Koji vam je omiljeni Assassin's Creed

Kao sto naslov kaze koji vam je omiljeni dio ubisoft fransize Assassin’s Creed,Kod mene je ovaj redosljed.

1.Assassins Creed Unity(znam da ce vam se cinit smijesno,ali jednostavno je ostavio najbolji utisak na mene)

2.Assassin’s Creed Revelations

3.Assassin’s Creed Syndicate

4.Assassin’s Creed 2

5.Assassin’s Creed Brotherhood

6.Assassin’s Creed 3

7.Assassin’s Creed 4 (Ne lezi mi piratska tematika,a Edward mi se nekako smucio :smiley: )

Assassin’s Creed 1 nisam igrao tako da neznam kakav je.

Ovako bi bio neki moj raspored s time da ovaj zadnji za old gen. AC: Rogue nisam igrao, tako da ga niti necu stavljati - logicno :slight_smile:

  • 1.AC 4: Black Flag

  • 2.AC 2

  • 3.AC : Syndicate

  • 4.AC 1

  • 5.AC : Unity

  • 6.AC: Brotherhood

  • 7.AC 3

  • 8.AC : Revelations

  1. AC 2
  2. AC 4
  3. AC Rogue
  4. AC: Brotherhood
  5. AC Syndicate
  6. AC Revelations
  7. AC 1
  8. AC 3

Unity nisam igrao.

AC 2
Java igra prvog dela
Brotherhood
Java igra drugog dela
AC Rogue
AC 1
AC Revelations
PSP igre

4 sam samo započeo, ali mi je bio smor

Ostale delove verovatno neću igrati jer mi ovo što sam igrao ubilo želju da igram dalje.

  • AC:II - Renesansa Italija, prica odlicna, usavrseniji gameplay, RPG elementi;
  • AC: Brotherhood - Direktni nastavak na drugi dio. Savrsen po meni.
  • AC - Tamo gdje je sva prica pocela. Atmosfera je skoro pa neprevazidjena.
  • ACIII - Novi engine, temelj za sve ostale dijelove.
  • AC:R - Odlican samo radi zavrsetka Ezio-ove trilogije.
  • AC:BF - Na doticnom mjestu samo za to jer ga ne smatram punokrvnim nastavkom.
  • AC: Unity - Posljednje mjesto radi konfuzne price.

Assasin’s Creed smatram najboljim serijalom prosle generacije, samo radi toga sto je ostao dosljedan sebi. Do Black Flag se prica moze lijepo upratiti, ko je igrao igre u kratkom vremenskom razdoblju. Teorije zavjere i svega ostalog su briljantne. Mislim da trilogiju o Ezio nikad nece nadmasiti…

Preporuka svakome ko se misli sta jos ima odigrati na prosloj generaciji.

Unity ispade najgori :smiley: Sa patchevima je mnogo lepa igra,naravno prva verzija sa fps dropovi je otpad.

Dvojka i cetvorka moraju uvek kod svih na prvom i drugom mestu da budu, e sad na kom mestu ce koja igra biti to je na vama.Ako ne mislite ovako zapitajte se dobro nesto nije u redu sa vama sto posto :smiley: :smiley:

Zasto moraju,meni ne lezi piratska tematika i ne vidim razlog da assassin bude pirat.A sto se tice dvojke ona nije tako losa,ali me nekako smorila da sam je jedva zavrsio.

AC 2
AC 4
AC: Brotherhood
AC Unity
AC Rogue
AC Revelations
AC 1
AC 3

AC 2
Ende…

Mislim da aam u AC2 bio i najblize da zavrsim igru. Definitivno najinteresantniji setting, najharizmaticniji lik.

AC Black flag , cisto shto je piratska tematika ovo ostalo manje vishe isto…

1 Like

vidim da je i kod ostalih ac 3 lose ocenjen

dvojka,pa mozda Black Flag,ostalo smor…

Assassin’s Creed 2. Posle prelaska keca, dve godine sam čekao Desmondov beg iz laboratorije. Kada je konačno izašla, ispunila je sva moja očekivanja: Desmond nije bio sam u borbi protiv Templara, pojavili su se novi i interesantni likovi, i sama Italija iz doba renesanse je vrlo interesantno okruženje.

Sem misterije koja je okruživala AC I, priča nije bila interesantna. Jedino što je, po meni, izvlačilo igru jeste preokret pri kraju i obecanje nastavka avanture. Dobili smo novog zanimljivog protagonistu, mapa je bila ogromna, okruženja raznolika a novine i proširenja mehanike i priče su bile dodatni sprat na torti.

Koja je bolja motivacija za masakriranje svetog Templarskog reda od osvete? Imao li je ko veći i bolji zamak od skroz unapređenog Montiregionija? Ko mi se mogao suprotstaviti sa full oklopom i najjačim oružjem? :smiley:

Jednostavno, dvojka je popravila sve greške keca i donela brojne novine koje su itekako bile dobrodošle. Na drugom mestu je Black Flag. Ostale delove (izuzev nastavka i završetka Eziove priče) ne priznajem, i žalim utrošeno vreme na III, Syndicate i Unity.

1 Like

Potpisujem. Kec je bio repetitivan i dosadan. Ali onaj kraj je opravdao sve, i svako ko je izdrzao do kraja je na kraju rekao da je igra dobra. Barem od ljudi koje poznajem.

Meni je dvojka bila dobra sve dok nisam dosao na otprilike 1h do kraja,tu me smorila,ali sam je dovrsio.Meni je revelatinos bio slag na torti sa zavrsetkom eziove trilogije.

Ne znam meni je Revalations bio najveci smor, nekako na silu sam igrao sve od polovine igre. Meni je cetvorka i dvojka moze se reci rame uz rame, s time da mi je cetvorka malo bolja radi tematike koju obozavam, pirati.

Imam slican stav ko i vecina – AC je bio vise tech demo i pokazivanje potencijala. AC2 je taj potencijal ostvario na spektakularan nacin.

Al meni se posle toga serijal smucio, a nije pomoglo ni to sto je Ubi krenuo da ih stancuje ko na traci. Nijednu vise igru nisam probao. Black Flag zamalo da me privuce dovoljno da ga uzmem, al nije uspeo. Syndicate svi hvale ko solidnu igru, al nisam video nista sto bi me zainteresovalo da se opet pentram po krovovima i koljem nesrecnike.

Cudno je to kako se od nekih igara toliko zasitis da cak godinama kasnije jos uvek ne mozes da smislis da opet prolazis kroz te iste rituale.

Sve igre su bile vrlo solidne, do odlicne. Bogato producirane, sa dobro dizajniranim otvorenim svetom, sjajnom grafikom i zanimljivim karakterima. Jasno je zasto je serijal popularan. Ali eto, ni mene nisu privolele da ih odigram do kraja,
iako sam im dao postenu sansu i zagazio u svaku od njih nekoliko sati, a mogu se nabaviti po pristojnim cenama cak i za nas. Posle drugog dela jednostavno nije bilo dovoljno novih koncepata i ideja, ispostavilo se da ipak nije dovoljno promeniti samo likove i istorijski period.