Kakav Internet mi treba za Live

Da pojasnim tacno pitanje.
Zbog tehnickih mogucnosti nijedan drugi net ne mogu da imam osim onih 3g.I trenutno imam Telenorov 3G net sa onim malim USB-om. Sa kojim igram sasvim normalno igre tipa Dota i World of Tanks na netu i nemam problema ne laguje i ne zakucava.
Interesuje me da li je moguce koristiti taj Internet na Xboxu posto je to ustvari mali usb 2.0 modem.Koji kad ubodem u komp on se sam instalira i pokrene mali program iz kog ja uspostavim konekciju.Da li ovo moze da radi na Xboxu? Jel neko probao?
Nisam ovo probao posto nemam Xbox…A postao sam clan pre 2.godine na ovom sajtu i sve dogovorim,raspitam se prodam sony2 i krenem do bank da podignem platu i da ugovorim kupovinu kad Udari me Lik na skuteru…Zguzva vrata i krov ali posto skuteri nemaju polisu osiguranja popravka od 450 eur. iz mog dzepa.Ode xbox majstoru,to je bilo pre 2 godine,pa prosle godine skupim kes odlucim u nedelju da pozovem momke sa Xbox foruma…a u subotu izadjem sa Kumom i kasnije vracali neke “drugarice” kuci i slomim Mobilini telefon u dzepu…nabavka novog istog jos odmah u nedelju de cu zeni na oci…I sad imam nesto para…spremam se da pomislim da kupim Xbox…i cekam sta ce da mi crkne onog momenta kad porucim a do tada me interesuje jel moze da radi taj 3g ikako na Xboxu?
Cisto da znam dok budem popravljao i menjao neki uredjaj koji ce mi crci.

P.S. Ovaj Sizif na avataru.To sam ja u pokusaju da kupim Xbox…Kad promenim Avatar,znajte da sam postao vlasnik Xboxa.

Sheruj tu internet konekciju (network and sharing center) a box povezi na mreznu karticu na compu (predpostavljam da imas vec jednu integrisanu na ploci). Znaci namestis tako da ti box ide preko PC-a na net. Posle ti ostaje da sredis IP adrese za mreznu i Box i to je to. Meni tako Sony radi. E sad sto se tice samo protoka… to vec ne znam da li ce biti doboljno.

Hvala,samo ima jedan mali problem…Komp mi je u radnoj sobi udaljeno od dnevnog boravka jedno 10-ak metara i vise.znaci samo kabal duzine 12-ak m. i trebam ga provuci kroz celu kucu.Imali neka varijanta sa Bezicnim?

ako imas slim xbox onda da, posto slim ima ugradjen wifi. stare verzije konzola to nemaju, ali ima da se kupi wifi kartica za xbox (specijalna) koja ima lepu cenu, a mislim da to nisam ni video kod nas da neko prodaje…

Pa akiris ako mi Komsinica ne baci cini na Ves masinu te onda umesto Xboxa budem morao da popravljam i kupujem neku kucnu tehniku…Planiram da kupim Xbox ovaj novi slim sa 250 gb … samo se nadam da ce stvarno biti Xbox a ne masina za ves wonabe Xbox kao sto sam imao peh do sada :wink:

tehnicki bi mogao da izvedes ako bi kupio xbox slim i wireless ruter za pc. ali imaj u vidu da je igranje odredjenih igara relativno zahtevno za prenos podataka, gde bi imao problem sa ogranicenim mesecnim protokom, u skladu sa tarifnim planovima i onim sto telenor smatra fer koriscenjem (o strimovanju videa i skidanju demoa preko lajva ni ne razmisljaj). takodje bi imao problem sa pingom, cak i u idealnim uslovima zone pokrivenosti jakog 3g signala mobilni internet ne preporucuje se za igranje, ali moze da posluzi za prvu pomoc ako bas nemas drugo resenje, minimum 10gb paket naravno.

Da li bih ja mogao da stavim wireless ruter na moj SBB internet posto su mi PC i TV na dva razlicita kraja sobe pa da ne bih provlacio kabal preko cele sobe svakako bi mi bilo lakse (posto i ja planiram da pazarim slim 250gb)?

Naravno da bi mogao, ali moraces svakako da internet kabl iz modema prikljucis na internet port bezicnog rutera. Posle toga ostaje ti da konfigurises (najbezbedniji) nivo zastite i stavis lozinku da ti se neko ne bi nakacio iz komsiluka.

A koji je bolji nacin povezivanja xbox-a sa internetom kablom ili wireless posto u ovoj temi http://www.xboxrepublika.com/xbox-360-hardware-software-f-a-q/2002-povezivanje-pc-i-xbox-a-360-a.html kazu da hoce da koci ako se povezuje wireless? Mislim, onda bolje i da razvlacim kabal nego da mi secka i koci sa wireless.

sporije se povezuje preko Wifi na novom dashu, radi bezproblema preko WIfi,ja koristim wifi a i testirao sam LAN da li brze se konektuje prvi put i to poprilicno brze.

Wifi Ok radi nema problema

Koliki protok interneta je potreban da ne bi igre zpinjale u multiplayeru preko live-a??

1mbit net kad je dobar je vise nego dovoljan.

Sent from my iPad using Tapatalk

Sta reci nego,Hvala na Informacijama.

sto kaze marli 1 mbit je sasvim dovoljno, ali ako je tebi veliki ping tj kasnjenje mozes da imas i 500 mbit-a, igre ce ti “zapinjati”

Evo ja sam radio neki ping test pa sam dobio sledece podatke: packet loss 0%, ping 30 ms, jitter 2 ms. Sta mislite jel bi bilo veliko “zapinjanje”? Inace imam wireless 1mbps.

Sasvim dovoljno ti je to za igranje,da ti bas trza ali neverujem stavis wired.

Savrseno za sve pa cak i LIVE

upload je podjednako bitan za igranje u multy

Znači trebalo bi da moja konekcija bude dovoljna 777/777 30ms ping

Sasvim dovoljno

pa za online igranja, malo ti je 777download. upload ti je extra, al kada bi digao down bar na 2mb, to bi bila roba.

A taj ping, jako diskutabilno, 30ms nije puno, al pitanje je na koji si se server kacio? provjeri ping sa austriom, njemackom… uglavnom na na te servere spajaju igre