Koji monitor da uzmem

Sad gledam slike i kontam da je po izgledu svaki Samsung monitor ISTI!

Otvori ih, k’o da su nogom lemljeni :smiley:

Ja ne znam koji od ova 4 da uzmem za xbox 360
SAMSUNG P2770HD (5ms)tv/monitor
P2770H (2ms) monitor
T260HD (5 ms)tv/monitor
P2470H (2ms) monitor
Sta vi mislite?
Da li se primeti razlika od 2ms i 5ms u igrama?

danas sam imao prilike da vidim Samsung 2333HD Novel - Poslovni portal Srbije , neverovatan TV/Monitor
takođe me je oduševio i ovaj Philips-ov model Novel - Poslovni portal Srbije za te pare sa toliko ulaza…mislim da nema!

Ja planiram da uzmem neki monitor od 19" da ima onaj ulaz na koji mogu da ukljucim vga kabl za xbox a da nije preskup…koji da uzmem(jel ima neko neki predlog)?

U ovom slucaju nema neke velike mudrosti, gledaj samo da uzmes wide verziju, posto mislim da se jos uvek mogu naci i kockaste varijante. Sto se tice wide monitora postoje dve varijante, jedna sa odnosom stranica 16:10 dijagonalom od 19" i rezolucijom od 1440x900 i drugi sa odnosom stranica 16:9 dijagonalom od 18.5" i rezolucijom od 1366x768. I jedana i druga varijanta su ok, ali ako ces ga koristiti samo za box onda uzmi ovaj 16:9. Sto se tice ulaza, ako hoces da kacis VGA kabl, tu nemas da brines svaki monitor u ovoj klasi ima D-Sub iliti VGA ulaz. Konkretan model ne mogu da ti preporucim jer nemam licnog iskustva, a sto se cena tice video sam da u rangu od 10.000 do 12.000 din ima citav niz modela, pa sam odluci. Ja licno sam za Samsung varijantu, jer sa njima nikada nisam imao problema, iako se drugi mozda nece sloziti. Moja preporuka ti je da dodas jos 2, 3 hiljade i uzmes
Acer 233H koji predstavlja dobar izbor cena/performanse, evo i test istog Page 2 | Test: Uporedni test Full HD LCD monitora Q1, 2010 | Displeji

Nece nesto da quote-uje…Limanac81,Acer H233H uzimam,treba da stigne za neki dan iz nemacke,da nisam uzeo martinke uzeo bi bolji monitor,ali nista ni ovom ne fali :D…

Planiram da u narednih mesec dana uzmem neki monitor za xbox, dvoumim se izmedju benq2420HD ili da uzmem neki monitor sa podrskom za tv od 22", sta mi je bolja varijanta?

problem je sto se ovaj benq2420 nigde ne moze naci, ako neko zna gde ga ima neka mi javi!

Ako pak neko ima bolji predlog za lcd monitor od 22" i veci (sa HDMI ulazom) i cenom izmedju 160-200evra, neka predlozi…

Ja sam licno kupio Asus MW221U i preko njega VGA ulaz prikljucio PS2, DVD i TV :slight_smile:
Ako nije neka razlika veca od 30-ak evra, onda uzmi onaj sa TV-om, a ako jeste, onda bolje uzmi onaj jeftiniji i kupi eksternu TV karticu :slight_smile:

@aleksa94- Kako bih povezao monitor sa eksternom tv karticom, jer bi monitor trebalo da ima usb ili?

Ne preko USB-a. Imas razne prikljucke kao sto su VGA, DVI, HDMI, itd. A ako ti kablovi uz karticu nisu odgovarajuci, onda kupis adapter npr. DVI-HDMI, itd.

sta bi bila tvoja preporuka da uzmem monitor sa HDMI ulazom ili da nadjem nesto jeftiniji full hd sa DVI ulazom pa da podle kupim taj adapter? kako bi se to odnosilo na kvalitet slike? jer ako ih uzeo neki monitor bez HDMI i DVI morao bih da posle kupujem i VGA kabl za xbox…

Moji savet ti je da nadjes monitor sa HDMI i VGA prikljuckom, ako to postoji. Jer onda mozes na HDMI Xbox, a preko VGA mozes prikljuciti eksternu TV karticu. Kod monitora za DVI su prilagodjeni za one sa graficke kartice, tako da su adapteri drugaciji, tj. imaju drugacije cinceve i ne mogu da udju u taj DVI prikljucak (pricam iz iskustva, a ni secenje nece da pomogne).

@aleksa94- Onda cu da se izbrojim koliko mogu pa da pazarm tako nesto… Hvala na pomoci!

Ja trenutno imam ITsvet.com :. LG 32LH2000 LCD DVB TV - Monitor - cena cene cenovnik cenovnici
Mada planiram da uzmem ITsvet.com :. LG W2361V-PF - Monitor - cena cene cenovnik cenovnici Ovaj je jako dobar, 2ms,HDMI (za Xbox) i DVI (za PC) sto znaci da ce mi omogucavati da koristim pc i xbox u “istovreme” - Takodje ima priklucak za slusalice / zvucnike (3.5mm jack)
Ipak mi je nekako bolji manji monitor - Ovo je 32" vs 22" - Ja inace imam 19" PC monitor, i nekako mi je lakse / lepse da “igram” na njemu - Mozda je do velicine, mada ne mora da znaci :slight_smile:

Ovaj Benq ne izgleda lose, mada neznam koliko vredi to uzimati - Nemoj da zaboravis kvalitet monitora - Ne kazem ja da ne valja taj Benq, ali kazem da je LG / Samsung dosta bolji.

Pozdrav!

Ja sam uzeo Samsung XL2370 23" LED za PC, kontam da ce mi zavrsiti posao i za igranje na kutiji :slight_smile:

ITsvet.com :. Samsung XL2370 LED - Monitor - cena cene cenovnik cenovnici

Ovaj je odlican, po specifikaciji.

evo ja se mucim da nadjem…zna li neko ima li kakav monitor do 150 e sa hdmi ulazom…??

^ ITsvet.com :. BenQ M2200HD - Monitor - cena cene cenovnik cenovnici
Jedini koji sam nasao.

hvala puno!! ja sam ga toalno promasio kad sam gledao na it svet…ufff jes mu los kontrast…ali ne moze bolje za ove pare…:stuck_out_tongue: