Koja je bila vaša prva konzola?

…nego kad ljudi kazu ‘uzeo sam ‘segu’’, jel to misle na mega drive :smiley:

Ne verujem da je Dreamcast. :smiley:

3 Likes

:smiley: :smiley: A i secam se kad se po pijacama pojavio “Mega Drive 2”, ono bese… ljudi me ubedjivali da je to nova konzola, koliko je tu dece prevareno ko zna kakvim kineskim preradjevinama.

1 Like

U kini se verovatno vec prodaje Praystation 6 :joy:

1 Like

Moja prva konzola je bila Sega pijacarka koju sam dobio 1999, nisam je gasio. Sjecam se da je gutala adaptere. :joy:
Kasnije sam iznajmljivao ps1, igram cijelu noc. Ujutru je vratim i pravac u skolu, kasnije sam je dobio na poklon. Posle dugo godina sam nabavio PSP, zatim i PS2 kad je crkao uzeo slim. Zatim sam uzeo Xbox 360 LT3, kasnije ga prodao i uzeo Slim RGH. Tu krecem da nabavljam razne konzole. Nintendo 3DS i XL, Nintendo Wii i Wii U. PS4 i kao slag na torti Switch.
Jos mi stoji terminator ispravan sa 10-tak kasetica.

3 Likes

Sega, pijačarka, koju smo igrali dok se ne ugreje kocka od napajanja, pa onda pauza jebiga :grin:

4 Likes

Sega Mega Drive. Cale kupio mami dok je bila trudna samnom da ima sta da radi kuci dok je on na poslu. Bas se cudim sto sam i ja nastavio :joy:

2 Likes

Carski razlog za kupovinu prve konzole :smiley:

2 Likes

Sega Mega Drive 2, teska avetinja od konzole :slight_smile: Mislim da sam 4-5 onih strujnih adaptera sprzio igrajuci tenkice i nekakve formule… Dalje je islo:
'01 - PS 1
'05 - gejmerski komp sa neprevazidjenom 6600 GT
'12 - ASUS ROG laptop, otislo se na faks jbg
'14 - PS3 MultiMAN
'18 - PS4 Mira + HEN :slight_smile:

Sad mi se opasno uzima 4K HDR + One X, ali otom potom :sweat_smile:

1 Like

Ko nije štelao naslijepo glavu na kasetofonu za commodore 64 taj ne zna šta je patnja…

4 Likes

Haha, pa ako nastelujes za jednu kompilaciju, ne radi druga.

Da li je moguce da smo srafili sraf da bi mogli da igramo, i snimali igre na audio kasete? Nadam se da postoji krug pakla za onoga ko je smislio stelovanje.

Ubacivanje zetona deluje podjednako prepotopski, ali je nekako ostao kult automata…

2 Likes

A ja za ZX Spektrum presnimavao kasete na mini liniji…
LOAD " "

4 Likes

Ja nisam racunao kineske plagijate konzola, imao sam i to ali to nije bilo vredno pomenuti :slight_smile: tetris l terminator, robocap :slight_smile: hehe
Dobro kaze @n00dle pre se za kineske kopije pricalo sega a u stvari daleko ispred je bio mega drive 2, igrao sam i segu genesis i onaj cd drajv sam imao ali ne igre na cd, to je bilo dugo kod mene kao moje :slight_smile:

Nisi štelovao glavu na Atariju, to je prava patnja :). Za svaku igru je morala da se šteluje glava i to još na zvuk i osećaj, nije postojao program “štelovanje glave” kao na Commodore-u.

1 Like

Mislim da smo i mi išli na osećaj za C64, a zvuk prilikom učitavanja urezao mi se duboko :frowning:

6 Likes

secam se da je bilo tih ekrana, to je moj ujak pustao :slight_smile: nekada davno. plavi basic ekran :slight_smile: gaming history

Prva konzola koju sam mnogo igrao je bio ps1 zbog piraterije.Imao sam snes i n64 paralelno sa ps1.Onda PS2 primarna konzola u pozadini krajem 2005e kupio sam i xbox.Posle 2007 trampim PS2 za wii.U međuvremenu igram i Nintendo DS.Kad sam prešao sve na wii onda onda uzimam x360 onaj prvi model koji se pregrijavao i nabavljam x360 slim kojim sam bio prezadovoljan.Od 2015e ponosni vlasnik xbox one koji planiram da zamjenim za xbox one x.Imam i 2ds zbog Mario karta kad putujem

1 Like

Sega Master Sistem II,prvi osecaj dzojstika u ruci,a igre na njoj ugradjena alex kidd,i na ketridzima uz nju kupili mi Air rescue,GP riders,Wimbledon. Posle stize Sega mega drive koje je to igranje bilo sa MD,pa Sony ps 1,i muke sa plocom,savijanje da ucita:) Sega Dreamcast, prva konzola koju sam ja kupio od prve plate zaradjene,pa Sony ps2,Xbox Classic,Xbox 360,i Xbox one.

1 Like

Naravno :smiley:
Kad se samo setim kakvo je otkrovenje bilo pojava ketridža koji ima u sebi turbo loader i pritiska na F1 da se instant učita, pa F2 za štelovanje glave, kakvo je to ubrzanje bilo :slight_smile:

A ko se seća Spectrum ZX48 i tišine u sobi da se učita igra sa kasetofona, jer ako je glasno, nema igranja.

Amiga 500 je bila čist pogodak i za mene možda najlepši trenuci gaming istorije :slight_smile:

5 Likes