Kupovina novog automobila (sugestije, saveti, pomoc)

Zeder + Cobra pa se ne krade. :slight_smile:

Ma ja sam brutalno praktičan, nema kod mene sviđa mi se - ne sviđa mi se, je li haljina plava, zlatna, mene samo zanima šta će da me preveze na cilj za što manje para i da to ponavlja bez problema dok ne crknem ili ga ne prodam. Golf je tu ne kralj, nego Emperor of the Galactic Empire vozila na četiri točka. Ima boljih ali skupljih automobila, u njegovoj klasi - none!

Ja kad vidim ljude koji voze Fiate, Renaulte, Peugeote, Dacie i sl. pomislim da nikad u životu nisu ni vozili automobil pa ih je neko za*ebao da to kupe prije nego su upoznali njegovo visočanstvo Golfa.

Ne postoji automobil njegovog kvaliteta a da je bar približno cijenom i isplativošću blizu golfa. Ne biste ovo ni provjeravali kad bi znali kolika sam ja cicija za nešto za šta nisam zaluđen.

Jednom sam potrošio cijeli dan i obišao cijeli grad da kupim donji veš po cijeni po kojoj ja mislim da treba da se prodaje a ne po cijeni po kojoj se prodaje u prodavnicama. Jednostavno imam u glavi cijene za većinu životnih potrepština koje ne prelazim, neće meni niko uzeti iz džepa 5e za j*bene gaće.

Eventualno za pet pari. :stuck_out_tongue:

Akiris@
“Vozio si vektru sada voziš stila kakav si ti frajer majko moja mila”
Druže nisam mogao a da ne citiram negrutina😀

*šmeker :slight_smile:

Sent from my D6603 using Tapatalk

Nov auto je nov auto,i godinu dana star auto u eu može da pređe 50kkm a kad već ima 15k evra na raspolaganju što rizikovati sa polovnjakom a što se tiče francuza ja ne znam koje to vi francuze preporučujete ja bar nisam vidio jeftine za održavanje(citroen,reno,peugeot) ili se u srbiji voze nekakvi drugačiji francuzi.Svako ima svoj stav što hoće jednu ili drugu stvar da kupi i to je jednostavno tako

Pre svega drugari da se svima zahvalim na savetima i sugestijama.

My quest is over.

and here it is :slight_smile:




U pitanju je Megane Berline Limited edition koji ima sve sem parking senzora i navigacije. Akcijska cena mu je bila 13.400, ali sam ja oborio na 12.700 i dobio parking senzore na poklon. Hteo da oborim na 12.500 ali nije se dalo medjutim rekao sam da mi ne pada na pamet da platim administrativne troskove koji su 2% (255 eura) i ostavio im vizit kartu i rekao da ako se predomisle da imaju moj broj i krenuo napolje, i naravno da su me vratili nazad :slight_smile:

Ukratko od opreme:

Tempomat, dvozonska auto klima, automatsko zatamnjivanje retrovizora, automatsko sklapanje retrovizora, kartica umesto kljuca, start stop dugme za paljenje, bluetooth, USB/aux, Senzori za svetla, kisu, maglu, parking, komande na volanu, kompletan auto je u crnoj metalik boji, od branika do retrovizora, led dnevna svetla, svetla za maglu itd. Jedino nema veliki displej i navigaciju koja inace u renault vozilima ne podrzava srbiju tako da who cares, imam igo na iphone-u.

Motor je 1.6 benzinac sa 16 ventila, jes da ce potrosnja biti malo jaca ali one kilometre koje sam naglasio da prelazim, 80% je otvoreni put., a i dizelas u startu je skuplji za 3000 eura.

Sutra ce biti gotov nulti servis, treba da odem da registrujem i pokupim tablice i to je to. Cim ga doteram napravicu jos jedan photo session :slight_smile:

Nisam znao da mozes da se cenkas u auto-salonu o.O

sa akcijskim sajamskim ponudama mozes :smiley:

EDIT: ako neko hoce da kupi Fiat Stilo 1.9 JTD nek mi se javi u inbox :smiley:

bravo i svaka čast na kupovini!!nek te služi dugo,da napomenem da i ja vozim renoa espace iz 2007.sa privilege(sve što postoji od opreme osim staklenog krova)opremom,i ja sam prezadovoljan i ne osvrći se na one što pljuju francuze i sve njihovo a nikad nisu vozili francuza nego su čuli da su loši jer udobnost koju si dobio nema nijedan auto kao francuz…btw auto je prelep…

Sad mu turiš plin i Bog da te vidi! :stuck_out_tongue: :smiley:

Sent from my Nokia 3310 using Golub Pismonoša

sto ljudi sto cudi. Neko se kune u golfa, neko u japanca neko u koreanca neko u francuza. Auto je moj i meni ce biti dobar. Uvek moze bolje, ali moze i gore. Bio sam u toyoti, dali su mi da provozam novu Corollu sa full opremom koja kosta oko 20.000. Super ide ali mi se auto ne svidja, pa su hteli taj da mi prodaju koji sam vozio za 15, presao je 15k km uradjen mu je servis i naravno salonsko test vozilo ali jednostavno nisam hteo. Kad sednes u ovo i vidis da je presao 5 km, osecaj je ko kad poteras igru koju cekas dve godine sa full detaljima a radi na 60 fps :smiley:

Bila je opcija da dobijem ovakav sa fabrickim plinom ali da cekam skoro do kraja jula.

Svaka cast, po meni daleko bolji izbor od bilo Toyote ili Hyundaia :smiley:

Interesuje me, jesi li na ovo naletio slucajno, ili je u medjuvremenu bilo jos istrazivanja? Auto izgleda stvarno mocno.

Sto bi rekli, nek ti je sa srecom! :smiley: Cekamo photo session :smiley:

Pa pazi. Renault mi ni najmanje nije bio na radaru. Otisao sam u subotu prvo u hyundai, pa u toyotu pa u WV, i na kraju u Ford / Mazdu. Mazda je u opciji samo sto deli salon sa Fordom. i pogledao i nisam bio zadovoljan iskreno jer su sve prodali i do sajma ne znaju nista, i za sve se ceka po tri cetiri meseca s tim sto platis pa cekas. i odemo sa zenom u klasicni shopping i ja kazem njoj, znas gde nismo bili? u renou, aj ko ga j*be idemo i to da vidimo. Ajde. kad ono u la la la. I jednostavno odnos cena / ponudjena oprema je bilo nesto sto je bilo tesko odbiti.

Jedine zamerke koje sam procitao a to je da se slozilo vise od 7 sajtova u istoj stvari je da nema nazad mesta kao recimo u golfu ili fokusu, i da naravno dizajn nije menjan od 2008. godine. Mislim bilo je faceliftinga ali je to toliko neprimetno da je smesno. Danas kad sam otisao, namestio sam sediste da meni lezi kako treba, rekao zeni da sedne iza mene, ima mesta? ima. super to bi bilo to.

Tako da pukom srecom, nista nisam znao o meganu dok nisam dosao kuci iz salona u subotu. juce sam jedno 17 sati razmisljao dal da ga kupim ili ne :smiley:

:tap: :tap: :tap: bravo,isti osećaj sam imao i ja naročito kad sam ubacio karticu u auto i kad mi se popalilo sve živo u kolima na tabli i na vratima samo sam mislio sad polećem :lol:

haha taj rad.

Imam istog megana starog dve godine, nov kupljen. Udoban je tu nema dileme, u gradu troši oko 8l, ali završna obrada i kvalitet plastike daleko iza japanaca i nemaca.

Ma nov je to autic i to je super. Ali kod mene potraga bilo za polovnim bilo novim ide jako lako.
Samo ubacim ove parametre. Odaberem do koje cifre, onda cena malog/velikog servisa. Cena npr plocica, amortizera, diskova, farova, soferke i malo limarija.
Zvuci smesno ali ako ga vozis preko 5god racunas da moze da se desi nesto. :smiley:
Ali taj Reno bas lepo izgleda. Meni su francuzi ok cena/kvalitet. Zena moja ima Pezoa to je isto g.

Hmmm, mora da ima probne tablice inace 20000din odnesose ajduci :wink:

ma jok bre. auto u salonu dok ne doneses podatak o registraciji i tablice. nema probnih.

Pre koju godinu kada je moja mama uzimala novu skodu odmah su nam oni dali probne table. A mi uzeli prave za 3 dana.

Neka je sa srecom, puno predjenih kilometra zelim :slight_smile: