Jel neko uradio na xbox360 BGA reballing?

vidis ima i u tome istine!!! kakogod da okrenes nevalja!

ma HDD moze i vertikalno i horizontalno da radi sigurno njega magnetno polje odrzava da lebdi igla iznad ploce za laser mislim da je kao sto je rekao. Ljudi konzola mi se manje greje vertikalno, horizontalno i ako sam stavio diskove da je odvoje od police greje se.
Ja kada zavrsim sa igranjem radi mi jos 10ak min u dashmeni da se ohladi pa je gasim i ona se odmah ugasi.
Istina je tamo negde :slight_smile:

ja drzim po 5min u dashmeni nekad ugasim ono kuleri se idalje vrte oko 20-tak sekundi i posle se ugasi

@KornjacaNS

Ima konzola koje su kupljene među prvima i nije ništa rađeno ni preventivno i rade besprekorno. Jeste da veliki procenat konzola ima problema sa RROD, ali ima ih koje rade i bez bilo kakvih prevencija. Bavim se sa konzolama preko 15 godina i svašta sam viđao.

To pitanje u vezi položaja konzole se i ranije pokretalo još kad se prvi put pojavila PS2 konzola.
Po meni XBOX360 bolje da leži, jer sam na par konzola video da pasta između GPU i hladnjaka iscuri u stranu.Jednostavno kad stoji vetrikalno i kad se pasta ugreje postane tečnija i dešava se da iscuri.Ne bi smelo to da se dešava ali se dešava.A što se tiče tvrdog diska njemu je sve jedno pošto na motoru i na nosaču glava su ležajevi a same glave lebde (igle).Za razliku od tvrdog diska, dvd čitač nema ležajeve na motoru nego ima piksne (čaure), pa se to troši samo na jednoj strani ako konzola stoji uspravno, ne ravnomerno kao kad je u horizontalnom položaju.To je bio problem i sa PS2. Tamo se isto dešavalo da se piksna u motoru troši samo sa jedne strane pa kad položimo konzolu neće baš lako da čita disk. To su moja zapažanja, pa možda nekome i pomognu.

sve to stoji ali taj broj konzola koje su kupljene pre tri godine danas mogu na prste da se izbroje koje rade! evo ti primer moj kolega je kupio samo sto je izasla konzola u novom sadu na severnoj tribini stadiona vojvodine u nsgames i konzola je dobila rrod na moje oci kada smo ubacili igru rumble rose a kod njega je bila oko 4 meseca pa je ta ista odneta u virtual master i popravljena pa je prodata posle par meseci a onda je kupio drugu koja je rodovala posle 8 meseci a sve su kupljene nove… a nas u drustvu ima oko desetak koji imamo konzole ali samo nas par moze da kaze e nisam jos dobio rrod ali krizam kalendar kada bi to moglo da se dogodi a da jos se razlikuje vreme kupovine konzola kod svih nas… pa ima nas par koji imamo jos od pocetka iste a neki su do sada promenuli jednu ili dve iz razloga dali je rrodovala ili zbog necega drugoga ali se desavalo da kolega koji je kupio pre godinu ipo dana konzolu da mu rikne posle 6 meseci!

a ti sada dolazis sa novom tehnologijom i kazes da nevalja xclamp fix, ok to stoji ali to bi bilo isto ko kada bi nekom fariocu metala koji radi taj posao poslednjih 20 godina jednom tehnikom a danas izmisle nesto novo bolje i kazes mu ej prijatelju to nevalja sto si ti radio poslednjih 20 godina ovo sto ja imam je bolje… jeste bolje zato sto je izaslo juce a ovo sto je od pre 20 godina je tu i sluzilo je 20 godina pa sluzice jos toliko a na nove stavri se primenjuje ona tehnologija koje je u tom momentu dostupna! da je prosle godine bilo to sto ti sada radis verovatno da bih mozda to uardio ali kada nije bilo…

To kuglanje se pojavilo kada su se pojavili mobilni telefoni. Niko nije stavljao xclamp fix na mobilni nego je kuglao. Oprema na kojoj se radi reballing na maticnim plocama od komjutera i na grafickim karticama, kao i na xbox-u je mnogo veca nego za mobilni. Tako da to kod nas nije nista novo. Sve je stvar toga koliko je ko upucen, tj informisan oko tih stvari. Ne kazem da sam izmislio toplu vodu , nego da se o tome malo zna. Citao sam forume mesecima i svi tu nesto budze, niko konkretno nije pisao o popravkama, nego kako skrpiti nesto da to radi.Ne bih da se raspravljam i objasnjavam.

dellmagel jel mozes ako nije tajna da napises kojom opremom skidas GPU i koliko kosta :slight_smile:

Možeš skinuti GPU sa bilo kojom opremom za BGA koja može prihvatiti ploču od xbox i posle treba sa nekom kvalitetnom lemilicom i bakarnom trakom da skineš stare kuglice tj kalaj. S obzirom da je to bezolovni kalaj tu ti je najbitnije da lemilica ima jako dobru regulaciju temperature da ne bi napravio neku štetu . Koristim isključivo JBC lemilice, sve ostale su igračke .Zatim postaviš gotove kuglice ili napraviš direktno na GPU sa maskom koja je pravljena za taj raster.Posle vratiš GPU na ploču i to je to. Što se tiče opreme imam od ranije tako da me ne pitaj za cenu. Morao sam da napravim neke dodatke kako bi prilagodio za xbox360. Inače ovo oko kuglanja na samom xbox-u sam uzeo da radim usput ,pored toga što inače radim, pošto vidim da slabo ko to radi pa hajde da rešim neke boxove koji još nisu skroz nastradali od raznih pokušaja. Mada evo i danas mi je stigla jedna nesretna konzola koja ima urađen xclamp. Samo sam je zatvorio i stavio u stranu. Ploča je tako iskrivljena da nema smisla ni pokušavati sa kuglanjem.

Tu ploču možeš da pošalješ meni, da je ispravim…

Jel peglas i GPU ?

Zdravo akiris, potrebno mi je da stupim u kontakt sa dellmagelom zbog rebailinga konzole.

jel @dellmagel aktivan i dalje na forumu? pisem mu 2 meseca za neke konzole koje sam mu poslao al coveka nigde… :frowning:

ja mu dodjem portparol pa salji meni

javio se, hvala :slight_smile: