Koji laptop

Koji laptop od ova dva laptopa da uzmem?

Asus K55VM-SX064V

ASUS A55VD-SX053V

Nijedan, nego ovaj. Jer je sad izasao pre mesec dana, napravljen je kvalitetno, i ima graficku Nvidia Geforce 660, a mozes potraziti na netu koliko je dobra, ugradjuju je i u bolje gaming lap topove koji prelaze 1000e.
LENOVO IDEAPAD Y580 M772DGE 15"Gaming Intel Core i7(3.Generation), 2GB NVIDIA GTX Grafik bei notebooksbilliger.de

Pokusacu da taj nadjem koji ima operativni sistem, posto ovaj model konkretno ovde, nema os

em si oteo temu, em oces original OS u srbiji. skloni se malo sa sunca, izgleda da te malo udarila suncanica :smiley:

Pa bolje nego da otvaram novu temu, zar ne? :smiley:

generalno ne

Jesi uzeo strojku?

jesam jos uvek instaliram win i podesavam onako kako meni godi, majko mila kad sam bio mladji ovo sam radio stalno na sugavom 98 i na xp posle od kako izasao 7 ja instaliram win 1 u 2 godine heheheh tj samo kad uzimam novu masinu…inace radi bruka, sad gledam da nabavim negde bluray prazne diskove pa lepo da narezem neke gluposti za cuvanje…

To je naj bitnije ;).

e da i citac otiska prsta je mnogo jaka stvar, ne moras da stavljas password (mada ima pass inace za win) ali ovo je plus uz pass, samo provuces prst i milina…

instaliraj win 8. :slight_smile:

citac otiska ftw! ali retko se koristi… ne znam zasto.

mislim da ti se bluray diskovi ne isplate, bolje kupi eksterni hard disk za cuvanje, isplativije je po gigabajtu.

Ja ga koristim sad lakse mi nego da nabadam pass uvek hehehe tj sad mi zanimljivo

Inace hardove imam 2+1.5+1+1 tb to sam sacuvao od kompa heheheh

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk 2

Evo je grdosija :wink:

Nocu slikano bzvz mnogo lepo svetli tastatura nocu nije napadna samo koliko da se vide tasteri

Jos ide instalacija wina heheh

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk 2

Izgleda mocno!

Pa mislim ako kupujes nekako bas sa tog sajta onda evo ti, samo trebas malo da potrazis.
LENOVO IDEAPAD Y580 M7725GE 15"Gaming Notebook Intel Core i7, 2GB NVIDIA GTX Grafik bei notebooksbilliger.de

ovo je i ta lista gde sam nasao
LENOVO IdeaPad Y580 > Lenovo Lifestyle & Home > IBM/LENOVO > Notebooks bei notebooksbilliger.de

E sad zasto kupujes sa sistemom to ne znam, meni nije bio potreban original nikad, cak me nervira kad ubace. :stuck_out_tongue:
Mislim, ako vec kupujem windows, necu kupiti onaj basic, home, pack, a oni te gluposti ubace, pre cu sam izabrati sta mi odgovara. :slight_smile:

ne verujem da stavljaju osnovne verzije u jace laptopove… to mozda u neki netbuk i slicno. takodje mislim da su oem verzije dosta povoljne, a i cena je proporcionalno ceni laptopa smesna ako se ima u vidu da je OS osnovna stvar bez koje racunar nece raditi (linux naravno niko nece kao primarni os). e da, i ako kupi sad win oem moze da kupi win 8 jako povoljno. zasto kupiti? hm, pa, mislim da je microsoft ipak zasluzio neku crkavicu i od okorelih pirata, gejc nece propasti svakako, ali tolike godine arcenja windowsa…

