Ipad 9.7 (2018)

Apple je danas u Cikagu predstavio novi Ipad . Osvezena verzija proslogodisnjeg modela, koji je otprilike izasao pre godinu dana. Najvece i najvaznije promene su podrska za olovku ( Apple Pencil ) , kao i bolji procesor i graficka u odnosu na model iz 2017. Ipad 2017 koristi A9, dok je u Ipadu 2018. A10 Fusion , koji koriste i Iphone 7 i 7 plus. GPU je PowerVR Series7XT Plus .
Sto se tice izgleda , isti je kao i Ipad 2017. Tezina je 469. grama.

Ekran je 9.7 inca , rezolucije 1536 x 2048 ( 4:3 ) odnos stranica i 264.ppi. Zamerke su ponovo iste kao i prosle godine, tzv air gap i ekran nije True tone ( kao kod Pro modela ) .

Ram memorija je 2gb, a interna je 32 i 128gb.

Baterija je kao i do sada , kazu oko 10h multimedije. Nema trenuto podataka koliko ima mAh.

Kamera je 8. megapiksela. Video kamera snima u 1080p sa 30 fps, dok 720p snima sa 120 fps. Prednja kamera je 1.2 megapiksela.

Cena je oko 329. dolara. U Americi je dostupan vec danas, a uskoro i u ostalim drzavama.

https://www.gsmarena.com/apple_ipad_9_7_(2018)-9142.php

4 Likes

Ja jos imam ajped 3. Svi napori da poturim luki da ga nekako slomi (kako bih mogao da uzmem novi) behu neuspesni.

Fantasticno se drzi za svoje godine, mada bi mi neki novi ajped verovatno sad bio ko ferari.

2 Likes

Mogli su malo da ga redizajniraju, mada je i dalje najbolji tablet na trzistu koje se vise zasitilo tableta.

2 Likes

A sta da redizajniras? :smiley: imas veliki ekran i to je to…
Cena je odlicna preko realno.
Meni jos savrseno radi ipad 2 iz 2013god. Klinac ga arci i super je. Samo je izgubio podrsku.
Nema poslednji ios.

I kod nas ce biti ta cena. Ja sam kupio proslogodisnji model za 320e u septembru. Tablet je masina, leti…ali mislim da tablet nema nikakvu funkciju pored telefona od 5.5"

1 Like

Sta oces. Za pocetak mogu jos bezeli da se stesu. Vizuelno je maltene identican ipadu 2, sto vec nije normalno.

Problem je sto danas sa jeftinim telefonima od 6" kao sto Marko rece, nema toliko potrebe za tabletima.

Imam i ja jos trojku, ne bih mogao da kazem da je brz, ali strimuje sve bez greske.

Ok, stvar ukusa. Po meni sta tu ima da se mudruje. Imas ekran koji je ceo uredjaj. Koga bole cosak za ostalo… Samo neka je kvalitetan uredjaj koji odlicno radi.
Ma da kapiram kako svet funkcionise. Moras stalno nesto da menjas iako nema nikakve potrebe i smisla… Ali su danas svi postali kao napaljene tinejdzerke…

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

1 Like

Haha, isto, mi imamo iPad 4 i eno stalno pada sa sofe na pločice, ali se ne da, ovaj naš mališa mu još nije dorastao da ga dokrajči.

Pa dobro dizajn je mnogima bitna kategorija, a da nisu tinejdzerke. Tom logikom sto bi dizajnirao bilo sta kupis kola svaka imaju 4 tocka volan i udri nek je kvalitetan samo a kako izgleda koga to zanima…

Potpuno drugacije. Kola nisu samo tocak. A svako tablet je samo ekran i nista drugo. Ide od kraja do kraja i to ti je to…
A da ne pricam da ih svi drze samo futrolama… Tako da zalbe na “dizajn” su uglavnom preseravanje…

Za pocetak ivice su mu debele kao da je izasao pre 10 godina, kad vec pominjes da je ceo tablet i onako ekran. Ovde bogami nije vec ima ove ivicetine koje sam kapirao da odlaze u istoriju barem kod proizvoda iz 2018.

1 Like

Meni je sumanuto da neko sada kupi Pro, posebno kada ovaj model podržava olovku a za mnogo manje para. Nisam više siguran koja je poenta Pro modela uopšte. Možda onaj sa većim ekranom, ali glavna funkcionalnost tj prednost je skoro anulirana.

1 Like

Pro je sjajan za crtanje. Ostale stvari manje vise, ali ako se neko iole ozbiljnije bavi dizajnom vrlo lako uoci razliku.

Pored toga Pro ima i true tone displej.

Od januara gledam tablete i sta sve ima kod nas u ceni od 300-350e. Gledao sam Huawei m3, Samsung tab s2, Asus Zenpad 3s10… Ipad je najbolji izbor. Posebno sada ovaj novi. Bice kod nas u radnjama verovatno kao i 2017. model , oko 55.000. Na KP su pristojnije cene.
Gledao sam i Pro , super je ono sa ekranom 120hz, true tone display i to sve, ali je jednostavno preskup za mene.
Treba uskoro da se pojavi Acer Chromebook tab 10, ( Acer Chromebook Tab 10 - Full tablet specifications ) , kao nesto novo sa Chrome OS, ali to se ocekuje negde u maju.
@ninja hoce biti ipad 2018 u shopu 32gb ( wifi ) , jos nisam odlucio boju :smiley:
Vreme je za prvi Apple uredjaj , da vidim cemu toliki fuss :smiley:

Once you go black, you never go back :joy:

3 Likes

Ne kapiram sta ce vam tablet, apple ili koji vec beskorisni su, barem ovi sa mobile os na sebi. Sve sto ima taj tablet ima i iphone a ako vec hocete nesto na vecem ekranu tu je lap top, pc, televizor… Ovako dobijete malo veci iphobe bez funkcija telefona.

Sudeci po ovom forumu, a i po iskustvima mojih prijatelja, svaki ipad zavrsi u nespretnim rukama male dece.

Ja sam ga kupio za citanje knjiga i stripova…

1 Like

Imao sam nexus 7 (2013) negde od kada se pojavio , pa do januara 2018. Tada sam dao oko 270-280e , iako sam mogao da kupim neki bolji telefon, a imao sam neki krs tada. Meni su tableti i dalje super stvar i navikao sam na njih. Svaka roba ima svog kupca :slight_smile: