Igra sa najboljom pricom?

Dakle posto su igre postale kao neka vrsta inter-aktivnog filma pogotovo igre avanturistickog tipa, prica je sve vazniji faktor u igrama.
Dakle koja igra ili igre po vama imaju najbolju i najoriginalniju pricu i tematiku ?

Sto se mene tice ja mislim da je Assassin’s Creed 2 zasad bez konkurencije.
Ima elemenata i istorije i religije i kulture i naucne-fantastike i epske-fantastike…i neverovatno je kako je to sve spojenu u jednu celinu i jednu dobru i zanimljivu pricu a da pritom nista nije suvisno.
Ja recimo sam citao dosta stvari o "cenzurisanim’ stvarima u religiji, o vanzemaljcima, o nastanku ljudske rase , o aristokratskim porodicama koje su krvno povezane i vladaju svetom jos od starog Vavilona, o teorijama zavere i o Vatikanu koji je mozda i najveci izvor zla na planeti kao i tajna drustva i organizacije tipa : iluminati,templari, masoni, opus-dei i ostali…
Sad neverovatno je kako se sve to o cemu sam citao maltene godinama iz raznih izvora poklapa sa pricom u igri.
Za mene je to zaista fascinantno i mislim da ni jedna igra ne moze po prici da mi bude tako bliska kao AC2.

Recimo Mass Effect ima dosta zanimljivu pricu i tematiku , mozda ne na prvu loptu toliko originalnu , ali ima izuzetno mastovitu i zanimljivu pricu. (Ono ides obilazis planete, sazvezdja, susreces se sa novim vrstama i oblicima zivota, zaista za svaku pohvalu)

Recimo God of War ima odlicnu pricu, tematiku i likove u igri, zaista parava poslastica za nekog ko voli staro-grcku mitologiju.
Zatim verujem da ce “Legends of Troy” i “Clash of the Titans” imati jako zanimljivu pricu takodje baziranu na grckoj mitologiji i da ce bar jedna od te 2 igre ispasti kako valja, i da ce biti bar delimicno dobra kao GOW3.

Recimo pohvalio bi i Brutal Legend koji ima zaista originalnu pricu , bas onako kao strip fazon.

Mafia mi isto ima odlicnu pricu ono bas je filmski sve odradjeno. (a i ja kao ljubitelj tematike o cozza nostri ne mogu da je ne spomenem)

GTA ima takodje dobru pricu ali vec pomalo deluje izlizano i vec vidjeno.

Prince of Persia ima zanimljivu pricu takodje (mada volim sve price koji su na neki nacin povezane sa istorijom i drevnim vremenima)

Legacy Of Kain do smrti (ili nesmrti :wink:

Ubedljivo Assassin’s Creed 2!
Ne znam kako da vam objasnim, igra je mnogo raznovrsna - ko je igrao, razumece. Ko nije, igrace.

Najveci utisak na mene su ostavili MGS 1 i Warcraft. MGS 1 sam igrao kada je tek izasao i konstantno sam imao osecaj da gledam neki bolje rezirani film, a Warcraft je Warcraft.

Edit> Zaboravih Mafiju…auuuu al je to bilo dobro. <3

Legacy of kain nepobedljivo…

Mislio sam da bi mozda bio Mass effect ali ta igra ima dobru pricu…ali to je to,PRICA je dobra. Oni samo pricaju…i pricaju…i ne prestaju da pricaju…
Assassin creed ima dobru pricu i uradjena je dobro…Ali nema bas veliki broj dobrih i pamtivih likova.
A kod Legacy of Kain,imas veliki broj kul i nezaboravnih licnosti. Prica je izvedena tako savrseno sa raznim preokretima koji nisu uopste predvidivi.
Igra ima tako dobru pricu da je to zapravo jedan od snaznih strane LoK serijala. A tu je naravno i voice acting…Sad stvarno ne znam osobu koja se nije slozila da je voice acting u Lok igrama savrsen, Cak jos u Blood Omen 1 za PS1.
Bilo bi kul ako neko nadje igru koja ima bolju pricu jer stvarno ja ne mogu da se setim neke igre koja ima bolju pricu.
Final fantasy bi mozda bio dobar kandidat…Da su barem svi delovi na jednoj prici… Tako da Final fantasy tesko se moze reci da ima najbolju pricu…Jedino ako je Final fantasy 7…ili 10…ili 12…Razumete me?

Za sada su kod mene favoriti definitivno sve igre iz Legacy of Kain serijala pa onda Mass Effect pa Metal Gear solid pa i na kraju The Witcher.Mozete samo zamisliti koliko volim Metal Gear kada sam zbog cetvrtog dela kupio PS3:)

A,da,definitivno u sve to mozemo ubaciti i Assasins Creed 2 negde:)

Glas Kain-u je pozajmio Simon Templeman inace izvanredan pozorisni glumac, koji se posle LOK serijala pojavio kao tutorijal glas u LOTR: Battle For Middle Earth, a zadnje sto je radio u video igrama je glas Teyrn Loghain-a iz Dragon Age-a

Inace glumac koji je pozajmio glas Elder God-u, Tony Jay koji je devedesetih prakticno bio u svakoj drugoj igri, je nazalost preminuo pre dve godine. RIP Tony…

Assassins Creed 2
slazem se igra ima najbolju pricu

Meni je bio najbolji glas Raziela (Michael Bell). Taj covek je dao glas u stvarno mnogo igra,od kojih sam ja skoro sve igra. Kad god bih cuo njegov glas odmah bi se setion Raziela.
Ovo za Tonija nisam znao,ali dao je stvarno super glas za Elder God,koji je dao nekako super (i jedinu) licnost liku. Sad i ako naprave novi deo dace ulogu Elder god-a nekoj potpunoj desetoj osobi koji ce ili biti grozan upored Tonija ili ce uspeti dobro da imitira. Ali Elder God je mrtav tako da nije bas i vazno…Ali nikad se ne zna sta bi se dogodilo u LoK serijalu.

Nedavno sam otkrio ovaj sajt. Legacy of Kain: The Lost Worlds
Pokazuje sve tajne oko LoK serijala i sta su radili game developers oko igre i u vezi igre. Za sada nisam nasao ali nadam se da ima nesto u vezi sto nema vise delova…

Inace se preslavio u Strumpfovima…

Ja sam taj sajt pronasao 2002 godine, posle Soul reaver-a 2 i pratio redovno jedno 6 godina, na kraju prestao posto kontam da vise nece izaci nijedan deo. Sad Amy Hennig smislja pricu za Uncharted serijal, nema zena vremena za poludele vampire :smiley:

Po meni je prica najvazniji dio igre, a najbolje su mi:
MGS serijal
Mafia
SW KOTOR
FF10
GoW serijal

Assassins Creed 2 nije los ali jednostavno ga ne mogu ni pribliziti sa ovim gore navedenim naslovima.

Prica je sporedan faktor u igri.Upotpunuje dozivljaj ali igrati igru sa krsh gameplayom samo zbog price je trulo.Svako ko voli s vremena na vreme da procita neku knjigu svestan je da su прице u igrama beliki meh bez obzira bile one Final Fantasy,MGS4 ili Halo.Lepa prica sa dobrom povezanoscu sa gameplay-om je vec nesto drugo sto ti daje dobar filing pri igranju i pomaze igri da te uvlaci u nju.

@Fabrizio

Jesi odigrao sve te igre iz prvog posta kad znas da imaju dobru radnju ?:slight_smile:

da, zaboravio sam Lost Odyssey…

Pa sad neke jesam a neke nisam.

