Koji je najbolji rezac za xbox 360 igre?

ljudi kako nesvatate da vam je napajanje jedno od najbitnijih komponeti za stabilan rad vaseg racunara! to vam je ko da ste u ficu stavili motor od ferari enco a da ficu prvo niste ojacali sa kavezom i sve ostalo izmenjali na njemu da bi bio siguran za voznju (mozda je glupo poredjenje ali) tako vam je i sa napajanjem jer ono kontrolise stabilan rad racunara, daje svakoj komponenti dovoljno struje za njen rad koliko treba a kada imate kung fu napajanja to mzoete slobodno da zaboravite sto pise da ima 400w ili 500 kada ono relano nema ni 300 w da bi sve to lepo ispratilo za stabilan rad racunara!

Ja furam Chieftec-a 450W :wink:

ja sam im lepo napisao jos u prvom postu ali dzaba kad traze dlaku u jajetu

Moje napajanje je staro kao i comp -4 godine al nije kinesko i ima 350 w.

pa onda ako su toliko bogati da mogu da kupuju i da rezu jednu igru po dva tri puta onda samo napred!

probao sam opet da narezem neku igru (tekken6) nadajuci se da cu da uspem ali opet na 90% rezanja stane i nemoze dalje
uskoro uzimam novi rezac jel moze neki savet koji rezac da uzem da je pouzdan u rezanju DVD DL discova

JA imam Pionir 216D, do sada mi nije pukao ni jedan disk, sem jedne omege koja je imala rupu u sebi.
Preporucujem ga, jeftin a resava posao kako treba.

gledao sam na netu ali nema nijedan pioner kod nas ja imam lg koji je do sad radio suuuper

Napanja imaju ogranicen vek trajanja. Jeftina napajanja treba menjati na 1.5god ili 2godine. Sve preko toga ume da bude rizicno. Npr. ujaku je pregorelo napajanje i spalilo hdd. Staro je bilo 2.5godine. Dati 10evra za napajanje na svakih 1.5god ne zvuci kao trosak.

To napajanje za 10evra je zesce sranje, i niko ti ne garantuje da ti nece sjebati plocu posle 2 meseca, a kamoli 1,5 god.

Eto ima za 25evra Chieftec od 350W ako vec ne verujemo kungfu napajanjima. Ja licno nisam imao problema sa kungfu napajanjima ali uvek sam gledao da konfiguracija na maksimumu trosi oko 60% od navodne snage napajanja tj. ako je kungfu od 400W, konfa mora da trosi 250W ili manje.

zato lepo kupite kvalitetno napajanje poznate marke i neboli vas glava narednih 5 godina ali kada je ljudima jeftinija trenutna racunica nego da malo gledaju u buducnost sta sve moze da im se isplati kupovinom sada jakog napajanja! evo ja koliko imam ovog cooler mastera sam sebe je dosada isplatio 5x, osim kiksa koji sam imao sa kulerom koji je nazalost zaribao ali kupovinom drugog kulera je problem resen!

vidim da pojedini idalje nesvataju da je napajanje ustavri glavna komponeta racunara za stabilan rad a ne procesor i brdo memorije jaka graficka i sve ostalo… jer sta vam sve to vredi da nagurate u komp ako nemate adekvatno napajanje da sve to izgura sa strujom… pa ako na sve ovo jos dodate 2 hdd-a pa dva dvd rezeca slobodno zaboravite da cete uopste da upalite komp ako ga kojim slucajem i upalite imajte kraj sebe aparat za gasenje pozara zlu netrebalo!

edit: zaboravih da kazem da nekada treba skinuti napajanje sa racunara pa ako imate kompresor ga izduvate ili jos bolje ako se razumete da ga rasklopite u delove pa ga lepo polako ocistite od prljavstine, pa kuler sredite, pa isti podmazete jer samim time napajanju produzavate vek trajnja! ali ovo radite samo ako se razumete ako se nerazumete onda bolje celo kuciste pod misku pa u neki servis ako imate kesa ili ako ne onda na neku benzisku pumpu pa na njihov kompresor izduvate racunar koliko je to moguce ali svako je bolje nego da stoji godinama sa onolikim talogm prasine na kulerima!

ja licno svoj komp rasklapm svakih 3 meseca u delove i cistim sve ali ok to sam ja!

350w je po danashnjim standardima vec malo, pogotovo ako hocemo da sklopimo iole mocniji racunar. Slazem se da treba uzeti firmirano napajanje, ali ni tada ti niko ne garantuje da necesh imati problema. Minimum za neku danasnju prosecnu konfiguraciju je 450w, a ja bi rekao i 500w, da ne moras da brines. Sam osrednji procesor osim ako nije neka EE varijanta ti pojede 95w, plus graficka karta ako ima samo jedan 6 pinski ulaz pojede do 150w. Znaci to je vec 250w u startu ne racunajuci ostale potrosace. U takav racunar po meni je suludo ubacivati kinesko ili kungfu napajanje, jer bez obzira sta na njemu pise, pitanje je koliku snagu ono u kontinuitetu moze da isporuci. Ni ja licno nisam imao problema sa kineskim napajanjima, ali mi se pre 5,6 godina desilo da su mi se istopili kondenzatori na Soltekovoj ploci zato sto napajanje nije dovoljno peglalo struju.

Slazem se sa svime sto si napisao, a pogotovo da treba redovno odrzavati racunar, kao sto se to radi sa automobilima. Dodao bih samo da pored dobrog napajanja, za stabilan rad racunara treba imati i dobru plocu. Jer kako kazu tesko je napraviti cvrstu kucu na klimavom temelju.

Pa ja sam pre svega imao u vidu kompove manje potrosnje jer prototip ima masinu (Athlon 64 3000+ i GeForce 8600GT). Pa je moj komentar bio u vezi takvih masina tj. da kod njih se moze ici na kungfu napajanje od 400W ali da isto opet treba menjati jer u napajanje od 10evra sigurno nisu ugradjene neki dugotrajniji delovi.

Npr. mom ujaku je pregoreo Frontier 400W i to na konfiguraciji koja manje trosi od Prototipov kompa (Sempron 64 2800 i ATI X600) ali malte ne posle tri godine dana. Zato i kazem da i kada je kungfu dovoljno dobar da vozi neku konfiguraciju ne treba ocekivati da radi beskonacno vec ih treba zameniti.

A sto se tice novijih kompova ja sam se upravo zbog toga i uclanio na ovaj forum jer mi je dostadilo da stalno nesto zamenjujem u kompu da bi mogao da se igram. Pa sada sam u razmatranju kupovine xboxa

:smiley: :smiley: :smiley: haha dobar opis napajanja :smiley:

Pogledajte sadašnju priču pa naslov teme pa pogledajte zadnje postove. vaša reakcija će biti:
Nikakva! Sama činjenica da si ovo markirao da bi vidio šta sam napisao dokazuje tvoj IQ!

tema je otisla u … ali nema veze svi koji ste rekli da ce mi napajanje sprziti pc imam samo da kazem daj boze jer me ovaj komp vise smara a nije do napajanja 100% razgovarao sam sa nekim ko se razume i reko mi je da je napajanje isto samo je razlika u kvalitetu i vek trajanja moj pc radi odlicno i do prosle godine sam igrao sve igre dok sada nemogu ali to nije ni vazno igrao sam MW2 na 1680x1050p bez problema,i da napajanje je super i nemam nikakvih problema sve radi super i pod 100% opterecenja i samo da kazem razlika je u kvalitetu izmedzu kungfu i brendiranog napajanja a snaga (w) je ista a platio 100e ili 10e, 400W je 400W nema kinesko,nemacko ili americko

ajde ako ti tako kazes ali nece da bude tacno… jer sto bi se onda pravila skuplja i bolja napajanja ako isto rade ko i ta kineska govna od 10e?! razmisli malo sta si napisao pa onda se konsultuj sam sasobom pa vidi gde gresis… to sto ti kazes da ti je radilo je iz razloga zato sto verovatno nemas graficku koja trazi dodatno napajanje! ili da ja sada nelupam gluposti ajde ti nama lepo napisi sve komponente iz racunara koje imas pa cu ti kazem dali je ok ili nije ok!

napisao sam nego ti lepo prolistaj ovu temu a ono sto sam napisao tvrdim a ono za skuplja napajanja sam objasnio zasto su skuplja procitaj pa posle komentarisi
nego ljudi sta misliste da probam da rezem igre preko CloneCD??

Ljudi kakvi su Philips DR8S8B25F/17 25-Pack 8.5GB 8X DVD+R, Double Layer za LT 1.0 jer ih cita ?
Kakvi su za rezanje da li je neko imao philips medije DL ? ja sam single layer rezao i korektni su