Iphone SE

Juce je predstavljen iPhone SE. Velicine 5s, snage sestice sa nekim karakteristikama 6s. Raj za one koji vole iphone ali se protive novoj velicini telefona.

**Cena za 16Gb model ce biti 399$ dok ce cena za 64GB model biti 499$. Telefon izlazi 31.marta ove godine.
**

E to je telefon za mene :smiley: Samo jos da vidimo koliko ce da kosta za nas sa jeftinijim ulaznicama za zivot :smiley:

napisao sam cenu :slight_smile: konacno telefon za moju zenu. hoce iphone, sestica je velika, a hoce roze. ko da su mene pitali :smiley:

takodje imam utisak da ovaj telefon moze da dostigne popularnost 4s, sto zbog cene sto zbog idealne sredine performansi izmedju sestice i 6s.

Sačekaću ipak septembar. :slight_smile: Toliko sam se navikao na šesticu da mi je petica premala. Razmišljam čak da uzmem plus varijantu, i šestica mi sitna za neke aplikacije. :slight_smile:

A ja sa zaviscu gledam zenin 5C – mnogo mi se svidja ta plasticna varijanta. Uopste nema jeftin osecaj, naprotiv. Em ti ne treba neki bezveze case da stavljas preko telefona, em ima dobar grip za razliku od ove moje sestice koja je dosta klizava.

Sad kad sam imao priliku da koristim ‘veci’ telefon neko vreme, i dalje mislim da ima neceg u tome da mozes svoj telefon komforno da koristis jednom rukom. Veliki ekran je divan, al zgrcenost moje shake dok ga koristim bas i nije.

Jos je iphone SE vizuelnim dizajnom prakticno ista petica, koja mi licno nikad nije stvarno legla.

Nego, mene vise kopka sto su pospustali cene svemu? Jel osecaju pritisak konkurencije ili je nesto drugo u pitanju?

Nego, mene vise kopka sto su pospustali cene svemu? Jel osecaju pritisak konkurencije ili je nesto drugo u pitanju?

Mislim da je više faktora. Opsta recesija i deflacija, niske kamatne stope FED-a i ECB-a, zasicenost i usporavanje telekomunikacione industrije, kao i globalne ekonomije, jeftiniji proizvodni procesi, flagship androidi koji nadiru, nije vise samo Samsung, nego i LG, Huawei…

Inace ja sam se pre neki dan igrao sa iphone 5-com, i kada sam se vratio na LG G3, covece koja razlika, kao da drzim tablet u rukama. Ekran ipak pravi drasticnu razliku i shvatio sam da ne bih mogao da se vratim na Iphone 5 format.

Pa realno je bilo da malo spuste. Nije vakou mogucnosti da pljusne tolike pare i glupo je imati samo velike ekrane kada se vec pokazalo da je velika potraznja za manjim ekranima. Sve ce to da nadje svoje kupce.

Ima tu jos jedna stvar. Preko skoro svi uzimaju na ugovor. Sto stave visu maloprodajnu cenu, to ce lakse da prodaju ugovornu obavezu, uz cenu telefona od 100-200e.

Jeste, to je tacno. Oni imaju razumne pakete preko. Ali je apple pretarao sa 6 i 6s pre toga su bili da kazem podnosljivi sa cenom a onda su onako nakvarnjaka povecali cenu sa povecanjem ekrana. I to im je proslo… Doneke… Ne prave slucajno ipak i ovu “jeftiniju” varijantu.

490 eura 16gb i 590 eura 64gb u europi. neka hvala.

Sitnica. :smiley:

Pratio sam juče preko live bloga keynote i bilo je sve nekako na silu i tuganjivo. Načinom na koji predstavljaju “inovacije” i koriste epitete, postali su sopstvena parodija. A ljudi tapšu. Za Apple Watch je info da je najprodavaniji smartwatch worldwide i onda mu spustiš cenu? Lol. Srećom pa je ceo event kratko trajao. Ne znam, ali ovo je potpuno neinspirativno i bez vizije. Kao, imali smo ideju da stvari treba da budu veće (iPad Pro i iPhone 6+) ali sada imamo još bolju zamisao da je sve super samo manje. Nekako su upali u loop da nam uvaljuju jedne te iste stvari, samo začinjeno nečim poput “best 4 inch iPhone ever”. I falio je Jonathan Ive da sav u belom priča o savršenom aluminijumu 10x obrađenom vilinskim prahom.

Ja napisah jos pocetkom prosle godine da ce kad tad izbaciti verziju sestice sa manjim ekranom pa ste me razapeli ovdje. Neka su ga izbacili, nervira me sto iz godine u godinu telefoni postaju sve veci. Da se zna sta je telefon a sta tablet.

Iako su bezidejni, ni android strana ne blista. HTC linija, Sony Z linija, LG G linija, svi telefoni lice jedan drugom kao jaje jajetu (mislim u okviru njihove linije, dakle Z modeli su svi isti izmedju sebe, tako i G serija, HTC itd.)

A sto Apple odavno basa-to im je trziste omogucilo :slight_smile:

Sve se slažem. Zasićenje na kvadrat, zato mi se i ne žuri sa novim telefonom. Ništa mi više ne izaziva wow efekat.

Ma ovo je samo da se nešto dešava, zna se da je glavni event u septembru.

Nije da branim bilo koga ali recimo ko voli manje ekrane sa SE edicijom dobije full iphone ugođaj za mnogo manje para nego 6S. Naći će i ovo svoje kupce.

E jesi me nasmejao. :smiley:

Potpuno se slazem, i s tobom i s iKaranom. Nije cak ni to sto je Apple nesto posebno izduvan, nego je ceo mobilni segment bio godinama u suludom sprintu, pa sad vise nemaju sta da nam pokazu – telefoni su dostigli neki svoj zenit. Barem u ovom obliku, dok se neko ne doseti opet neke nove paradigme. Jedino baterije vec godinama tapkaju u mestu.

Sta vise novo i ima da nam pokazu? Ja i dalje mislim da treba da naprave telefon deblji za nekoliko milimetara, koji moze sve sto i ovi sad, samo sto mu baterija traje minimum 3 dana. Ubace inspirativni filmic gde Ive daje nebulozne umetnicke razloge sto ‘thin’ vise nije ‘in’. Pokupili bi sve pare ovog sveta. Jer tanje ne znam dal moze, al definitivno ne treba.

Bez brige, Apple, dajem vam ovaj hot take za dzabe.

Na kraju krajeva ovo nije iphone 7 pa da sad treba svi da iskacemo sa nekim pompeznim izjavama. Ovo je vise kao neki spin off, cisto da se prosiri ponuda. Cak ne postoji ni nikakav zvanicni reveal video za njega, sto ipak nesto sugerise. Kada izadje iphone 7, onda cemo vidjeti imaju li zaista kakve ideje i ima li prostora za novine. Ovo je bilo samo neko kao vanredno prosirenje ponude, nista vise. Mix nekoliko prethodnih generacija u nesto novo, pri cemu targetiraju odredjeni segment ljudi koje su na neki nacin zapostavili prethodnih godina.

Sta vise novo i ima da nam pokazu?

Jaci hardver za mobile gaming? PC igra iz 2002. godine ima bolju grafiku…

@ robotnjik apropo smartwatcha, mozda jeste najbolje prodavani smartwatch, ali na trzistu za koje skoro nema traznje. Od Apple-a se ocekivalo da pogura celu industriju kao sto su to uradili sa touchscreen telefonom. Ali su propustili priliku. Woz je kritikovao pre neki dan Apple kako je jedina stvar koja razlikuje modele - narukvica, i da to nije vise stari Apple. Znam da necu zvucati posebno originalno i pametno ako kazem da nam nedostaje Jobs.

Kontam. Stvar sa satovima, pa makar bili i smart je ipak da budu unique za svoje korisnike. Još uvek ljudi žele neku razliku a sat je stvar prema kojoj se postavljamo kao nečim što nas definiše. Drugačije narukvice ne rade posao, nisu dovoljne da nas razlikuju. Jedini sat koji je bio globalno popularan jeste Swatch, pre svega zato što je bio jeftin i time pristupačan da bi postao pop-kulturni fenomen. Apple je to isto hteo, sa tim da će se ljudi nakačiti na njihov premium hajp i odlepiti. Nope. Hip generaciji je ok da ima iste telefone ali je lame da ima isti sat.