Koji tv od ova dva modela uzeti za gaming?

Pozdrav svima. Trebala bi mi pomoc oko izbora tv-a ha spavacu sobu. Posto mi cerkica obavezno okupira tv u dnevnoj gledajuci youtube ili igrajuci nintendo switch, resio sam da vise ne “vodim borbu” sa njom, nego da si nabavim tv za moje uzivanje i montiram ga na zid u spavacoj sobi. Takodje da preselim i moj xbox one s i podesim sve i da konacno zavlada mir u kuci :slight_smile:

E sad, na zidu imam mnogo vise prostora nego sto sam to imao u dnevnoj sobi gde sam jedvs ugurao tv od 50 inca u onaj regal ili kako se to vec zove, morao sam ga nakriviti da bi stao. Ovde sada gde planiram mogao bi stati tv od 70 inca i to da gledam (igram) sve lepo iz kreveta. Procesljao sam malo sajt mediamarkt-a koji mi je najblizi, i u ponudi imaju dva tv-a koja su mi zapala za oko. Ostavicu ovde linkove (nadam se da je dozvoljeno) pa bi molio nekoga ko se iole razume u tehniku da mi kaze sta bi mi bilo pametnije uzeti.
Znaci, ovaj:

Ili ovaj:

Ja nisam neki veliki kupac sharpovih proizvoda, mada mi po specifikaciji deluje ok. Brine me samo to sto vidim da su ljudi prijavljivali neke probleme u samom os-u. Da su aplikacije neke bagovale itd… sa druge strane, lg je nekih 300e skuplji, ali sa lg imam lepog iskustva, i sadasnji tv mi je lg, takodje 4k lcd i prezadovoljan sam. Da li da se drzim proverenog ili da isprobam nesto novo, s obzirom da mi treba samo za koju igricu, youtube, i mozds neku iptv aplikaciju?

Lg. Tacka.

LG definitivno.

Hvala vam ljudi, to se poklapa i sa mojim razmisljanjem… sad nemam sumnje :slight_smile:

Verovatno bi te izuzetno nervirao OS na sharpovom televizoru. Btw jel si siguran da zelis bas 70", kolika je to spavaca soba kuku? :slight_smile:

Definitivno LG, a savet od mene je potražiš modele iz 2018-e. U pitanju je SK serija, 8100 ili 8500.

Da se nadovezem, imam sk8100 seriju samo 55". Odlican ali bas odlican tv u svakom pogledu. bez razmisljanja uzeti taj. 8500 jeste malo bolji, ali kontam da je to neprimetno u odnosu na 8100.

Ovde kažu da se gleda sa 2,99 m.

Malo sam i ja preterao, otisao danas u prodavnicu na lice mesta, i video da je 70" stvarno preveliko… 3 metra udaljenosti je ok, ali ipak ce to biti 65". E sad, ove SK serije sam gledao, ali nema ovde da se uzme, valjda su ih vec rasprodali, ali mi je sada za oko zapao jedan lg, sa nekom nanocell tehnologijom. Kosta nesto jace od 1000e, ali mi se svidja dizajn, jako je tanak i skoro i da nema okvira. U pitsnju je ovaj model:

https://www.saturn.at/de/product/_lg-electronics-fernseher-65sm8200pla-65-zoll-4k-uhd-nanocell-smart-tv-1715329.html

Vidim da je i na youtube recenzijama nahvaljen. Sta vi mislite?

To je to, zamena za SK seriju. Uzimaj, bićeš prezadovoljan…

Taj je pandam SK8500, drugim rečima ŠTOGOD TV!

1 Like

E super onda… znaci valja… videcu ako ima sm8500 od 65", ako je bolji pa cu pazariti taj

Uh… ljudi moji… upravo sam isao do trznog centra da vidim jos jednom televizore, evo sad sabiram utiske. Kao so na ranu, kao da znaju koji sam fanatik, izbacili na neku rasprodaju 8k samsung televizor 65" model qe65q900rat. Ko se iole interesuje za tehniku zna o cemu je rec… umesto 4000€ snizili na 2000€. Ziv se pojede, dvoumim se da li da se drzim onoga sto sam si zacrtao ili jednom u zivotu da uzmem nesto cestito pa nek kosta sta kosta… ajde malo podrske pa da pazarim, i da me zena ubije :grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes:

Uzeti danas 8k je isto ko sto je bilo uzeti 64bitni procesor 2002. Pregazice ga vreme a nece iskoristiti 2% svog potencijala. Jedino ako ces da gledas na youtube krajolike Perua u 8k

1 Like

https://www.benchmark.rs/artikal/test_samsung_qe65q900rat_8k_tv_video-4767

Covek je sve lepo napisao. Tv je vrhunski ali 8k sadrzaja prakticno nema.

Nazalost, moram se sloziti da si u pravu. Pogotovo posle ove recenzije. Jeste to sve vrhunsko, ali jos je sve u rsnom stadijumu. Ako cu vec dati te pare, bolje uzeti neki oled tv 65", mada, u principu mislim da cu ostati pri prvobitnom izboru.

Samo ti uzmi 8200 ili 8500 i bez brige. Bićeš prezadovoljan, veruj mi…

1 Like

8200 rezervisan. Stize za 2-3 dana :muscle:

2 Likes

Evo sta te ceka.

Auuu, pa ovo je iskreno preko mojih ocekivanja. Nema tu sta da se razmislja vise, napravio sam pravi izbor. Malo me brine ovo za wifi, ali mislim da je to do sada sredjeno. Inace, kod tog tv-a me odusevilo sto sa tri strane nema uopste ivice, nego je ekran bukvalno edge, osim u dnu, gde ima jedna tanka lajsna mozda 1cm debljine. Zaista izgleda mocno. E sad, ko ima malu decu mozda to nije najbolje resenje, ali meni ce biti u spavacoj sobi, tako da je mogucnost nekog razbijanja svedena na minimum. I odustao sam ga od montiranja na zid, da se ne zezam sa busenjem. Narucio sam na amazon neki profi stalak koji je podesiv po visini (mislim do 160cm), mobilan, sa opcijom fiksiranja, ima takodje opciju naginjanja napred i nazad , i jedan drzac na koji moze da se uklopi lepo neki plejer itd, u mom slucaju bice to xbox. I to sve za neke smesne pare :grinning_face_with_smiling_eyes::hugs: