Koji laptop

Ljudovi ajd da cujem neka misljenja ako moze… skupljam utiske trenutno, planiram da uzmem neki laptop

u igri su dva modela:

Toshiba L755: Laptop Toshiba Satellite L755-1LZ PSK30E-04T006Y4 White specifikacija i cena - Prodaja racunara, Laptop cene, Racunari cene, Beograd, Novi Sad, Srbija

Samsung NP300: Laptop Samsung NP300E5Z-A02RS specifikacija i cena - Prodaja racunara, Laptop cene, Racunari cene, Beograd, Novi Sad, Srbija

vec posedujem toshibu iz starije 6xx serije, laptop je vise nego ok za svakodnevnu upotrebu, samsung mi se svidja na oko, ali ic ne znam kakav je u praksi ne znam da li neko ima pa da podeli neko misljenje, na netu svi kazu da ima dobru tastaturu i da je kvalitet izrade na nivou. E sad Toshiba ima malo jaci hardver, veci hdd (i onako cu da stavim SSD posle ne zanima me ovo toliko posto sve ostalo imam na externim hardovima), vise rama i naravno bolju grafiku, ne igra mi ni grafika neku veliku ulogu posto se i onako igram na kutiji, ali nije na odmet imati standalone karticu nego onu integrusu…

ajd da vas cujem :wink:

Sta da ti pricamo kad si sve vec i sam rekao. Ipak ova dva laptopa nisu u istoj klasi, a tome svedoci i cena. Aj sto se rama i hdd tice to i da zanemarimo, ali kad bi vec mogao da biram, nikad ne bih uzeo laptop sa inteleovom integrisanom grafickom. Nisam se susreo ni sa jednim od ova dva modela da mogu da kazem iz iskustva ali ja bih definitivno uzeo Toshibu.

hhehe lepo si mi rekao, pazi 90% ce biti toshiba, brat takodje ima isti mislim na ovaj iz 6xx serije, lomi ga vec 2 godine bez problema trpi sve zivo… a ovaj drugi je sestrin, non stop je na njemu zbog faxa, isto sve zivo radi kako treba, bas upravo radim maintenance na njemu…

ako je ovaj iz 6xx serije kako valja ona 755 serija moja da bude bolja, prvenstveno sto je CPU mnogo bolji, plus vise rama… a kasnije mu stavljam SSD to ima da leti samo tako :wink:

Imam Qosmio X870 skoro dva meseca i mogu reci da sam prezadovoljan. Jednostavno najbolji kvalitet izrade koji sam video do sada, cak je i Apple smesan. Jest da sam ga platio kao boga oca (skoro 1600 e) i da cu zbog toga ceo godisnji provesti na Dunavu, nije mi zao, jer bukvalno radi skoro kao i desktop racunar. Imao sam ranije nesto kratko jednu Toshibu iz Satelite serije koju sam uzeo za neke sitne pare pa preprodao i takodje je izrada bila na visokom nivou i ne moze da se poredi sa modelima iz MSI-a, Acer-a, Asus-a i Fujitsu Simensa.
Pogledaj i ovo kao neku alternativu Racunari.NET - online hardware shop

Toshiba svakako, mislim da je tu u Praktiku i dosta povoljna, samo vidi da ne bude ova labe… :slight_smile:
Znači, klima uređaj otišao iz kuće?

nije jos ali otici ce za vikend verovatno, mogu i pre da uzmem laptop ali necu da se zalecem, i uzecu beli mnogo jako izgleda crni nije nesto, vise se vide mrvice i prljavstina kasnije…

@Limanac
pa i nije neka alternativa samo druga grafika i manje rama, nije vredno zamene uzecu ipak ovaj 755

Pa dobar ti je to izbor. Ne znam, uzmi u obzir mozda neki HP, moj cimer ima ProBook u tom cenovnom rangu, mislim da ga je platio 60k okruglo, sa i5 procesorom vec godinu i po, externa graficka, bas mu super radi, skyrim je pokretao odlicno, pojacano sve skoro do kraja, malo procackano, normalno sa slabim fps, ali ok radi. Nije mu se ni grejao sad kad su bile vrucine, radio je super.
Inace, kad sam za mene trazio, ja sam nasao dobar Lenovo Ideapad za 80k koji je bio bolji od svih u toj ceni, mislim da je Y570, ali sad vidim da ga vise nemaju u prodaji, posto je stigao Y580 a on je oko 140k.
A ako ti je vise do kvaliteta, imao sam prilike da vidim Lenovo Thinkpad, to su oni kupili od IBM-a, mislim znas to sigurno da ne pricam, i mogu da ti kazem da njega ne hvale bezveze. Stvarno je sve odlicno uradjeno, kvalitetna izrada, a oni su poznati po udobnim i kvalitetnim tastaturama. :slight_smile: Ne znam samo koji je bio, ali je bas dobar. Asus u glavnom pravi plastikance, ali stavi dobar hardver, pa zato i nisu toliko losi ukoliko ti je stalo do performansi, vidim rekao si bitan ti je kvalitet jer igras na kutiji. :slight_smile: Mada nikad pa ni ne znas sta ce ti se zapasti, evo ja trenutno kucam sa caletovog Asusa, on ga koristi za posao, kad je kupljen bio je onako Wow 1gb ram memorije! 1.8 procesor! I tako star, gde ga sve nisam ja samo nosio, cale cesto crta na njemu posto je arhitekta, pa kad nije kuci,
dusa mu je izvadjena, ali lap top ni da mrdne. :smiley:
Ali posto se ti razumes, nemoj ni da verujes svima pogotovo sto pisu po forumima debeli amerikaneri, on ga umota u cebe, uz to napuni prasinom, i onda kuka kako se stalno gasi i pregreva. :smiley:

heheh znam znam rade ljudi svasta…

inace imao sam Asus pre jedno 5-6 godine dok su laptopovi kod nas bili jos uvek pojam, tj skupi kao djavo, taj isti model kod nas je bio 1600 evra okruglo, ja ga uzmem u nemackoj za 999 erva, plastikaner jeste krcka svud redom ali zato sam na njemu cepao sve nove igre bez problema, nije bila integrusa u to vreme bila nvidia 6400 na njemu heheh. Jos sam se tada bavio rezanjem kao primarni posao hehehe, dusu sam mu izvadio i posle 2 godine ga prodam za iste pare, mogao sam cak i da zaradim ali ajd nije mi bilo to toliko bitno :stuck_out_tongue:

a sads glede Lenovo-a, znam jesu bruka, zato i kostaju toliko ne daju mi se tolike pare stvarno, uzecu ovu toshibu ima super odnos cena kvalitet, nema krckanja, udobna je tastatura, izrada taman kako treba a hardver kao hardver sve je to isto bre… kao sto rekoh ubacicu mu SSD posle, ima da leti bre :stuck_out_tongue:

Znam da si rekao da se dvoumiš između dva modela, ali ja bih ti svakako napravio još slađe muke i ubacio još dva.
Ukoliko već imaš oko 550€ trebalo bi da obratiš pažnju i na DELL i HP modele od 17,3"!
Oba odlikuje vrhunska izrada, pogotovo DELL.
WinWin - Laptop Dell Inspiron M5110 15.6",AMD QC A8-3500M/8GB/750GB/ATI HD6640G2 1GB/BT/Cam/SC - Laptop - Laptop i Tablet
Ali ni HP nije za “bacanje”…
WinWin - Laptop HP Pavilion g7-1301sm (A9Y96EA) 17.3",DC B960/4GB/500GB/Radeon 7450M 1MB/BT/Cam - Laptop - Laptop i Tablet
Treba mu još malo RAM-a (bar 2GB), mada mi je bolji izbor DELL.

Toshiba. End of story, moze cak i lock :slight_smile:

Ja sa HP-om nisam imao pozitivna iskustva pogotovo sto se tice flat kablova i samih panela, iako je kvalitet izrade visi u odnosu na Taiwance ne moze da se poredi sa Toshibom ni Dell-om. Ovaj B960 CPU u HP-u ne moze ni da prismrdi I5 2450, a slicna situacija je i sa A8 3500m iz Dell-a. Jedina prednost HP-a je u velicini displeja, dok je kod Della zanimljivo resenje kombinacija APU-a i diskretne grafike. Bilo bi zanimljivo videti u praksi kako se ponasaju u sadejstvu Radeon 5570 iz APU-a i diskretni Radeon 6640. Znam da je sa ovim ranije bilo problema, ali kontam da su to do sad vec ispeglali. Ipak ova kombinacija ima smisla samo ako gaming uzimamo kao bitan faktor. Ipak je ona Toshiba 755 najkompletnije i najrazumnije resenje.

pa kazem ja hehehe :stuck_out_tongue:

AMD u masini da ne vidim vise… ipak bice ova Toshiba i to je sto je, sto kaze Akiris moze i katanac na temu :wink:

ne zatvaramo temu i dalje… elem u nedostatku onoga sto ce meni da godi od lapova resio sam da uzmem sledece u ponedeljak

Toshiba QOSMIO X500-12N

jeste da je model starije generacije ali mogu da ga dobijem po relativno ok ceni

i7 740QM 1.73 (2.93 turbo mode na cemu ce i da radi stalno eheheh)
8GB ram
500+500 GB 7200rpm hdd vrlo verovatno da su u RAID-u ali provericu jos…
GeForce 360M 1 GB graficka (ne igra mi nikakvu ulogu i onako se igram na xbox-u)
18.4 inca FULL HD ekran 1920x1080
harman kardon zvucnici sa mini subwooferom ispod
osvetljena tastatura i tako dalje i tako dalje…
a da ima i BluRay rezac…
jedina nazovimo zamerka je tezina 4.6 kg ali ne predstavlja neki veci problem s obzirom da je ovo full desktop zamena…

a sta velite? evo i fotke…

brutalno…

pazi, prodali su mi ispred nosa rezervisan jedan laptop koji sam ostavio i za uzvrati mi nude ovaj qosmio po mnoogooo nizoj ceni nego sto je inace, plus mi nude na rate jos… tako da ono idem u ponedeljak po njega posto danas i juce nisam mogao (imao neke obuke po ceo dan izludeo sam)… sad sam kao malo dete ne mogu da docekam :smiley:

touchpad je multitouch sa pinch to zoom funkcijama i jos po neke, milina posto sam se navikao dosta na telefonu…

sorry, ali milo mi je što su ti prodali onu belu Toshibu ispred nosa :slight_smile:
realno, ovaj ti je mnogo bolji a i lepši, jedino što mu je grafa slabija i što je malo je pregolem za nosanje, no dobro.

samo to za nosenje je mana, grafa nebitna jer necu uopste da se igram na njemu bitno da nije integrusa, a ovo za nosenje, pazi ako ga negde nosim nosicu ga uvek kolima jer mi treba najvise sa posla do kuce i obrnuto ili kad idem na put, tako da necu mnogo da se kilavim hehhehe

Ma ovo ti je super, pa jbg, malo je tezi, ali covece 18 inca ekran, sta ces vise. A i ovo ostalo je solidno, mocices lepo i filmove da gledas na njemu i bez da ga kacis na tv, ako nekad nisi u mogucnosti, a jos imas blu ray sto je vrlo bitno. E jedino sto ne znam da li ima samo ta dva slota koja su popunjena, jer SSD je u glavnom najbolje resenje za prazan drugi slot. Ali dobro ti u svakom slucaju jedan mozes da izvadis da ti bude externi. :slight_smile:
E pa ajde, neka te super sluzi, da ti se pogodi onaj jedan koji uvek postoji u tehnici, ono jedno sto koristis sto godina i nikad se ne pokvari. :smiley:

pa da ekran je bukvalno potpuna zamena za neki prosecan desktop monitor, plus je 1080p, sto kazes ne moram uvek da kacim na tv, plus zvucnici su prva liga… a za hdd nije frka da izvadim 1 posto i onako imam sad 4 externa (1+1+1.5+2 tb) sta bi mu falilo da ga ubacim u xbox recimo hehhehe a na njegovo mesto ustekam SSD od 120 gb samo za sistem i meni ne treba nista vise, to ce mu dati boost nenormalan jer hdd je na zalost jos uvek najveca kocnica kod pc-a

kad ce ponedeljak!!! :slight_smile:

Radim u Toshibinom servisu, pa ti mogu reci je X500 jako kvaltetno sastavljen… Odusevices se zvucnicima, ekran je odlican. Jedino sto je tezak, i po meni ne tako lep…