iPhone 6s/6+s

Meni je samo jedna stvar jako zanimljiva na apple manifestaciji a to je :

A onda izbace ovo :

Cijena prava sitnica! Optimizacija je na nivou kao uvjek tako da ne sumnjam uopste u Apple A9X ali da je ipad pro prevelik to jest…mini TV a za sta je PRO u nazivu stvarno ne znam

Čekaj ne dobija olovka uz ipad? Pored 800 će da naplaćuju još 100 dolara za olovku i 170 za tastaturu?
Bruh…

Koji pad cene? :smiley:

Kako mislis koji pad cijene?

600€ da daš za uređaj koji je godinu dana star? Pa koliko (kada je izašao) je onda uopšte koštao?!?
Iskreno po meni sve preko 400€ (bilo koji flagship mobilni) je teško bacanje para, to ne mere da toliko vredi pa da je ne znam šta…

Malo idemo u off, ali slazem se. Bolovao sam za m7, kad sam ga uzeo dosadio mi je za mjesec dana, evo sada Note 3, dosadio mi je i za krace. Lijepo je to, dobri su to telefoni, ali nista ni epohalno ni esencijalno. Masina je jaka, svi te uvjeravaju da ti bas njihov telefon treba, recenzije se snimaju tako da su vise reklama nego objektivno misljenje, i… pa htio-ne htio, upecan si/sam.
Ali dobro, bolje i to nego na drogu i kocku, kako kazu stari.

Edit: I da ne zebu bubrezi.

K*rve si zaboravio… :wink:

“Pola para koje sam zaradio u karijeri sam potrosio na ku*ve, drogu, i alkohol. Drugu polovinu sam protracio.” George Best

To sto govoris za cijenu je na mjestu, sa tim se slazem do neke mjere.

Situacija je takva da mi apple uredjaji najvise prijaju, prosto navikao sam se sada i ne bih da mijenjam. Povoljnije od toga trenutno ne mogu da nadjem (barem ne u Crnoj Gori), a u slucaju da ga kupim ne bih ga mijenjao nekoliko godina sigurno, nisam tip koji svake godine uzima novi model.

Sa druge strane imas osobe koji i dalje daju po 750 e za isti telefon (dakle 16GB), to je vec zabrinjavajuce. Da se ne lazemo, i 600 je prilicno visoka cijena, ali kad se sjetim kroz kakve sam frustracije prolazio u najkriticnijim trenucima zbog bagovanja telefona i slicnih gluposti dodje mi da lupim vise para ali da sam siguran neko vrijeme.

to za telefon i nije mnogo kada vidis da olovku prodaju za 99$ ono da ih pitas sta su pusili i od cega je ta olovka?
Kao i uvek cene za novi iphone ce biti kao i uvek prepoznatljiva cena dok ce stari model pojeftiniti bice ga za 500evra nov a polovan za manje.

Mene samo zanima selfi kamera nista vise :slight_smile:


Mozda sam ja pristrasan ali meni se uvek sva ta i****** svidjaju. Tako da bih ja bacio pare za sve. Ali posto kapiram da necu bas mocu svasta sada da kupujem meni je jedna stvar zapala bas za oko i to cekam da se pojavi i vidim cenu. AppleTV to dosta koristim i po onome sto sam cuo trebalo bi da budu odlicna poboljsanja u odnosu na model koji sada imam.

dobices mini konzolu sa novim OS-om :slight_smile:

Mislim da ljudi propustaju pravu poentu kada porede olovku sa Jobsovom svojevremenom izjavom – Kao prvo, vremena se menjaju, nista nije zakucano u kamenu. Ali kao drugo i bitnije, Jobs nije mislio da je digitalna olovka samo po sebi losa stvar, nego ako se koristi kao primarni input device!

Razlog zasto olovku prodaju odvojeno jeste sto ona ima specijalizovanu upotrebu, tj za umetnike, dizajnere, arhitekte, itd. Npr kad sam supruzi (koja obozava da dizajnira patterne i pokusava od toga biznis da napravi) pokazao onaj hajp video s crtanjem, odlepila je, odmah pitala jel ima to u prodaji. Ipad Pro + olovka kosta manje od entry-level Cintiqa, koji imamo i koji je prilicno los proizvod - vezan za kompjuter, bagoviti drajveri, losa rezolucija ekrana, itd.

Ovako bi za priblizno iste pare dobila prekrasni mini-kompjuter sa neverovatno ostrim ekranom i jednakom funkcionalnoscu ko cintiq, samo bez potrebe da bude vezana za komp. Gledano iz pravog ugla, pocinje da zvuci primamljivo. Ipad Pro je specijalizovan proizvod, nije namenjen obicnom potrosachu.

Kupiti ga za citanje stripova se moze smatrati bacanjem para. Kupiti ga za svoj biznis vec ima smisla kao nekakvo ulaganje u kvalitetnu opremu, koje moze relativno brzo da se isplati.

Tako sam i ja nesto procitao. TV & Home - Apple
Cena 150$ sacekacu da malo padne. Prosli sam platio 100$ za ovaj bih dao isto.

@n00dle
Pomenuo si da tvoja zena voli te olovke, pa cisto da ti preporucim da pogledate Pencil by 53. Postoje tri varijante, drvena, aluminijum i zlatna i napravljene su primarno za aplikaciju Paper by 53 (za koju bi trebalo da si cuo), ali se mogu koristiti i u ostalim aplikacijama. Popularne su po svom dizajnu i kvalitetu, ja sam bio bas blizu da je kupim jedno vrijeme ali sam odustao. Cijena je izmedju 40 i 50 dolara zavisnosti od modela.

Sell me this pen…


Vecito kada komentarisete ovde cene i kako je nesto bacanje para nikako da skapirate da to nije za nas klosare iz srbistana.
Ali ajde da pojasnim na sta mislim. Kao da vama sada neko kaze izasao je novi ludilo ipad i kosta oko 150-200e a olovka je 10-20e
Da cujem ko bi razmisljao? :slight_smile:

Ali mnogo jaka ta scena, posle sveg onog ludila…

Zna li se mozda onako odokativno koliko ce kostati 6s na nasim prostorima (srbija, cg) ?