iPhone 6s/6+s

25 septembar je dan kada će se u nekoliko zemalja sveta pojaviti i osvežena verzija iPhone 6 i 6+ modela.
Specifikacije su brutalne, a evo i link sa nešto opširnijim tekstom.
http://mobilnisvet.com/mobilni-vesti/694

Da li ti je ovo trebalo? kad krene fajt postacemo popularniji od farme :smiley:

ontopic, kamera brutalna, 4k video recording, i gimmicky 3d touch.

Ako bude u mts-u staro za novo, zamenicu, drugacije nije vredan prelazak sa sestice, ako mene pitate

Moram da provjerim ovaj Apple Care + u Austriji, ako je tačno da za 25e mjesečno svake godine možeš dobiti nov iphone to se itekako isplati. Utopiš stari za te i veće pare i faktički svake godine nov iphone za dž. :slight_smile:

Stari ces utopiti jedino ako si ga otplatio. Zar stvarno mislis da ako uzmes iphone na dve godine da ga otplacujes a otplatio si godinu dana samo, da ces moci da das 25 eura, uzmes novi i zadrzis stari?

Ponekad me razocaras sine oruzja :smiley:

Pa utopiću jedan od ova tri koja već imam, bez ugovornih obaveza jbg.

e to nisi obrazlozio.

Pa mislio sam da se podrazumjeva da je već otplaćen, kad u Bosni i ne možeš uzeti iphone na ugovor, jer ga još nema nijedan operater…

Ali 4K i 16GB (basic model) mi i dalje nikako ne idu u istoj rečenici :smiley:

pa mozes da napravis jedno tri 4k gifa i aj cao :smiley:

:stuck_out_tongue: :smiley:

https://twitter.com/sonyxperia/status/641712869105627136

Kao i uvijek, zanimljiviji mi je tablet. Prelijep, savrsena dijagonala, jaka baterija, odlican ekran, i… pa veoma losa cjena, Ludilo je dati 800$ za tablet. Bar kod nas, vjerujem da ce u USA da bude veliki hit, posto je napokon razlicit od svog prethodnika, khm khm.

Sto se iPhone-a tice, nisam pametan. Jedina razlika je s slovo na pozadini telefona, vjerujem da ce se snaga ovog procesora ogledati naredne dve godine u pola sekunde boljem otvaranju aplikacija. Kamera pojacana za 4K snimanje i to je to. Poslije dve godine, vjerovatno cemo vidjeti snagu procesora u odnosu na iP6, a do tada ce se gledati 7s. Oh well…

Jel moze neko da mi pojasni ove cene? To je u usa uz ugovor ili kako?

Prevelika cena za iPad. Bez namere da trolujem, ali budimo realni, iPad je tehnički veliki iphone. Korisna je i interesantna stvarčica, ali gledajući da surface pro 3 ima sličnu cenu a u stvari je kao pravi laptop u formi tableta, cena ipada je viša za nekih 200-300 dolara nego što bi trebala da bude.

Veoma dobro ako mene pitate , samo po meni nije isplativo kupovati 16 g model nikako :smiley:

Ko sto rece Pedja najbolji iPhone ever, uvek ga tako predstave… Sure kako da ne :slight_smile:
16gb je besmisleno za iPhone 32gb minimum al da ubace taj kapacitet kao najmanje 50% model 64gb ne bi prodali i 80% od modela 128gb… Sve su lepo proracunali…

Cene su uz dvogodišnji ugovor.

Po meni, ništa novo, obe kompanije (Samsung i Apple) su konačno došle do kraja svog “beskrajnog” spektruma inovativnosti, pa sad pumpaj procesore, kamere i ekran.

http://www.unilad.co.uk/articles/the-internet-reacts-to-the-ipad-pro-and-apple-pencil-announcements/

I ja bez namere da trolujem, ali $99 stylus? Pa sam Jobs je rekao kada je predstavljao prvi iPhone “Who wants a stylus? You have to take them out, put them back in, they get lost, yuck!”. Ali dobro, menjaju se vremena pretpostavljam.

Sta znam, iPhone ko iPhone, svake godine su tu neka minimalna poboljsanja, ali stvar jednostavno radi, i to je valjda vecini korisnika bitno. I dalje mislim da je overpriced, pogotovo kod nas, ali jbg, ko ima kesa za to, why the **** not.

Za procesor kao i obicno, nema detalja, ali valjda radi 70% brze u CPU zadacima, i 90% brze u GPU zadacima od prethodnika. Neki bi rekli da se ovo ne primjeti, ali primjeti se, itekako. Stariji iPhoni i iPadi znaju itekako zastucati kad ih se fino optereti. Sa cipovima samo guraj napred, i ne osvrci se. Vjerovatno ih Samsung pravi btw. Long live Samsung.

4k snimanje je fin dodatak ( al’ da se razumijemo, ovo je Snapdragon 800 imao jos pre 2 i kusur godine [ moj neprezaljeni Note 3 :frowning: ] ).
Za kameru uopste vjerujem da ce da bude pobjednik, ovo je nesto u cemu vec odavno nisu omanuli. Da napomenem da je onaj liveshot fazon blatantno iskopiran od HTC-a, ali jbg, kao sto neko rece, barem kopiraju dobre i zanimljive stvari.

3D touch je mozda gimmick, mozda nije, ostaje da se vidi. Meni se iskreno fazon mnogo dopada i mislim da ce biti gamechanger, i ne mogu da docekam da vidim sta ce zajednica da napravi po pitanju tweakova sa ovim. Ko od vas jailbreakuje i koristi tweakove, zna koliko su vec kreativni sa TouchID fazonom ( otkljucavanje aplikacija otiskom, otkljucavanje uredjaja bez lock dugmeta itd ), moglo bi tu biti bas zanimljivih upotreba. God bless Cydia.

iPad Pro - sta reci a ne zaplakati. Fino je sto nude i veliki tablet, mozda za ove sto crtaju cesto ( arhitekti ili whatever ) ali brate previse kosta. Za te pare kupis Surface Pro sa i5 procesorom, 8giga rama i 128GB SSD diskom. I naravno Windowsom, koji kako god okrenes je bar jedno 25 puta bolji za kreiranje sadrzaja u odnosu na iOS ( a kreiranje sadrzaja je fokus iPad Pro-a ). Dodaj tome jos i microUSB port i microSD kartice i stvarno ne vidim zasto bi neko dao pare za iPad Pro u odnosu na Surface, a da nije kompletni debil sa viskom para. Olovka je 99$ WHAT THE ****. Tastatura 170$ JEEEZUS.

Za kraj evo slicice i clanka od prije ravno 3 godine. Neko je bukvalno predvidio iPad Pro i gungulu oko istog xD