Koju next gen konzolu zelite da kupite

Proslo je nekoliko meseci, od kako se post E3 bura stisala. Za malo vise od mesec dana, mozemo ocekivati prvi talas preorderovanih konzola, a negde u toku decembra i punu prodaju konzola koje ce raznim kanalima stici kod nas. Pretpostavljam da vecina vas ima odabranog favorita i ideju kada zeli da se domogne next gen konzole. Pa u vezi s tim, mogu biti zanimljivi statisticki podaci, koliko ce biti ranih usvajace obe konzole, koliko ce kupiti kasnije, a koliko se jos uvek koleba…

Ne bi bilo lose da obrazlozite svoj izbor.

Bez flejma, molicu. Dosta je toga na drugum topicima.

Svaka cast za temu
Btw uzimam Xbox one posle nove godine ako bude moguce da se nabavi :slight_smile:

Iskreno, ja se još uvek premišljam. Od xbox one me odbija veća cena i što je konzola prokleta gromada. Kinect me ne zanima, tako da su što se mene tiče mogli odma da ga izbace i da smanje cenu konzole. Bez Sony ekskluziva sam živeo do sad i živeću i dalje ako ne kupim PS4, tako da me to i ne dotiče toliko. Kontroler takođe… strah me je da li ću se navići na Dualshock i na raspored dpada i analoga, a xbox one kontroler mi se čini kao upgradeovana verzija 360 kontrolera koji je bio savršen, tako da sam tu siguran.
Pare sam skupio, ali ne verujem da ću na launchu uzeti konzolu, prvo da vidim da li će prokletinje crkavati i u kolikoj meri, ne puca mi se 400 evra za nešto što će crći čim istekne garancija.
Presudni su mi i bundle-ovi, zato što sigurno neću uzeti klot konzolu da mi bleji mesec dana dok ne skupim pare za igru od 50 evra.
Kada odlučim kada ću da kupim next gen konzolu tada ću i odlučiti da li xbox i ps4, uostalom tako je bilo i za ovu generaciju :slight_smile:

Ps4.
Razlog: Exluzive, dokazani kvalitet Sony uređaja, cijena, kompaktibilnost s PsVita, “Killzone” Bundle s 2 gamepada…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

ja sam vec rekao da cu uzeti obe, sigurno ne u isto vreme ali ako dobijem negde popust za obe djuture onda da :), ali tek kroz godinu ili godinu i po necu odmah jer nece biti potrebe za to, taman i dok se to hakuje kako treba…

e da a zasto obe?

Pa zato sto hocu najbolje od oba sveta, vrlo prosto :slight_smile:

Vrlo verovatno ću uzeti obe, s tim što PS4 uzimam na launch date-u (zbog sjajnih ekskluziva jelte), a xbox one kada bude imao naslova koji će mi privući pažnju, jer trenutno me ništa ne privlači od najavljenog (sem možda Ryse-a). U svakom slučaju ću se naigrati ihaahaaj :slight_smile:

Još se ja zabavljam sa current genom,i više nego dovoljno :smiley:

Uzimam vjerojatno PS4 krajem sljedeće godine…a ako se uspije hackovat X1 ili PS4 uzimam jednu od te dvije,iako SUMNJAM,jer sam negdje pročitao da će biti gotovo nemoguće “probit” iti jednu zbog raznih zaštita i onlinea :confused:

Nisam rekao još jedan razlog, zašto Ps4. Zato što mi je Stari obećao, možda čak u Decembru :smiley: wooohooo

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Morace da se skupe 2-3 must-have naslova pre nego sto padne odluka…

Xbone ima Titanfall, PS4 ima Killzone i Infamous. Tu su negde. Tek treba da vidimo sta nam recimo sprema Naughty Dog, ili 343i. Licno, nadam se i nekim novim, osvezenim Gearsima. Za oko godinu, godinu i po bice mnogo lakse odluciti.

Yeah right, isto su govorili za PS3, pa eto nam rezultat. Strpljenje, pa će biti.

Ontopic: Trenutno nijednu, rešio sam da sačekam da prođe prva serija i da se skupi 3-4 igre, pa tek onda da nabavim jednu, pa kasnije, ako bude bilo potrebe i drugu

covek ga napravio, covek ce i da hakuje :slight_smile: uvek je pitanje vremena samo…

Necu da uzimam nijednu dok se ne hakuje. Koja se prva hakuje nju cu da uzmem, ali bih licno vise voleo X1 zbog kontrolera i Forze.

Imam toliko konzola i igara na cekanju da mogu slobodno i da preskocim next-gen. Sigurno u startu necu uzeti ni jednu od konzola, ako ne racunamo WII U koji planiram da uzmem do kraja ove ili pocetkom sledece godine. Posto mi se mnogo dopao remote play izmedju Vite i PS3, razmisljam da dogodine uzmem i Nvidia Shield ukoliko omoguci kvalitetan internet streaming . U zadnje dve godine sam mnogo para ulozio u PC tako da sto se tice hit multiplatformi definitivno sam obezbedjen za godine koje dolaze. PS4 planiram da uzmem najranije 2015 taman dok se stvari malo ne stabilizuju i ne nakupi dovoljan broj exkluziva koje ce mi privuci paznju. Sto se XBONE-a tice videcu kako ce se stvari odvijati. Ukoliko MS nastavi sa politikom vremenskih exkluziva koje cemo posle odredjenog vremena moci igrati i na PC-u, ne vidim uopste zasto bih uzimao Xbox One. Kinect me uopste ne zanima i ne igra nikakvu ulogu prilikom odlucivanja. Ukoliko pak MS obezbedi dovoljan broj BAS BAS exkluziva ili konzola bude brzo probijena, verovatno cu je uzeti u sto kracem roku. Sve u svemu za sada se uopste ne opterecujem novim konzolama, i mislim da je najmudrije pricekati i videti kako ce se stvari odvijati.

Planirao sam prvo XO, zbog Forze i Ryse (i Kineckta zbog klinca), a nakon “probijanja” i PS4…e sad zivi bili pa videli.

Glas ide za obe konzole, xbox one i ps 4 imaju ekskluzive koje vredi odigrati, nije moguce razdvajati. Sto se tice kupovine jos uvek je rano uzeti konzole, prvo tekuca generacija ferca ko singerica, drugo mislim da nece biti toliko vrednih igara da bi opravdalo kupovinu a i prvi kucici se u vodu bacaju. A koja ce biti prva i da li ce biti obe u kratkom periodu videcemo :wink:

Za greške kriviti Tapatalk 2

Neverovatni ste. :slight_smile: Kukali ste godinama unazad, da je krajnje vreme za next gen. I kada konacno izadju, vi cekate? Dziss, gde vam je mladost, avanturisticki duh, entuzijazam? Pod uslovom da imate spremljene pare, naravno.

Ja prvi imam backlog, kada bi se poredjale igre, pa najmanje do meseca (prirodni satelit). Ali ne vidim zasto bih propustao. Dok ne hakuju konzolu, ili dok se ne pojave konzole u savrsenijem procesu proizvodnje, mogu da prodju godine. Takodje, predvidjam da se cena nece zbog ogromne potraznje spustati ispod 400e najmanje 3, 4 godine.

PS4 je po meni no-brainer, a i cena nikada nije bila povoljnija na samom startu.

Jedina stvar zbog koje mi je imalo krivo sto nisam uzeo ps3 umesto 360 jesu ekskluzive. Sve ostalo mi je na strani 360. Fenomenalan kontroler, i mnostvo zanimljivih igara sa xbla. Ne kazem da PSN nema dobre igre, al meni je u sustini poznata samo jedna tako da tu i ne zalim toliko. Al ekskluzive… Cekam drugara da cipuje ps3, pa cemo odraditi zamenu na neki duzi period dok ne predjem sve sa sonijeve tacne, posto on i onako igra samo nba, pes, fifu…

Zbog toga bih se odlucio za ps4.

Držim se za sada x360 a wiiu će vjerovatno da uskoči do kupovine xone

Planiram da do kraja godine uzmem ps4 dok xbox one cu uzeti sa prvim Gears-ima. Cak bi radije uzeo Wii U nego Xbox One.

Ja cu takodje sacekati neko vreme da se konzole malo pokazu na delu i da se malo slegne euforija oko izlaska,ono sto odlucuje kod kupovine je kvalitet ekskluziva kao i samih konzola i naravno voleo bih da se sto pre hakuju…ne zuri mi se,imam sta da igram na 360(RGH) i PS3(CFW)…