Ma nisu skupi, niti pravi preveliku razliku. Ali kod nas znam da stavljaju te gluposti i u jace lap topove, mada ne znam zasto, ali tako puste istu home verziju za sve. Posto znam gledao sam kad sam hteo da kupim lap top i bas me zacudilo, jos pitam onog lika kao da li postoji izbor da se uzme bez toga i on mi kao odgovara pa ne, to ide zajedno. I to nemojte pogresno shvatiti, mislim jeste da sam na Xp-u bio onako piratski uvek, ali od sedmice kod nas ima kao i nekih zakona o tim glupostima za firme, pa mi je cale kupio windows kad je kupovao nesto tu za njega. Mada i on se iscimao mislim da to nije toliko strog zakon, ali eto kao ajde kad nije skupo. I onda meni i zbog toga nije nesto posebno bitan taj operativni sistem, mada ja i ovaj moj nisam iskoristio jer mi je pre toga dao windows drugar sa FON-a, jer njima svakom studentu daju i besplatni windows 7 kad se upisu. Bas do jaja. A ne kao ovamo kod mene na pravnom, najbitnije je da se uzme, pa kad se razgrabe ako nesto ostane mozda i dobije neko. :smiley:

Video sam to, ali mi je mnoo 900 eura, i ovakosam probio svaku granicu :frowning: Dakle da kupim lenovo ideapad y580 bez OSa ili ovaj Asusov (detected )?

Pa znam, zato ga i nisam stavio. Ali licno, kazem ti, ova graficka 660m sto je u Lenovu, se ugrajuje sad, a ta sto je na Asusu 630m je ok, ali je i ddr3 i mnogo starija jer se ugradjuje vec dugo vremena, dok je 660m bolji cip koji je jaci a manje se greje i uz to je memorija ddr5. Mislim, koristio ga ti za gaming ili ne, opet ti znaci da imas bolju grafiku ako vec dajes te pare bolje daj na nesto kvalitetno. Ovaj lenovo je iz klase ideapad Y, pre njega je bio 570m, koji je bio super, a na ovom su gledli da isprave sve sto nije bilo u redu na Y570, a tih stvari je malo. Lenovo je dobra marka, oni su kupili od IBM Thinkpad i sad ga oni prave, a svi znamo koliko su Thinkpadi kvalitetni. Mada je ovo druga serija, ali verujem da su dobro sastavili sve. :slight_smile:
A evo ti i razlike u grafici, ova gt630 je pri kraju Class 2, dok se 660m nalazi na sredini Class 1 grafickih kartica, znaci najboljih, i to je Nvidia najnoviji Kepler cip.
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-630M.63761.0.html
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-660M.71859.0.html

Ovo potenciram na graficku jer je sve ostalo koliko vidim isto. Sem ram memorije, koju imas 4 nasuprot 8 gb, ali veruj mi da ti je 4 dovoljno za sve sto ces ikad moci da radis. Pa cak BF3 leti na 4gb, to ti kazem iz iskustva, video sam kako mom drugu radi, on je kupio original za pc.
Za windows mozes i da sacekas, ako hoces da kupis, mozes cak i 8 da sacekas pa lepo da kupis, ako ne bar ces odabrati sta ti odgovara i kupiti u prodavnici, to je najmanji problem. :slight_smile:

Dogodilo se da onog Lenova sa i7 nema na lageru, pa vas pitam da li se isplati kupiti ovaj (Lenovo IdeaPad Y580 M772EGE - Ivy Bridge i5-3210M 4GB 750GB GTX660M & Windows 7) ili onaj Asusov gore sto sam pomenuo (mislim na [URL=“http://www.notebooksbilliger.de/asus+k55vm+sx064v+gaming+notebook+39cm15+6?eqsqid=51ef2dca-e5b6-4b51-9b32-a4fdbed71a2e”]OVAJ)? Molim vas za odgovor jer moram do veceras da porucim laptop. Dakle i ovo je isto lenovo ideapad y580, ali ima intelov procesor i5. Molim vas za odgovor i hvala unapred. :slight_smile: Ne bih vas ponovo masirao da je bilo lenova y580 sa i7 procesorom na lageru, jer bih ga verovatno uzeo. Molim vas odgovorite sto pre.