Koja je bila vaša prva konzola?

Heh, tu traumu sa Spectrumom sam nekako uspeo da izbegnem. Za mene je gaming postao hassle-free tek kupovinom prve konzole. sa PC-jem uvek bila neka patnja.

Slikao sam jedan deo nekog kompjutera od pre sto godina u muzeju nauke i tehnike, stelovanje glave je bio SF za ovo.

1 Like

@padawan do 99 i nije bas ali pojavom 3d akcelaeratora i ostalih 3d grafickih cipova jeste, juris system configuration i ostale stvari. Stvarno iritirajuce. Onda su konzole uzele svoju prednost i jednostavnost.

Pa i pre toga, seti se samo editovanja config.sys i autoexec.bat fajlova za DOS igre. :slight_smile:

1 Like

Ja se sećam druga koji je imao spectrum odmah kada se pojavio, doneo mu rođak iz UK. Uz comp mu je doneo i štampač koji je štampao na nekim metalnim folijama tako što je glava štampača spaljivala tu foliju. Možete da zamislite štampač koji dimi kad štampa uz smrad spaljenog metala, kao da vari :slight_smile:

1 Like

Sega Mega, mada se vecine igara ne secam, u najboljem secanju su mi Mario i neki mocni randzeri.

Inace tek sad skapirah da sam igrao Maria na Segi, on tad nije bio ekskluziva :smile:, ili tada nije ni bilo toga?

1 Like

Oh boze, ne opet. :smiley: Nije nikada bio na Segi, koliko ja znam.

Pa sta je onda ono crno cudo sto duvas u kertridze kada ne rade? :smile:

Tokom 16-bitne generacije (znaci sega mega drive i nintendo snes) je bilo nezamislivo da se Sonic ili Mario pojave na rivalskoj konzoli. Jednostavno nemoguce.

1 Like

Imao dve, jednu sa 64 igre jednu sa 32. 1989 godina.

5 Likes

Spomenu neko 3d akceleratore, jbt kad sam pazatio Voodoo 2 majko mila kakav je to skok u igrama bio. Grafika za ono vreme neprevazidjena. Pravile su se igre samo za njih, secam se da je Turok bila jedina igra od koje sam imao mučninu :slight_smile:
Jel se javlja vama ta mučnina danas, probao Metro preko gamepass-a skoro i opet mi se stvoro nelagodan osećaj. Nzm do čega je to?

Ali legendarni džojstik, kako mi naviru sećanja. U to vreme sam bio jedan od ozbiljnijih pirata i to u staroj Jugi. Firma mi je bila “Ace soft”, prodavao sam igre za Atari 800 od Skoplja do Bjelovara. Moji su jedno vreme plaćali račune mojim parama jer je bilo baš dosta, a imao sam samo 13 godina :slight_smile:

7 Likes

Heh, svaka cast. Posle si batalio, kada su krenuli Amiga i PC?

To se zove motion sickness dosta ljudi to ima, u različitim igrama…

U VR razumem, ali ako gledas sliku na ekranu…to bas i ne razumem kako😃
Citao sam da ljudi imaju ozbiljan problem sa ovim…covek ne moze da gleda film u bisokopu jer mu bude muka…posle 10 minuta igranja mu vec bude velika mucnina i ne moze da nastavi

Ma nisam batalio, Atari 800 je bio baš deficitarna roba, nisu se lako nalazile igre, a pogotovu što je jedna igra zauzimala dosta prostora na kaseti, nisu bile male kao kod commodorea 64. Jedno vreme sam i programirao i čak izdavao časopis na kaseti u “digitalnom” obliku. U ono vreme sam imao treću ili četvrtu bazu igara po broju i to u SFRJ. Baš sam palio i žario, a oglašavao sam se u Svetu kompjutera, Moj micro i Novosti oglasima.

3 Likes

Hah, zezas. Pa ti si pionir elektronskog novinarstva :slight_smile: