Koji je najbolji rezac za xbox 360 igre?

Koji je najbolji rezac za xbox 360 igre
ja imam LG h58n i reze super osim xbox 360 igre svaka 3-4 igra nece tj dobijam ovaj problem http://img707.imageshack.us/img707/9400/32595074.jpg ubacio sam i najnoviji firmware (1.3) ali nista:(

Detaljnije o proizvodu

kao prvo ja koristim Lite On prvo sam koristio 3 godine IDE dok nije odradio svoje, sad sam uzeo SATA isto LITE ON i prezadovoljan sam. kontam kad ide u XBOX valjda moze da reze i igre.

A sto se tice tvog problema prototype, 55% je do rezaca, to je inace greska koja se pojavljuje na kultnih 40% tj kad prelazi iz prvog layer-a na drugi, a 45% ti je napajanje. ajde samo mi reci koliko imas drajvova, hardova, koja ti je graficka i napajanje. Meni je to pocelo da se desava isto pre jedno godinu na starom Lite On-u pa sam uzeo od drugara iz radnje 3 razlicita rezaca i zamenio prvo sa novcatim Pioneer-om, isto, pa sam stavio SONY - isto, takodje isti problem i sa LG-jem. Onda sam uzeo moje Chieftec napajanje od 450w odneo kod elektro majstora, on je nasao par skrsenih kondenzatora, zamenio i od tada nema tog problema. hocu da kazem da prilikom rezanja kod prelaska na drugi layer, rezac odjednom povuce dosta struje, i ako je ima dovoljno onda odradi svoje normalno a ako nema onda dobijas taj error. Doduse desavalo mi se jos par puta ali na diskovima kao sto su Maxell i Omega. I od tada striktno Verbatim. Proveri ovo sto ti kazem.

a sto se tice Plextor-a uvek sam pratio taj mit da je plextor najskuplji ali i najbolji. pre jedno 4 godine sam puko skoro 120 evra da budem jednom na miru posto pre nisam imao jednostavno srece sa rezacima i otiso je za pola godine, govno nevidjeno. daleko od toga da kazem da su plextori losi ali ovo je moje iskustvo koje sam imao s plextorom i moj komp plextora nikad vise nece videti. a koliko vidim i oni su poceli da rade mid class rezace. mozda su dobri :wink:

PIONEER DVD-RW DVR-116D

Malo starija verzija, ali otkad imam konzolu, nijednom nije falshirao kada je rezanje bilo u pitanju. Nijednom nije bilo greshke i igra je radila savrsheno. Uz to dodajem da uopshte nije skup(kada sam ga ja kupio bio je oko 20-40 evra)
A ovo za Plextor(najskuplje i najbolje) ne mora da znachi. Mada ako imash para ti kupi Plextor, ali kazhem ti, ovom mom nikada nishta nije falilo :wink:
pozz

Mit ili ne, plextor je najbolji drive koji se kod nas moze uzeti, a pitanje je glasilo koji je najbolji DVD RW i to tvrdim. Tebi je Akiris bas uletela neka felericna verzija,a i cudi me da je crkao za tako kratko vreme, zato sto su na Plextora ranije davali 2 godine garancije. Ja imam Plextorov CD RW uzeo sam ga negde 2000 ili 2001 i verovali ili ne jos uvek radi. E sad tu je i cena, jer se za jedan Plextor mogu uzeti 2 rezaca nekih drugih proizvodjaca. Od ostalih proizvodjaca preporucio bih Pioneer (imam 108 , 112 i 115 i nijedan nije pravio problem). Kao sto Akiris rece dobar je i Lite On, tako barem kazu, a prave i drivove za Sony sto opet nesto govori. Asus takodje poslednjih godina izbacuje kvalitetne rezace.

Izbrisite glupe programe i virtualne drajvove jer se oni mesaju i znaju da prave problem, drugo nikada se ne zna kada ce drajv i koliko da radi preporucljivo je ne rezati no name DVD i CD jer su diskovi krivi i sjebu laser. Covek kaze za Plextor i ja se slazem sa njim to sto ima cenu ne znaci da ima i kvalitet mislim da je upitanju samo ime koje je odredilo cenu a ne kvalitet drajva.
I pioneer je znao da ima lose verzije, sve zavisi od kvaliteta diska i nasta lici odozdole(prasina, ogrebotine…)

evo danas probao sam sa asusovim rezacem i BUM opet ista greska u cemu je prob
evo moje konfiguracije AMD athlon 3000+, 1gig ram, 8600gt graficka,asus i lg ata rezaci. msi k8n neo3 ploca i neko kinesko napajanje od 400w

lepo sam ti rekao/napisao

od kako imam xbox 360 do sada sam narezao sebi 106 dual layer diskova (a koliko sam jos drugima, ko zna) i nijedan mi nije puko dok sam rezo na verbatimu a kada sam probo da experimentisem sa drugim diskovima e tu su nastali problemi na istim dvd rezacima kojima sam do sada koristio! a koristim pioneer 115d i lite on lh-20a1s, sta vise mogu reci da sam zadovoljan sa istima!

a nikada dosada nisam se koristio onim forama da pre rezanja restartujem masinu ili nista neradim na istoj, surfovo sam netom extraktovo fajlove i uvek su igre radile bez problema… a masina nije nista posebna amd 3800+, 4 gb rama, 8600 gt 512 rama, win 7 x32, cooler master 500w, 160 gb wd, i jos jedan od 640 gb wd…

e vidis, tu je caka

1 Like

jbg, pa nisam ni ja mutav… bio je tu jos jedan hard od 350 gb ali je nazalost premiunuo i sada je na procesu vracanja podataka… ali sam na vreme znao da mi treba jako napajanje da bi moglo sve to da radi kako treba posto moj racunar se gasi jedino kada ima neki problem ili kada moram nabrzinu da ga restartujem ili kada menjam win ali drugacije se negasi moj komp, nazalost non stop nesto skida (mora da se isplati internet) xe xe…

ko mene da si opisao :smiley:

da napraimo temu i da se prijavljijemo koliko nam nije gasena masina ? i ja sam sa vama mada je u poslednje vreme gasim kad ja spavam spava i ona :slight_smile: ponekad

moja je ukljucena i danju i noci skidala ili neskidala nije toliko vazno ali vecinom skida nesto :D:D

http://i44.tinypic.com/153md6x.jpg

evo nije nesto, znalo je to ranije da bude i mnooogo duze ali sad sve zavisi kako kada…

Da te pitam, koje CD-ove koristish kada rezesh igrice?
@prototype

Ja uvek uzimam jedan te isti tip CD-a a to je Verbatim(obavezno) Dual Layer RW i obavezno +

Ja sam kupio pre 20-tak dana najjeftiniji rezac kod nas. 1700din, i evo ga reze ko zmaj. U pitanju je HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50. A pre njega sam imao Pionir 111D, koji je rezao sve i svasta, samo nije hteo DL da reze. Prodao sam ga i dodao malo para za ovaj.

pa da ja imam malo stariji H58N i reze sve i svasta i utvrdio sam da nije do rezaca jer sam probao sa drugim i ista greska
a koristim Maxell i Fujifilm DVD DL + RW diskove i dosada sam narezao 20, 5 njih je “propalo”

Meni se Prototype isto to deasava sa diskovima kao i tebi.Imam isto ata Lg rezac al drugi model.Koristim samo Verbatimove +R DL diskove i ne znam u cemu je problem.Rezac je star 2 meseca i narezao je 30 igara bez ikakvih problema al sad mi se javlja ta greska invalid address for write i ne znam sta mi je ciniti.Ako otkrijes do cega je javi mi obavezno.

e koje napajanje imas ja imam neko kinesko koje sam kupio 10e 400w