Kolika je kod vas Temperatura procesora na Jtagu

Pazi baza ne mora da bude idealno ravna NPR na PS3 hladnjaku je hrapava, ne znam iz kog razloga ima kruzne brazdiice i to fabricki, tako da pretpostavljam da nije nesto bitno. Mislim da mozes sa time da oboris 2-3 stepna maksimalno.
Javi kakvi su rezultati,ja imam Arctic Silver 5 i Arctic MX 4, kazu da je Arctic MX 4 najbolja pasta na svetkom trzistu tako da cemo da menjamo :slight_smile:

seti se sta imam u PC-u :slight_smile: znam za to hladjenje sve u mali prst, treba da bude ravna zbog boljeg transfera toplote naravno, te brazde se u od fabrickog ravnanja masinom, evo meni je blok za vodeno na pc-u isto takav sa tim brazdama, sravnam ga ja i dobijem 0.5 stepena manje hehehehe

sa ravnanjem kulera obaram do 5 stepeni maximalno u najboljem slucaju… videcu cim ugrabim vreme… AS5 i MX4 imam i ja, razliku nisam video hehehhehe

Dobra je fora ovo za podesavanje i namestanje praga temperature. To bih mogao da procackam kad budem menjao termalnu pastu. Jer, nije mi toliko problem sto je fan bucan na 65%, nervira malo, ali naviknes se, malo mi je box i udaljen i iza televizora pa se buka i ne cuje toliko, da je ispred verovatno bi smetalo zvuku, ovako pozadi nije problem. Ali viidm ti mnogo bolje temperature imas, jer ako tebi na automatic fan-u, a da ga ne poveca do 65 posto drzi tu temperaturu, pretpostavljam da je to do termalne paste, posto je moja ona jeftina koju stavljaju fabricki. :slight_smile:
Ali necu je odmah menjati. Kad budem na kompu menjao, promenicu i na boxu.

Meni pa xbox(jasper 512mb) uopste ne pali ventilator ma kol’ko god da se igram.Sad da li je to normalno ili ne nemam pojma?Ventilator radi normalno na bilo koju jacinu da ga stavim ali kad je na auto uopste se ne pali…

i meni isto

Kod mene je oko 55…ni pri visesatnom igranju ne prelazi 60…u pitanju je Falcon ploca sa uradjenim RGH…

Pa ne pali kada se ne pregreva, kada dodje do 78 i preko ima da ga pojaca malo jace pa ce da obori, malo bez fana pa ces da vidis. Pisali smo o pragovima kada pali, pogledajte na prethodnoj strani :wink:

Sent from my IRC using Twitter

i inace ventilator uvek radi, samo je pitanje koliko je bucan i koliko je vas prag cujnosti toga ;), on mora da radi ne moze da ne radi uopste

a sve to kad pali i kako imate na prethodnoj strani objasnjeno za nekoliko verzija jasper ploca, falcon i za slimove

Kako izmijeniti ove parametre za podesavanje temperature?
Jel na originalnom NAND-u ili na flesovanom?

Tema je u RGH/JTAG SEKCIJI.

Sent from my IRC using Twitter

Kod mene je temperatura 54-55 stepeni.

kod mene temperatura kad igram nekih 2 sata bez stajanja ne prelazi 50 stepeni jel to normalno inace kad je napolje bilo 49 stepeni kod mene u kuci 25-do 30 isto je bilo max do 50 stepeni jel to normalno sto je tako malo?

da je meni tako ne bih se treznio jedno 4 dana sigurka…

Koja konzola i ploca je u pitanju inace? Meni na slimu kad stavim kulere na 65%, a tako ih i drzim, ne prelazi 57-8 kakvo god da je vreme, toplota, i sta vec ne, znaci kad je bilo najtoplije i nisam upalio klimu (istekao joj freon nekako, i to bas kad su ove nenormalne toplote bile) unutra je bilo preko 30 stepeni, konzola je drzala tu temperaturu. ovako sa klimom i zimi je jos manje, ali tu je oko 53-4. Ali to je slim, on se i ne greje, kad je na automatic se samo zagreje ali drzi tu svoju radnu temperaturu. Mada tvoje mnogo hladno, pokri ga cebetom ako se brines da se ne razboli. :smiley:

To je odlicno! Ne diraj nista i uzivaj

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Postavio Target temperature; 55, 51, 47… Stavio Fan da vrti 50% kada je na “auto” opciji, i sve radi savršeno…
Temperatura pri višesatnom igranju ne prelazi 52,5 C… woooohooo

jel neko razmisljao da stavi nyko ex-intercooler zbog boljeg hladjenja?

Pa ja imam slim, i za njega ima taj intercooler, ali posto na slimu kuler direknto lezi na heatsink i direktno izbacuje vazduh, mislim da nema potrebe za tim i da jedino sto moze da uradi je da pogorsa stvari, bolje ne moze da bude jer taj kuler radi potpuno isto sto i onaj stock, cak i meri temperaturu pa menja brzinu, i totalno je nepotreban.
E za fat je vec druga prica, ja bih tu porazmislio, koliko sam video review-ove za taj interkuler, i to ovaj noviji sa metalnim ulazom, ne plasticnim, izgleda odlicno i pricaju da pomaze, tako da ja bih uzeo. Nije cak ni skup, video sam u virtual-u 900 dinara samo…

Neeeee naprotiv krs zivi, u fsd postoji opcija za manuelno menjanje brzine fana cak i poatoji opcija da se u samom nandu promeni kada da podize temp pisao sam ja o tome kod sebe sam to uradio u 99% vremena igranja na konzoli meni temp maximalno dodje do 63 stepena sada hehehe a pre je to bilo 79-80… a kuler tek malo bucniji nego fabricki kada je

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Na Jasperu je suvisan bilo koji inter cooler :wink: