidi koliko je izgubio na ceni za dve godine.

Ako uzimas na lizing, kredit, to je drugo, ali ako uzimas auto za kes, kupovati nov auto je ludost.

Sent from my GT-P5210 using Tapatalk 2

Za 15 soma moze se uzeti besnilo od auta 2013-2014…
Bengula i bog da te vidi, izvini za off ali stvarno ne kapiram ljude koji kupuju nova kola, barem u Srbiji.

15 hiljada za auto? Gde mogu da konkurisem za administratora? :smiley:

Moj dobar drugar (a i ti ga poznaješ , Steva, jel) ima i30. Auto je 1.4, benzinac, sa brdo opreme. Auto je zaista fenomenalan, ali troši k’o pezejac. Ne može da ga spusti ispod 7,5 litara…
Ja bih na taj tvoj spisak dodao još i Fiat 500L i eventualno novi Megan, C4 ili Peugeot 308.

Mitsubishi Lanser 1.6 sa invite paketom opreme, akciska cena 14.990. Jeste da nije najsveziji model, da ne pricamo koliko je bolji od gore navedenih… , za te pare trenutno nema bolje.

Slazem se i ja za sajam, treba to sacekati, tamo su uvek dobri popusti. Najbolje prvo to pogledati pa ako ti se tamo bas nista ne svidi onda se vratiti na ova dva.

Da bas tako Vla od 20.03.2015 - 29.03.2015. :slight_smile:

Hvala ljudi. Fora je da auto kuce vec imaju sajamske akcije, pa ne verujem da ce se jos spustati.

Svaka cast na kupovini ali pogledaj sada

Sada za te pare ima auto koji je presao 180.000 km, ako je verovati prodavcu. Cak iako je kilomteraza prava, da dam 14.000 za auto koji je presao 30.000 km manje od ovog sto trenutno imam, pa bio to i audi a4, stvarno mi ne pada na pamet.

Mogu da platim kesh, ali recimo hyundai ti daje 7000 eura na 60 meseci sa 0%kamate. pa mi se i to cini kao primamljiva ponuda, posto mi ne predstavlja neki problem da to podnesem sa platom (116 eura rata). Naravno ako nadjem to sto mogu da podnesem u kesh varijanti , naravno da se necu zaduzivati.

Ja ću uskoro prodavati golfa 5, 2007, a nisam prešao ni 100k s njim. Uzeću naravno opet golfa, vjerovatno neku sedmicu 2-3 godine staru, benzinca, da mogu da mu ugradim plin. :smiley:

Ovo što vi nabrajate ne bih uzeo ni da su upola cijene, pogotovu francuze i italijane, to je nula kvalitet, dok su japanci preskupi za održavanje.

Za ovih osam godina na golfu sam promijenio jednom kočnice i ulje na svakih 10k. Redovno ga vozim kod prijatelja na pregled i ništa mu ne fali?! A i da fali, dijelovi su jeftini i ima ih lepeza proizvođača kakvih hoćeš. Lamela set za mog golfa nije ni 100e.

Oprosti, ali ne razumijem ljude koji su gadljivi na golfa, nema opravdanja.

Nikad mi se nije svideo golf niti ce. Druga stvar, call me paranoid ali golf se u Srbiji krade ko sibice u prodavnicam. Samo mi to treba u zivotu. Da se ne lazemo, lep je Golf 7, i koji god review za kola u toj klasi da gledam, svi ga poredjuju sa neprikosnovenim kraljem te klase a to je upravo Golf. Ali ja ne vidim sebe u njemu i tacka. Sta cu kad sam takav :smiley:

Jednom smo ja i ti imali prepisku oko kola, samo sam cekao kad ces se javiti. :stuck_out_tongue:

Ja sam gadljiv na Golfa, nemoj se uvrediti, ali zivim u ubedjenju da (u Srbiji) Golfa voze ljudi bez zavrsene osnovne skole. Najbahatiji vozaci koje sam sretao u saobracaju su po pravilu bili u Golfovima. Dakle, verujem ja da je to super auto, ali ima nesto tu vise od samog automobila. :wink: