Killzone: Shadow Fall

https://youtu.be/1wvfY_oERvY

Gameplay pocinje na 5:07

https://youtu.be/JzyibMjn7YE

Opet jbna suma.Inace igra je dobra samo sto ne rzumijem zasto stalno gledamo iste klipove gp-a

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

I jos nisu naucili da naprave realnu animaciju usta. To mi najvise smeta kod likova iz igara, ma koliko detaljno uradjeni ako te animacije ne urade kako treba ode realnost.

Killzone: Shadow Fall requires 7.5GB initial download before play

One of the new features Sony promised when unveiling PlayStation 4 was the ability to play games as they download. With games like Killzone: Shadow Fall clocking in at nearly 40GB in size, it wouldn’t be practical to sit and wait for such a huge download to finish before playing. Through a feature Sony is now calling “PlayGo,” you’ll be able to select which part of the game you’d like to download first–single or multiplayer–and then play the game as it downloads.

In reality, PlayGo won’t be as immediate as many had imagined. For example, Shadow Fall will still require a 7.5GB initial download before it can be played.

Guerrilla Games confirmed the figure to Eurogamer, who saw the game at a recent event in Amsterdam. The initial 7.5GB will be enough to play the first level, while the second level continues downloading in the background.

Technical director Michiel van der Leeuw acknowledges this is far from ideal, but expects the process to improve over the generation as developers keep the feature in mind. “The initial chunk of 7.5GB is quite big,” he said. “I think if we would have known exactly how everything would work… I think next time around we’ll try to see if we can design something that doesn’t jeopardize the game which will make it even friendlier.”

“But I think all things considered, this being launch and we’ve got like 2 minutes 44 from disc to the first level and no installs, I think it’s already a massive improvement over previous generations,” he added.

Killzone: Shadow Fall remains on target for the PS4 launch. If you do plan on picking it up digitally, it’s already available for pre-order on the PlayStation Store.

Ako se setimo forze i da su svi pljuvali kada je MS najavio update nekoliko meseci pre izlaska igre… Kako ce tek da pljujete sony i 7.5 GB download?

Razlika je u tome sto ovde pricaju o digitalnoj verziji igre koju moras da skines kako god okrenes, a tih 7.5GB je pogodnost da mozes da igras pre nego sto se cela igra skine. Verzija sa diska radi odmah.
A Forza sa diska zahteva jos da se dodatno svlaci sa neta da bi je uopste i igrao.

In reality, PlayGo won’t be as immediate as many had imagined. For example, Shadow Fall will still require a 7.5GB initial download before it can be played.

PRE NEGO POCNES DA IGRAS… Sto je suprotno od onoga sto su oni rekli da ce biti… Oni su rekli, stavis da se skida i posle 2-3 minuta igras igru ili bar deo igre… Samo mi sada nije jasno kako misle da skines 7.5 GB za 2-3 minuta…

_One of the new features Sony promised when unveiling PlayStation 4 was the ability to play games as they download
_

Prica se o [SIZE=3]**digitalnoj **verziji

[/SIZE]

7.5GB su obrazlozili time sto je to radjeno pre nego sto je sve finalizovano. 2-3 minuta je idealan slucaj za buduce igre pod uslovom da imas dovoljno brzu konekciju. Sve ti pise u onome sto si i sam quotovao.

“The initial chunk of 7.5GB is quite big,” he said. “I think if we would have known exactly how everything would work… I think next time around we’ll try to see if we can design something that doesn’t jeopardize the game which will make it even friendlier.”

I? Kada su najavili, koliko su rekli da ce vremenski trebati da moze da se pocne igrati?

Pa majku mu neće update za forzu da bude nekoliko gigabajta, ako bude nekoliko stotina megabajta.

Dopisao sam jos gore…

U svakom slucaju potpuno razlicit slucaj od Forze.

  • Forza u retail verziji zahteva download jos necega da bi se igrala (mislim da nisu rekli koliko, a mozda i jesu, a ja nisam video). Ljudi su se zalili zbog toga sto daju nedovrsenu igru na disku i traze ti da downloadujes jos stvari da bi uopste mogao i da je igras
  • Killzone u retail verziji moze da se igra odmah
  • Killzone u digial verziji zahteva pocetni download od 7.5GB da bi mogao da pocnes da igras, ostatak se skida dok igras

Jasno?

[SIZE=3]Ah jbte kako ovo dobro izgleda.Sasvim zasluzeno najljepsa igra next gen-a[/SIZE]

I radice u 500 fps-a…

To je po mom misljenju, iako je igra izasla pre 2 godine, odlicno uradjeno u LA Noire. Jako su ziva lica da tako kazem.

LA Noire je najbolje to uradio, uradili su motion capture lica pravih glumaca pa si mogao da čitaš likovima sa lica da li lažu.
Ovi su očigledno zaboravili na to.

Tacno ali s obzirom da sam skoro igrao LA Noire, mogu reci da ni tu nisu idealne animacije lica, cak su ponegde banalizovane.
Po mom misljenju ENSLAVED odnosi tu nagradu

https://youtu.be/_nwodEWQinI

Odlicno izgleda, ali ja moram da kazem ono sto mislim. Imam osjecaj da ce ovo da bude jedan CoD klon i da ce to da upropasti fransizu, bar za mene. Evo lista zamjerki:
-kretanje je puno lakse, nije vise realisticno
-protivnici ginu mnooooogo ranije, prije su umirali od trovanja olovom, a ne samih metaka
-AI mi se cini primjetno losije skriptovan, kao da igraju na easy
-nema one turobne atmosfere koju sam volio

Ocito je da su odredili novi, moderniji pravac za igru, to se vidi iz ovih gore navedenih stavki, kao i samo default nisanjenje. Mozda je to pravi potez, mozda ne, vidicemo. Samo mogu da kazem da mi se nijedna kodolika igra (CoD-like) do sada svidjela, posto ne smatram da je CoD vrhunac FPS zanra i gameplay mehanike.
Dakle, samo da ne bude kodolika, kao sto su pokusali sa novim Halo-om

Igra graficki izgleda predivno i zbilja pokazuje kako se moze nositi s pc-em I TO KAKO.
No sada ono sto mene muci u ovom videu su protivnici koji su moroni,ali ono sto me jos vise brine je akcija.Dakle u ovom videu je sve nekako pusto lagano i nije ispunjeno adrenalinskom borbom kakvu ocekujemo od KZ serijala sjetimo se KZ2 gdje je akcija bila sveprisutna i ocaravala je svakim svojim daljnim korakom no ovdje kao da je to izostalo,a to sam zamjetio i kod onog prijasnjeg trailera.Nadam se da nisu svi leveli takvi,a ja se nadam da nisu jer sam vidio onaj gp koji je zbilja odlicno uradjen(onaj u zgradi) i pokazuje nam sve stilove kz igranja.