iXtreme Burner Max SCAN REZULTATI

Tema u kojoj možete da kačite rezultate narezanih diskova sa Burner Max FW-om

Za test vašeg narezanog mediuma potreban vam je program Kprobe 2.5.2, skinite ga sa KP2Setup2.5.2

Setujete samo brzinu čitanja na 4x i pokrenete test.

_[SIZE=3]Rezultat da bi bio dobar, treba da ima sledeće karakteristike:

[SIZE=4]PI MAX treba da bude 100 ili manje & PI prosek 5 ili manje
PIF MAX treba da bude 4 ili manje & PIF prosek 0.20 ili manje
Errors naravno 0[/SIZE][/SIZE]_

Naravno ove promenjljive uvek variraju ali rezultati u ovom opsegu se smatraju kao perfektni!
[SIZE=4]**
Bitno: **Pokusajte da rezete u safe modu i da uradite i defragmentaciju Hard Diska pre rezanja, potvrdjeno je da daje dobre rezultate, takodje stavite buffer na 512MB[/SIZE]
.

Primer izveštaj sa TEST’a narezane XGD3 igre, šta treba da ima i koje su vrednosti ( u pitanju je moja narezana igra i moj test):

Date : 10/24/2011 3:49:37 PM
Model : 4-0-0-0 F:ATAPI iHAS124 B AL0S
Disc : DVD+R DL , MKM003 [Mitsubishi Chemical Corporation]
Speed : Max
ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1
Scanned range : 0 - 4267008
Sampling count : 247603
Errors : 0
PI Max : 58
PI Average : 4.13
PI Total : 128540
PIF Max : 4
PIF Average : 0.18
PIF Total : 5582


e sada vrednosti moraju biti:
PI MAX treba da bude 100 ili manje & PI prosek 5 ili manje
PIF MAX treba da bude 4 ili manje & PIF prosek 0.20 ili manje
Nero Score ne treba da bude manji od 90

Za testiranje se koristi KProbe2 treba da bude podeseno 4x CLV Scanning.
_**

Zaključak ne trebamo samo znati kako da narežemo, nego i da proverimo da li je to narezano u dozvoljenim tolerancijama sa greskama pri okretanju diska radi provera, sve ovo zbog veće sigurnosti na XBOX LIVE-u.

EDIT:

OVO SE KORISTI SAMO ZA PROVERU XGD3 DISKOVA, XGD2 NASLOVI SE NE PROVERAVAJU NITI JE ZA ISTE POTREBAN BURNER MAX REZAC
**_

@M007P

evo i mog reza, na 2.4x rezano OPC off, HT on, OHT on, fora je sto na 4x daje znatno losije rezove sa istim opcijama samo OPC on, moram da probam neki sa OPC off na 4x…

@M007P

pazi ti sad ovaj problem, javlja mi se spike na layerbreaku, znaci na 50% diska odskace mnogo, rezano na 4x OPC on, HT on

ako pogledas grafike videces da ovaj disk ima bolje ostale vrednosti od onog sto je rezan an 2.4x samo da ga spike nije zeznuo…

kad rezem na 2.4x sve je normalno, probacu da nadjem na TX ovo vezano za LB skok, neko je pisao citao sam prekjuce ali ne mogu da se setim gde tacno

na kraju ce se svima smuciti i preci na originale, svaki dan novije provere i vise koraka do safe play.
lagano se iskorenjuje piraterija ovim postupcima.

cetiri magicne reci, J T A G ! :slight_smile:

@studiovpc: ipak treba AHCI da bude on tj jedno od ova dva je bolje.

There are many factors that affect a quality burn and/or test. Too many processes open in the background in Windows, poor quality SATA chipset, SATA set to AHCI instead of IDE can affect results, a dirty disc (fingerprints etc), burning from a fragmented drive (make sure images are on a nicely defraged drive with plenty of free space).

Savet za clanove ne pokusavajte da testirate druge medijume da trosite novac i vreme, Verbatim je najkvalitetniji.

mirko ti bre pocinjes da me zabrinjavas!!!

gledaj da pise sledece: SATA setovan na AHCI umesto na IDE moze da naskodi rezultatima!!!

Au tebra, sada kada sam odmoran,procitao, video sam sta pise :smiley: upravu si moja greska.

mirko evo najbolje resenje za rezanje do sada

IDE mod u biosu, odvojen cipset da nije na ovom defaultnom gde su svi diskovi, 2.4x OPC off, HT on, driver promenjen sa SPTI na ELBY evo slike kako se menja u IMGBurn - Tools - Settings - I/O pa se promeni sa SPTI na ELBY, to sam video na TX forumu da daje najbolje rezove i evo dokaza…

sta god da radim na 4x kad reze na pola diska gde je layerbreak skoci PI na 200 i PIF na 80, 5 diska sam upropastio tako inace mimo tog LB-a sve reze isto kao na 2.4 ne prelazi 45 PI i PIF 4…

evo i jos jedan, batman je u pitanju, 2.4x… elby driver

ajmo bre ljudi gde su vam ti scanovi??? dajte i ako su losi da vidimo jel mozemo da pomognemo nekako…


ovo je isti disk samo skeniran dan kasnije vrednosti nisu iste ni blizu !

hmmmm cudno cudno, kako si rezao, koja setovanja?

Nisam Ja rezao dobio sam narezano ali sam se raspitao rezan je na liteo ihas 124-ci 4xopc

sta znam za 4x kod mene malo problematicno tj samo na LB… izgleda je do kvaliteta diskova koji su kod nas, mada ovo je ona serija iz Singapura ona kao vazi za najbolju… ali to na nasem trzistu nije isto kao i u zapadnim zemljama, mozda naletela losa kutija, desava se i to…

sad rezem nesto sa podignutim bufferom na 256MB da vidimo ima li nekih poboljsanja, okacicu posle

Ovo je Forza 4, na 2.4 brzine. Opcije nisam dirao u img burn-u.
Neko misljenje? Sta menjati u opcijama, ili mozda ne treba nista?

ne menjaj nista dobro je sve, samo kad skeniras stavi brzinu skeniranja 4x nemoj ovo MAX :slight_smile:

da, na pola skeniranja se setim za brzinu :swear:

evo ga taj novi scan sa podignutim bufferom na 256MB, ima napretka u pogledu PI-a, PIF ide do 4… u svakom slucaju sto veci buffer to bolje

2.4x, OPC off, 256MB buffer, Elby driver, Forza 4 Disc 2 complex release

koga zanima ovo za buffer evo gde se menja, tools - settings - I/O - pa page 2


a kako tacno ja menjam taj buffer i te stvari kad rezem?


Pitanje za studiovpc :Zasto Ja kod mene ne mogu da promenim na ASPI cekiran je na SPTI i neda mi opciju da promenim !Kako Ti koristis na SPTI ili ASPI ?