Kolika je kod vas Temperatura procesora na Jtagu

zanima me dali to ima veze do cipa same ploce i dalil u fsd neko podize brzinu ventilatora
kod mene uglavnom je posle nekog vremna oko 77C

od prilike tako je svuda, ali imaj obzira da je to temperatura u samom jezgru nije to ona izlazna gde ga naleze kuler, jer na 77 bi vec goreo prste ako se pipne ovako moze da se pipne i oseti se da je onako delimicno vrelo nije prevruce

inace ti je temp uvek ista bilo na jtag bilo na def samo sto na jtag mozes ovako da je vidis pa ti cudnije :slight_smile:

100 stepeni je neki max za cip valjda ili 115 nisam siguran kako bese, na 80 stepeni vec dize kuler na 100% cini mi se i krece da bruji jako dok ne ohladi na prihvatljivu vrednost

ja sam znao da zaredim i 12 sati neprestanog igranja pa mu nista nije falilo :slight_smile:

pretpostavio sam nego sam pitam jer vidim da moze da se ubrza ventilator ali onda postaje bucan mozda leti malo treba .

sta znam drzi ga samo na otvorenom mestu da nije negde naguran i miran si, odvojij ga maximalno od zida i slicnih prepreka, ja sam bas batmana AA zaredio od 12 popodne do 1 sat posle ponoci i ko zna sta sam igrao pre toga, za ovo se secam koliko je trajalo, drugar i ja zaseli i nismo prestali dok sve nismo presli kako treba, posle isto sa army of two oba dela… nista mu ne fali, cooler radi posao

Ja mislim da je normalna temparatura 65 stepeni u dashu a preko toga je kada se igra, moze da se obori na 45stepeni ako je na max cooler. AMD pali kulere na preko 85 stepeni, na 95-98 vec gasi masinu RROD gasenje.
Standardna radna temparatura AMD (graficke) je vrlo visoka zato se ni ne cudite.

Potrudite se da je niste ubacili u policu ispod televizora gde nema cirkulacije vazduha!

bas to u dashu je oko 65 kad se igra 75 do 77 ja nisam video vise kod mene od toga, znam samo da memorija uvek skoro bude 75

I kod mene je temperatura bila oko 75 pa sam upalio preventino ventilator,malo je bucnije ali da se priviknem za leto,hehehehe
inace sad je temperatura oko 55 kad se igraju igrice(ventilator je podesen jedan korak u desno ako me kapirate)

kod mene kad se igraju igrice cca 73, isto nisam bio siguran jel to prevelika temperatura, ali i kod drugih je tako…

Aman zaman ljudi, manite se vise temperature.

  1. maximalna normalna temperatura je ona koja je deklarisana na cipu (110 C), tj temperatura na kojoj cip radi u skladu sa specifikacijama. Temperatura ukoliko je veca od max dozvoljene je velika, ukoliko je ispod, onda je normalna.

Procesor na xboxu ce pre crkavanja poceti da throtluje ili izbacuje artifakte na ekranu, tako cete najlakse znati da li je prevelika ili normalna.
Procesor nije ziv, to je stvar od kamena i plastike, i ako je vama vruce na 80C, ne znaci da je i njemu.

  1. regulacija ventilatora ce obezbediti da vas xbox ima normalnu temperaturu.

LJUDI, shvatite, prva serija xboxa je imala problem sa materijalima (ne sa pregrevanjem) i sad ste od toga napravili citavu famu. Ukljucite ga i igrajte, xbox ne zahteva nikakav specijalan tretman.

Upravo si pomerio regulaciju ventilatora sa Auto na Minimum. Vrati skroz levo, tj na AUTO.

ako ima novi FSD 2.2 prvi korak u desno je 65% i sasvim je ok, ja ako setujem tu malo se cuje kuler vise (slim je u pitanju) ali je hladniji odmah za 10-12 stepeni…

kopka me da promenim kuler na slimu, ajde neka se javi @ciril on je to cackao pa da nam objasni sta je sve izmenjao povodom toga…

Ja sam poslusao Dusana i vratio na Auto,ne cuje se a cepam igrice u poslednje vreme po 5-6 sati bez prekida i temperatura je oko 77-78 i nije se palio na veci broj obrtaja do sada.Inace mi je bila na onih 65%.

kod mene na slimu IDLE temperatura u fsd je 75.9 fan na auto kad ga stavim na 65% bude 58 stepeni, dok se igram na auto fan bude 79 stepeni jer na 80 mu je softverski switch da pali brze a ne pali nikad sve dodje do 79.7 i ne mrda… i to posle visecasovnog igranja. Kada je fan na 65% bude oko 65 stepeni u toku igranja. Do duse kod mene je sobna temp 28-29 stepeni :). Sad mi dunulo da menjam stock fan, jurim neki kompatibilni ili neki koji moze da se “ubudzi” jer mu je fan 92mm a ima rupe od onog na 80mm… evo kako je lik stavio antec tri cool, mada ja to nikad ne bih stavio, pre bih mu uglavio jednu NOCTUA-u i da radi kao doxa :slight_smile:

to sto on ima nize temp i na stock nego svi mi je zasto sto je on stavio temp sondu izmedju cpu-a i heatsinka, tu je uvek niza temperatura nego u samom jezgru odakle FSD inace i cita temperature… (znam to iz iskustva jer na kompu imam sonde i ocitavanja sonde i npr core temp i slicnih programa se uvek razlikuju)

e ovako ja zamenio pastu, stavio sam Arctic Silver Matrix, imam je na kompu identicne rezove daje kao AS5… elem temperature pre su mi bile 75 u dashu na IDLE a 79.8 u loadu, sada je 64.6 idle a load 68 :slight_smile:
kuler nisam dirao niti cu, nista mu ne fali… razmisljao sam noctua da ubacim ali ima posla oko stelovanja jer nisu rupe identicne, ovaj fan koji je ugradjen u slim je Foxconn PVA092G12P namenjen je prvenstveno za servere, tako da je i vise nego dobar…

my 2 cents

Jao nemoj Foxcon odma pomislim na kineze koji skacu sa zgrada i mreze za spasavanje.

Zanimljiv eksperiment, mozda bi na plocama starijim od jaspera smanjilo mogucnost ROD-a?

bi jer oni imaju natrpanu pastu nije uopste lepo razmazana po vrhu cipa nego sam pljusnuto na sred celog cipa i razlije se sa strane a pasta u vecim kolicinama ima kontra efekat…

btw samo da javim da baza kulera uopste nije ravna, vapi za poliranjem i ispravljanjem, srednji deo od bakra ima jednu stranu uvucenu unutra a jednu ispupcenu

kod mene je isto kao i kod ostalih, evo bas sad kada su temperature tridesetak stepeni napolju, a toliko i unutra, gledao sam, i nije se nista posebno promenilo. Imam slim, i on kada je u sobi bilo 19 stepeni temperatura u idle nije sisla od 73, a u igrama je uvek bila do 78.
sad je tridesetak stepeni napolju, a temperatura u fsd idle je oko 75, a u igrama se nije promenila, 78.
S tim da sam mu ja ukljucio kuler na 65%, sta znam, bolje mi je tako, neka procesoru bude i fabricki 200 stepeni, pre cu ja da cistim od prasine cesce, ako rikne kuler, zamenicu ga, ali su mi temperature dok igram max 58, ovako i manje, sa sobnom od 25-30 stepeni.
A termalnu pastu nisam menjao, drzacu ga neko vreme na ovoj fabrickoj, pa za nekih 6 meseci, do godinu dana, ili ako bude nekih problema (nadam se da nece) i pre toga cu je zameniti, tj prvo cu da naucim kako to da uradim. :slight_smile:

HAAAAAAAA dohackovao sam mu :smiley:

udarile ove vrucine, gledam ja i pored zamenjene paste na slim-u temp mi visoke, tipa 79-80 stepeni, sto je mnogo mnogo je a kuler nikako da podigne i dalje je whisper quiet

znam da postoji fan settings u FSD-u ali mene to smara, ne volim da pravi onoliku buku na 65% kada je vec se cuje podosta za moj ukus…

resim malo da se igram sa samim NAND-om i izvalim sledece sta je za moj xbox fabricki namesteno, ne samo za moj nego vecinu slimova, izuzetak su neki za odredjena trzista

evo slike da vidite na sta mislim a onda cu da objasnim (namerno zamrljani odredjeni delovi slike jer ne smeju da se vide)

e sad prica se vrti oko ovog THERMAL dela da objasnim sta je sta

prva temp je CPU i iznosi 82 stepena, to znaci da ce xbox poceti neznatno brze da vrti kuler tek kada CPU dostigne 82 stepena, tacnije tada ce polako poceti da dodaje brzinu kulera tik dok padne ispod 82 i odmah ce prestati drzace ga na nekih 79 non stop
druga temp je 78 a to je GPU ista prica kao malopre
treca je RAM memorija 78 ista prica

sledece vrednosti 89 stepeni pa 82 pa opet 82 su vrednosti kada xbox automatski pali kulere na MAX i gasi konzolu tacnije ulazi u OVERHEATING mod tj pregrevanje, u ovom slucaju na te vrednosti ako CPU dostigne 89 stepni on ce krenuti da je hladi i ne moze se nastaviti igranje sve dok ne ohladi ispod 82 kao sto je po def zadato. Tako da ne moze doci do RROD-a nikako

e sad ovde nastupam ja i gledam sta mogu da poboljsam

uzmem namestim da je prag podizanja kulera na 65-60-60 a overheating na 82-78-78

sto dovodi do sledeceg, konzola nikako ne prelazi 65 stepeni na ovoj vrucini na 32 stepena sobne temperature :smiley: :smiley: :smiley:

kako?

lepo cim CPU dostigne 65 stepeni kuler se neznatno podigne, tj brzina, jos uvek je sve u granicama sapata, tj uopste nije buka kao na 65% kada se manuelno podesi kroz FSD sto po meni usi probija osim ako se ne raspali zvuk, ali sta nocu ako neko tada igra?!?! :wink:

igrao betmena 3 sata izadjem u dash temp 63.7 stepena, kuler tih i dalje jedva da se cuje, pre toga ista stvar 3 sata betmena izadjem u dash 79.8 stepeni

ako se manuelno stavi na 65% kroz fsd temp ide jos dole do nekih 59-60 stepeni maximalno posle 3 sata igranja ali BUKA je nenormalna zato mi se vise svidja ovako da sam xbox podize kako njemu odgovara, tisina u kuci, hladovina u boxu :smiley:

sledece sto hocu da uradim je da ispoliram bazu samog kulera jer je neravna i ne naleze lepo na procesor, a to zahteva vreme, nekog vikenda tamooooo… :smiley:

EDIT:

Kopkale su me fabricke vrednosti za JASPERE i FALCONE, falconi svi isti kao i slim-ovi imaju u 99% slucajeva iste vrednosti, a jasper je ludorija, vrsljajuci po bazi jaspera isticu se tri moguce vrednosti nisam naisao na neku jos, sto samo govori koliko je jasper bio experimentalna ploca hehehhe tacnije sve su ovo vrenosti za arcade verziju sa 256, 512 i za elite 120 gb modele kasnije, to su tri neke revizije ploca koje su najprisutnije trenutno, evo tabele… jedan jasper kao slim :slight_smile: elem najvise ima ovih kao sto je jasper 3

Jasper 2 kao Slim, Jasper 3 poslednje serije Jaspera decembar 2010, januar 2011…
I sve mi ovo deluje da je u pitanju bila neka marketinska akcija da prodaju sve vise konzola, mogli su u biosu da upali temp na nizim temp i ne bi overavale ovoliko, BTW Falcon i kod mene ima najgore temparature tj do temp przenja :slight_smile:
Zephyr 80, 75, 78 - 100, 100, 102 isto kao falcon. Slusao sam zefira dize kulere na 78-80stepeni znaci radi kratko brze pa vrati na normalu (dev KIT) :wink:
@studiovpc sada slim vidno hladji ? da li je promena pasta smanjila temparaturu ?
Znam da se na @cirul-ovoj SLIM-cugi :slight_smile: znatno primecuje promenom paste i kulera.

promenom paste nesto malo samo tipa 5-6 stepeni, problem je sto ja nisam polirao bazu kulera a moracu jer ima izbocinu noktom mozes da je zakacis, moram sve da osmirglam lepo da sravnim pa onda da poliram dok ne bude ravno skroz

ovako sada ne prelazi 65 uopste, na dodir gde je kuler izbacuje jedva mlak vazduh a pre toga osetno vreo, naravno zimi su temp bile nize jer nije bio ovoliki pakao, ali ja hocu da konzola radi sto hladnije bas kada zatreba :smiley: a ne u sred zime hehehe

sa promenom paste sam uspeo da zimi imam temp kao sto sada imam malo samo vece, ali nista nisam cackao dalje tako da je i dalje znala da dostigne 75 i kusur jer ne pali pre toga kuler tj na vece obrtaje, ali sada sam uboo sweet spot :D, jos kad sredim bazu kulera ima da padne za jos 5 sigurno…