Jel neko uradio na xbox360 BGA reballing?

Vidim da se na sve moguce nacine pokusava oporaviti XBOX360 kad se pojavi kvar sa tri crvene.Cesto se koristi metoda x-clamp fix,to moze trenutno da resi problem, ali sta se desi kada sa tom metodom izkrivimo plocu koja je dosta slaba i ne trpi nikakva savijanja a posle nekoliko poksaja pukne neki tanak vod do GPU posto je stegnut sa srafovima ili przen sa nekim fenom ili duvaljkom.I tu je kraj posto vise nista ne pomaze cak ni BGA reballing. Pa me zanima jel neko preskocio opste pozate metode i uradio BGA reballing ? I ako jeste kakva su iskustva?

Jedini proveren metod za koji ja znam je xclamp fix, a osmisljen je upravo da eliminise savijanje ploce koje ti spominjes.

To je jedini proveren metod sa kojim se nabudzi konzola samo da radi, gde se pomocu poluga i srafova prignjeci GPU na plocu… Moje pitanje je bilo da li je neko preskocio opste poznate metode i uradio BGA reballing i ako jeste kakva su iskustva?

Nisam cuo da u Srbiji neko radi pravi BGA reballing, tako da sumljam da ce ti neko ozbiljno odgovoriti na pitanje. Moja savet ti je da se konsultujes sa Prenex-om, covek je tata za takve stvari.

U Novom Sadu ja radim reballing ,cuo sam da neko radi i u Beogradu pa sam pomislio da se neko medju vama time bavi.Bavim se elektronikom preko 20 godina pa sam pomislio da ima tu neko sa kime bih mogao da razmenjujem iskustva.

Koju opremu koristiš (ako nije tajna)? Cena?

btw. ja sam u tim vodama… imam jedan jtag box sa 0110 i ne mogu da ga ‘‘oživim’’… da li radiš ram reballing ili samo GPU?

Imam ja tu svasta od opreme .Vecina toga nije namenski samo za xbox.
Radim i ram reballing.

A sta je uopste taj reballing ?

Pitaj Akirisa

kad izvadis GPU ili CPU ili Ram iz xbox-a na poledjini imas jako puno malih kuglica na jednom mestu. e sad ako je neka od tih kuglica neispravna, ona prouzrokuje RRoD. E tu lezi problem. Microsoft je tu zakinuo debelo da bi ustedeo na samoj izradi konzola i to ih je skoro pa dokrajcilo. Da bi se RRoD 100 postotno popravio, potrebno je skinuti kuglice sa procesora i staviti nove jer bilo koje da kupite, bice kvalitetnije od onih koje stavio MS. ali staviti te kuglice rucno i ispravno na tako malu povrsinu je prakticno nemoguce. Zato sto se tamo nalazi najmanje 500 kuglica (ako ne i vise) a cim jedna nije u idealnom redosledu, konzola ne radi. A masina koja to radi automatski je abnormalno skupa. Tako da ako bi neko nabavio takvu masinu, prakticno bi mogao da popravlja RRod-ove tako da se konzola vise nikad ne pokvari, bukvalno. E a to je dellmagel nabavio. to mogu da potvrdim, posto se poznajemo par godina jos od vremena vladanja PS2, pa sam bio kod njega prosle nedelje pa mi je pokazao masinu. Evo ovo je neko laicko objasnjenje reballinga i mala reklama dellmagelu, a ako sam nesto pogresno objasnio molio bih ga da malo bolje objasni ili da ispravi neke pogreske koje sam ja uradio…

Cim dellmagel nadje malo vremena da se pozabavi masinom, moja konzola ide odmah kod njega posto na mojoj falcon konzoli jedna kuglica je neispravna i prouzrokuje RRoD svakih mesec dva. Pa javljam kako je proslo…

a da vam bude jasnije za kuglice ovo je ono o cemu pricam

Zar ne mogu da se kupe kuglice postoje kalupi kao sito u njih se postave kuglice pa vec kako zalepe… ? ja sam bezveze kopao po netu i citao.
Svaka cast dellmagel jer obicno vecina ljudi se ne upustaju u takve stvari!

Dobre fotke ala se pusi pasta sto cuva cip :slight_smile:

Da pitam koliko kosta reballing ?

pa ja licno mislim da jos nije odredio cenu posto nema vremena da se uhvati u kostac sa masinom :D. Javice nam, eventualno meni pa cu postaviti ovde

sada sam nasao na youtube, postoje varijante i varijante za fix kuglica, najbolja mi je sa infracrvenom lampom

jel se to isplati raditi i dali se to moze napraviti kad dobim rrrod ali ja imam jaspera

ako imas jaspera sanse da dobijes rrod su manje od 3%, zato ne brini…

Da ljudi primetio sam zanimljive stvari sa hardware-om, kada igrate xbox i kada odete u dashboard cipovi su vreli i ako zelite da ugasite konzolu bolje ostavite da radi jos 10min i onda ugasite.
Kada je odmah ugasite on pogasi hardware i lampice i ostavi da radi ventilator da kazem 20ak sekundi, a kada se ostavi da ventilator snizi temparaturu … konzola se ugasi iz momenta.
pozdrav

Cena prava sitnica.U pravu je akiris u vezi cene jos da uradim nekoliko xboxova i formiracu cenu .

Da objavim vest da pomocu reballing-a konzole rade i to uspesno bez ikakvih problema. Bio sam kod magela juce i video da radi jedna Xenon konzola (ona bez HDMI-ja) koju nije bilo moguce popraviti vec tri godine. Dellmagel je odredio cenu reballinga koja je 40e. Posto sam ja aktivniji clan ovog foruma od njega ako nekome bude trebao hitno reballing nek bolje pmuje mene pa cu ja javiti magelu. inace napominjem da uspesnost popravke mnogo zavisi od stanja same konzole. Ako je bas njakano na njoj ili je totalno sprzena, ne ocekujte cudo. Ako je ploca bolesno iskrivljena usled nestrucnog radjenja X-clamp-a ne ocekujte da moze da se popravi. ali ako konzola ima klasicni rrod, popravka je moguca i to permanentno.

Posto mene zanimaju te stvari koju tehniku koristi za rebaling, znaci da li kompletno kuglanje chipa ili je upitanju IC lampa sa ponovnim lepljenjem chipa bez skidanja i kuglanja ?

kompletno