Konverzija Xbox Live Gold-a u Xbox Game Pass Ultimate (Turska regija)

Mi gift preko konzole radimo. Ne znam da li mozes bez vpn-a na kompu ili na telefonu.

Jel neko zna kako mogu kupiti gift card u turskom storu? Preko Xbox-a nema u storu a preko kompjutera kaže da se ne slaže region Payment method sa mojom lokacijom. Ja sam u nemačkoj a VPN connectovan u Srbiju. I kad prebacim VPN u tursku takođe nemoze.

Skroz si pomesao lončiće :joy: ne znam stvarno sta hoces time da postignes, ali pokusaj da pojasnis sta ti je cilj pa ako mozemo da pomognemo.

Ima add on za igre koje nemogu da se giftuju. Da bi mogao kupiti taj add on na mom glavnom nalogu treba mit gift kartica (npr 100 turskih lira) koju bi da uplatim pa da mogu preko glavnog naloga kupiti add on.

To mozes jedino ako promenis region konzole na ARGENTINA ili TURSKA i pokusas da karticom kupis direktno sa konzole. 50/50% su sanse da prodje kartica ili ne prodje. Dakle nema komp , nema vpn. To ne pomaze u ovom slucaju…

Nažalost nema Gift Kartice da se kupi preko Xbox store na konzoli. Nadao sam se da je neko pokušao onim gore napisanim putem kupiti gift kartice i da je uspelo.

Nisi me razumeo. Kupis dodatke za igru direktno sa Arg ili Turska naloga sa karticom (visa ili master)

Ali to nije za nalog koji kupuje u ARG ili TR nego moj glavni koji ne može kupovati po toj ceni. A taj add on ne može da se giftuje.

Pa najmanji problem. Promeni region naloga i region konzole, kupi sta ti treba i vrati sve na staro :call_me_hand:

Evo sta ste uradili sa ovom temom

:grin:

3 Likes

jel kad imam gold(a nije mi aktivan ultimate) cim kupim ultimate konvertuje ga 1:1?

Da ako nemas aktivnu ultimate pretplatu onda je konverzija 1 prema 1.

2 Likes

Ovo sve moze preko xbox applikacije i vpna da se napravi nalog, redem-uju kodovi i posle samo da se uloguje nalog na konzoli?

Post br 18 i post br 20.

1 Like

Jel i dalje ovo aktuelno,planiram da kupim na cdkeys 2 koda xbox live gold 12 meseci turska regia oni su po 39$ i jedan kod game pass ultimate 3 meseca turska regia kosta 21$ sve ukupno izadje oko 100$ .Ovde citam da je neko za 6700 rsd dobio 26 meseci GPU??

Moraces da probas, iskreno ne znam jer imam aktivnu pretplatu do 2024te ili kad vec.

Probaj tako sto ces uzeti kod za Gold od 3 meseca i uraditi reedem po uputstvu gore. Ako prodje onda radi. Sto se tice jeftinijeg nacina to je mislim argentinski ali za to moras da posedujes konzolu.

Da ja sam bio taj :slightly_smiling_face: Koliko znam radi sve i dalje.

Jeftiniji kodovi su bili tada, verovatno.

Ja sam kupio 2x12 i jedan od mesec dana.

Dodao karticu i dobio mesec gratis.

I sad ne igram nista jer igram na sonyju :smile:

Ajde neko neka mi pomogne malo, odradio sam promenu accounta preko telefona sa vpnom sa turskim sam kupio gold za tri meseca i sad ne razumem sta radim? Kako da to upgrade na ultimate, probao sam direktno sa naloga kaze da ne moze , a ovde u prvom uputstvu stoji da treba da se kupi pored gold i ultimate, nisam to razumeo zasto bih onda uopste kupovao gold ako sam mogao odma da kupim ultimate za tursku verziju? Dakle sta radim nakon sto kupim xbox gold?
Unapred zahvalan

Kupiš gold prvo zato što je navodno jeftinije a konverzija ide 1:1. Onda kupiš kod idto tako za GPU i komvertuješ to u sve u GPU.

1 Like

Uzeo sam tri meseca gold radi testa proslo je sve ok. Sad kad probam to da upgrade na ultimate ne dozvoljava mi.