Da i veoma su retki. Bukvalno kad sam jurio da kupim bile su 2 delte sa tim motorom, 5 Gulietta, jedna 159.
Ja sam ubo ovu Delticu, ne mogu da se zalim.
Slobo, ne obraćaj pažnju na pozitivne komentare ![]()
Samo napred, lepo je du*e od džulije ![]()
Kazu da su delte pouzdanije od ostala 2 auta koja si gledao. Bar koliko sam ispratio…
Moj Punto 1.3 isto ima boost mode ![]()
Jbg a alfin motor u delti,koja kontradiktornost
Svaki ima nesto svoje, svaki ima klasicne Italijanske boljke sa senzorima i strujom. Jedino je kod Delte motor uparen sa Aisinim automatikom dok su ostali u kombinaciji TCT ili manuelnim.
Tacnije Fiat-ov motor
Svuda pise da je to Alfin motor, dok je pravi proizvodjac FPT - Fiat Powertrain Technologies. Alfa ga je verovatno unapredila malo za 4c, Giuliettu i tada je i dobio masovnu ekspanziju, reklamiranje.
Jelta ![]()
Da, ugasis klimu hahahhaha
Bukvalno
Kad je gužva i krećem s raskrsnice gde moram odmah da poletim, klima na off.
I opet ne poletim ali kotrlja se, škripe gume. ![]()
Svako ko poznaje tematiku kaže da je alfin motor a proizvodi ga fabrika koja pravi motore ali to je sad neka druga tema.Razvijen za 159 posle prepakovan u ostale
Slobo evo resenja za tvoje muke.
Kada krenes da citas AMG sa 4 cilindra ili bilo sta sa 4 cilindra… pa zapravo i ne ulazis da citas takav clanak ![]()
Nista ne fali novim motorima sa 4 cilindra. Doduse osim mercedesovih ![]()
Sem jos barem dva cilindra ![]()




