Koji monitor da uzmem

E ovako,bio sam danas i gledao malo monitore i nasao sam 2 monitora
Jedan je Acer-ov 22",mislim da je Full HD,Ima Analog,DMI, i HDMI ulaz,zvucnike u sebi itd…
Drugi je valjda View Sonic,Full HD,24 incha ,interni zvucnik ali jedini problem je sto ima samo VGA ulaz
Neznam koja od ova dva da uzmem cena im je slicna
PLEASE HELP :slight_smile: :slight_smile:

pa ako moras 1 od ta 2 uzi acer jer ima analog mos prikljuciti tv hdmi (to je extra) dm (mislim da si pogresno napisao trebalo je dvi ali kako god) ti netreba toliko ja bi ti preporucio neki samsung T serije (ima 1 sa full hd 24" i 26" samo se nesecam naziva)
edit evo ovaj samsung sto sam ja mislio extra je

Samsung 22" monitor T 220 HD

*  Samsung 22" monitor T 220 HD
* Ekran: 22"/56cm HDTV widescreen monitor
* Rezolucija: 1680x1050
* Osvetljenost: 300 cd/m²
* Kontrast: 1.000:1
* Dinamički kontrast: 10.000:1
* Vreme odziva: 5ms
* Ugao vidljivosti: 170º/160º
* Zvučnici: 3W x 2
* Dolby Digital
* Ugrađen DTV(DVB) tuner
* Optički digitalni zvuk (SPDIF)
* Komponentni
* HDMI x2
* Podržava 1080p
* Video signal: analog RGB, DVI, HDMI, komponentni, TV (digital TV / analog TV)
* Priključci: 15pin D-Sub, DVI-D, 2HDMI, komponentni, DTV tuner, optički izlaz
* Potrošnja energije pri radu/stand-by: 58W/< 2 W

cena oko 300e :slight_smile:
slika :smiley:

detaljnije

http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-22-monitor-t-220-hd.html 

pozz

Ae jos neki odgovor da cujem :slight_smile:
Ja bih pre uzeo ovaj od 24" ali neznam da li ce slika i dalje biti HD ako ga povezem preko VGA kabla???
Monitor je Full HD,rezolucije 1920 x 1680 valjda:)

ja ti preporucujem od ta dva da uzmes acer-lepo spojis xbox na njegov hdmi ulaz i bice fenomenalno. Igre ce ti bolje izgledati ako ga spojis na hdmi u odnosu na vga ulaz

Evo bas sam sad gledao monitore i ovaj benq g2420hd je fenomenalan-24 inca full hd, vga dvi i hdmi ulaz, 2 ms odziva,50000:1 dinamicki kontrast i kosta 170 evra. ja mislim da nema bolje kupovine

Ima jedan Benq od 253 evra, puno bolji od Samsunga. Ne znam sta stavljaju u taj samsung, jer licno kad sam ga otvorio zice su su ko nogama lemljene.

ja imam 1 model stariji od ovoga i vise od extra je samsun mw225 ima hdmi, anlog, vga,dvi,composite, i scart prikljuci i naravno cincevi to jel malo???
ja bi mu savetovao neki sony ili samsung mada su son skuplji tako da uzi samsung-a po mom misljenju

Ja imam taj Samsung 22" monitor T 220 HD i jako sam zadovoljan, dobar je i za pc kako i za xbox, posebno prebacivanje između ova dva a i kao TV je veoma dobar.

Najbolje da pogledas ovde, imas dobar pregled sa uporednim cenama.

P.S. Ja sam uzeo Samsung P2470H i prezadovoljan sam (moze da se nadje i za oko 23.000)

Da li Benq ima neki slican model sa ugradjenim TV tjunerom, vec imam jedan monitor u sobi ali nemam TV?!

Uzmi neki od 24" ili minimum 22" i obavezno sa HDMI ulazom. Ima velike razlike u ostrini slike izmedju hdmi i vga-a.

Ja znaci imam VGA ubodem u HDMI dodatak, znaci… kakva meni slika :smiley:

ja se na tvom mestu ne bih dvoumio nego bi uzeo ovaj benq takav odnos cene i karakteristika neces nigde naci ok je i taj samsung od 23000 ali ipak je razlika od 7000 poprilicna

ja sam uzeo benq g2420HDB, nema hdmi i izlaz za zvuk. Prikljucio sam xbox na DVI, a komp na VGA. Nama duhova ni probijanja svetla, za razliku od modela benq g2420HD, na koji se mnogi zale. Preporucujem.

A sta mislite o nekom LCD TVu? Ima prilicno povoljnih od 32 inca (ja takav koristim, i preko HDMI kabla, slika je savrsena!!!)

To je super opcija-the best, ali za nekih 150-180evra monitori od 24" su super resenje.

za 2420 hd su konstatovali da ima malih problema sa duhovima na sivoj boji ali nista drugo.

Ja sam i dalje za LCD TV :slight_smile:
Ako imas Merkator PIKO karticu, mozes uzeti neki TV na 12 rata, bez kamate.
Tako sam ja kupio TV, mnogo me je ispalo povoljnije nego na kredit…

ja imam LG W2284F .slika je ok.ali onako kao da nije jasna bas.ne mogu da kazem da je mutna ali onako.nije ostra valjda…to pricam za sliku kad pustam xbox game.monitor ovako je za svaku preporuku.ali bukvalno.

sto se tice tv-a ja mislim da je sada najbolji izbor lg 32lh2000. dobar kontrast,odziv, dobar zvuk, lep dizajn, av mod za igrice filmove i sport i po meni najbolja stvar je ta sto ima usb i uz malo hakovanje od 5 minuta preko flesha mozes na tvu da gledas mkv filmove jer se uz to flesovanje na tvu dobija multimedijalni pleyer i time si ustedeo sebi nekih 150-200 evra za bluray player. Cena tva je 37000