Kako XGD3 igre za LT+3.0 konvertovati za LT+.2.0

provuci ISO igre kroz zadnju veziju abgx360_v1.0.6 to je vazno da bi imali updatovanu i sigurnu kopiju igre…“ova postavka vredi samo za ovaj tutorijal”…
postavke su vam pokazane na fotografijama…

kada je sve provereno i updatovano…sada prelazimo na
konvertovanje topologije LT+3.0 u nama potreban LT+2.0…

za to nam je potreban XBOX BACKUP CREATOR (XBC) i topology_for_lt2.0.bin
linkovi su postavljeni ispod fotografija…

kada je program XBC startovan…odaberite opciju Image Tools…

posle idite na ACTION i odaberite INJECT

posle ovoga odaberite AP25 Sector i odaberite ISO fajl…

kada je ISO fajl odabran trazice i fajl topology_for_lt2.0…

  1. Xbox Backup Creator (latest version)

!EmbedUpload.com - upload your files to multiple file hosting sites

  1. Ap2.5 LT+ 2.0 data

!EmbedUpload.com - upload your files to multiple file hosting sites

Treci deo ovoga tutorijala treba nam ImgBurn_2.5.6.0
na fotografiji podesite postavke za Layer brake (For DL Media)…

ubacite u rezac ( kod mene je LG model SATA )
po mogucnosti VERBATIM +DVD DL diskove…

i ostavite na x4 brzini ne vise…

kada se pojavi menu da mozete odabrati izmedju
“Over Burn Method”
i
“Truncate”

ja sam ranije uvek odabirao “truncat” i imao sam problema kada sam pokusao sa
“Over Burn Method” imao sam uspeha…ali ipak to ostavljam na vama da probate obe metode…

ako odaberete “Over Burn Method” na kraju rezanja 97% ima da vam da Error ali to zanemarite
kliknite na CANCEL pojavice se novo upozorenje i tu odaberite “YES”…

i vas dvd sa XGD3 igrom je konvertovana na LT+2.0 i spremna za igranja…

hvala na vasem strpljenju…i nadam se da ce ovo pomoci …

trenutno cekam da se downloaduje SYNDIKATE i treba kasnije da narezem jos nekoliko igara…nadam se da cu sve to lepo dokumentovati i postaviti…

Syndicate radi.

Bas me veselı da je ovo metoda koja pomaze ı zavrsava posao…
kod mene trenutno DARKNESS 2 i KINGDOM OF AMALUR rade bez problema…

Vidim da si ti rezao truncate metodom, da li to znaci da kad se reze sa lt-max metodom nece da radi?
Zato sto sam Saints Row:the Third patch-ovao i narezao dva puta, ali nije radilo. Takodje nisam podesavao layerbreak, stavljeno je na optimal, razumem sto da namestam kad je lt max? Ali izgleda da sam ja tu zeznuo nesto.

Svaka cast… Sve pohvale na trudu. Hteo sam samo da pitam nesto… Ja imam LT 2.0 flash i zanimalo me je kako da znam koja igra zahteva LT 3.0, a koja ne - da se ne bi zaleteo da narezem neku igru, pa da mi na konzoli trazi neki update ili sl, da ne zeznem nesto kojim slucajem pa da ne mogu ni jednu rezanu igricu da pokrenem… Ako se uopste desava tako nesto jer sam nov u svemu ovome. :slight_smile: Hvala unapred.

samo je propustis preko abgx-a pre patchovanja. cak iako je igra za 2.0 abgx ce je srediti za 3.0 tako da znas 100% da mozes da je patchujes

Ostavi layerbreak na optimal, to ti je za truncate dovoljno. Za burner max, layerbreak ti je zapisan ionako u .dvd fajlu. Ja sam pokušavao rezati SR:Third sa dva različita ripa i nisam uspio, iako tvrdim da su diskovi bili dobro narezani, tako da u tvom slučaju može biti u pitanju loš rip kao i kod mene.

Sve XGD3 igre zahtjevaju 3.0 ako hoćeš na live. Ono što tebe zanima je kad skineš neku igru, je li ona patch-ovana za 2.0 ili za 3.0. To možeš u abgx, ali prije nego pustiš ISO fajl kroz abgx isključi patch-ovanje (isključi ‘VERIFY IF STEALTH PASSES’). Ako ti abgx pokaže sve zeleno, znači da imaš verziju za 3.0.

Sve pohvale moderatorima…sjajni ste…

Ok, hvala vam… :slight_smile: Ne idem na Live preko konzole, nego trenutno nemam para za flashovanje i sl, pa sam samo hteo da znam da li cu moci da pokrenem nove igre sa flashom koji imam trenutno, a da ne upropastim nesto… :slight_smile: Hvala.

Imam jedno možda glupo pitanje,ako ovo radi da li to znači da praktično netreba ni flešovati konzolu sa 2.0 na 3.0 da bi igrao XGD3 igre

Ako igras samo offline LT 3.0 ti ne treba.

Hvala na odgovoru,od skoro sam vlasnik Xboxa pa mi je sve ovo potpuno strano,

dokle god se ne pojavi nova igra koja ce traziti update. onda ti ne gine 3.0 flash

Moci ces dok ti ne izadje da updatujes konzolu sto ce te vratiti na stock, tako da ti preporucujem bolje flesuj i onda igras sve bez problema

Radi ki bomboncic …

meni nece da otvori Ap2.5 LT+ 2.0 data kako da otvorim bin file?

kako nece? prati tutorijal od pocetka do kraja nema sanse da ne radi. kad kliknes ap25 sector izaberes ISO fajl a ne bin fajl.

zdravo imam problem sa rezanjem Truncate metodom.
dosad sam rezao sve igre bez problem a sada fifastreet2012 i Ridge Racer Unbounded nemogu da narezem.
ustvari nareze bez problema ali kad stavim u box onda mi pise samo OPEN tray uopste neucita igru.
posledje sto sam rezao je resident evil orc.

Otvori temu u dijelu za pitanja, opiši problem, posebno napiši koji firmware i dash imaš, da ne gatamo u pasulj…

Dobrodošao, btw. :slight_smile: