iPhone vs Android phone

Ludi ste svi kao puska :joy:

3 Likes

Samo nam ne okreći ledja i nemaš brige :rofl:

5 Likes

Isti osećaj kada ja uzmem Android.

Puška je zakočena :joy::ok_hand: Sve do trena kad nije :joy:

2 Likes

Za brata @iNikola :grin:

2 Likes

Ja koji sam 10 puta procitao naslov i dalje ne kontam sta u stvari pise

5 Likes

3 Likes

Najsrecniji su sa ajfonom. Sve ostalo je teska zivotna situacija :sweat_smile:

Ja im kvarim prosek. Nedostaje mi iskreno Android ali ne vracam se vise.

2 Likes

@SlobeX ceo Benchmark sajt si preneo na forum bokte :grin:

1 Like

Misliš motorolafanklub

2 Likes
1 Like

Bas nesto razmisljam, koliko je OLED na novim ipadima u stvari upgrade. Vidim da jje neki konsenzus
da jeste, ali je Mini-LED skuplji za proizvodnju - tako da ga je Apple zbog toga zamenio, reklamirajuci prednosti OLED-a. U novim ipadima ugradjen je jeftiniji display.

Sta je Apple napravio sa mini LED techom, koriste preko 10.000 dioda sa 2.500 dimming zona na ekranu male povrsine 12,9" sto daje neverovatan rezultat uz jedan trejd off - bloom pri jakom kontrastu. Tako da ja ne vidim znacajnu prednost OLED-a u ovom segmentu jer crna ne moze biti crnja i to kao neko ko svakodnevno gleda OLED TV ili ekran iphonea - ne mogu da vidim razliku. S druge strane QD-OLED ekrani mogu da dostignu > 1000 nita HDR i SDR osvetljenosti sto je neki subjektivni treshold za dobru osvetljenost i “pravi” HDR. Prethodno, stare generacije su se mucile da dobace jedva 300-400, pogotovu monitori.

Sledeci “next big thing” - govorimo o pola decenije ili deceniju cekanja - verovatno je Micro LED. Micro ima individualno osvetljene LED piksele, sto znaci da nema klasicne zone i probleme koji su povezani sa njima i moze da ukljucuje i iskljucuje piksele u potpunosti za 100% crnu na isti nacin kao OLED.

Do tada, korisno je procitati sjajan tekst na temu burn in rizika trenutno preovladjujucih Samsungovih QD OLED displeja. Tema je tehnicki kompleksna, treba razumeti kako rade kompenzacioni algorimi, sistemi hladjenja, kako se voltaza ravnomerno rasporedjuje, dodavanje novih izotopa kao sto je deuterijum, inovativan dual layer dizajn (prisutan kod novih ipada!), i fosforescentni plavi subpiksel koji se ocekuje ove godine da dozivi komercijalnu primenu (do sada je bio fluorescentni, sa losijim performansama). Burn in rezistentni OLED je pravi inzenjerski poduhvat, bez obzira sto rtings testira nekoliko godina i na procedure testiranja razlicitih proizvodjaca - rizik postoji. Vredi procitati.