E da jednostavno nema teorije da Assassin’s Creed 2 ima losiju pricu od bilo koje igre.
Recimo te igre sa dobrom prica tipa God of War, Final Fantasy i ostalo su cista fantazija, dok prica u AC2 ima i te kako istine, igra je prepuna simbolike.
Inace mislim da je zaista tesko gotovo nemoguce nekom od 15-16 godina da skapira pricu u AC2 na pravi nacin, mislim da ipak treba malo biti nacitan i obavesten u vezi tih stvari kako bi to skapirao na pravi nacin i kako bi ti prica sela kako treba.
Recimo ja vec godinama citam o tim stvarima (koje sam vec pomenuo) o “cenzurisanim” stvarima u religiji, o vanzemaljcima koji su najverovatnije i kreatori ljudske vrste, o nastanku ljudske vrste, o teorijama zavere, o Vatikanu i tajnim organizacijama (iluminati, masoni, opus-dei, templari) koji su od pamtiveka najveci izvor zla na planeti, pa o tim aristokratskim porodicama koje isto vladaju svetom jos od pamtiveka i koje su pripadnici tih tajnih organizacija…inace zaista ima odlicne literature u vezi svega toga, ono da se covek frapira dok cita.
I meni je neverovatno kako se sve to poklapa sa pricom u AC, tako da prica u AC je daleko od obicne fantastike i ima mnogo dublji smisao i prepuna je simbolike (Ja je cak dozivljavam i kao neku vrstu polu-dokumentarca) i kao takva zaista je jedinstvena.
Sad problem je u tome sto prosecan AC2 igrac nema pojma o tim stvarima,ili ga ne interesuju ili sve te stvari smatra obicnim budalastinama (jer se verovatno te neke stvari ne uklapaju u sliku njegovog “savrsenog sveta”) i zato moze sebi da priusti taj luksuz pa da AC poredi tamo sa Final Fantasy, sa Bayonetom il sta ti ja znam.

“ja nekontam o cemu se tu radi, kontam da imas dva noza umesto jednog (ni to mi nije jasno al nema veze) i ides od jednog do drugog i ubijas, kakva crna prica…”

to sam cuo od jednog klinca u igraonici kod ortaka, what can i say

To si cuo u igraonici od jednog ortaka, i odma’ sudis igru, a nisi je ni probao… ccc.

fabrizio mislis vecini 16-togodisnjaka, neki jesu citali sve to… mada ne bas toliko koliko i ti. Meni je naprimer prica u AC1 mnoooogooo dobra, a AC2 takodje toliko, samo sto je u AC2 upotpunjena takodje tolko dobrim Gameplayom… Inace svidja mi se prica i u Dragon Age.

Ne bih se bas slozio da je prica sporedan faktor u igri, bar meni nije. Ipak prava je rijetkost, da ne kazem da nikad nisam ni vidio igru koja ima losu pricu a dobar gameplay. Sve igre koje sam gore naveo po meni imaju fantasticnu igrivost i predstavljaju sam vrhunac zanrova.

e upravo sam presao AC2… kolko su na kraju iskenjali, mislim to sve zvuci super i ono sve je velika teorija zavere, ali opet previse…

Nekada smo imali pacmana koga jure duhovi i koji mora da pojede sto vise tackica na ekranu, i niko se nije pitao zasto i da li je to deo vece zavere. Interaktivni storytelling potencijal igara je prilicno neiskoriscen. Ne kazem da nije bilo dobrih primera pre svega u zanru avantura, ali ocekujem ozbiljne pomake na tom polju tek u buducnosti kada se vise strip autora, pisaca amatera ili profesionalaca kao sto je Clive Barker ili Rijana Pracet ukljuce u razvoj igara. Zamislite kada bi Alan Mur ili Nil Gejmen koji voli da eksperimentise sa novim tehnologijama radili na video igri od pocetka, shvatajuci kako stvari zapravo funkcionisu u tom medijumu. Napredak bi mogao da bude slican onom kada su shvatili da strip ne mora da bude samo o superherojima u utegnutim kostimima. Igre su odavno dostigle taj stadijum a Heavy Rain i Mass Effect 2 pokazuju najbolje kako spojiti dva sveta. Grananje dijaloga i radnje koji zavise od odluka igraca omogucavaju, u teoriji, daleko veci stepen imerzije od ostalih medija, iako se time gubi deo kontrole autora nad onim sto bi zeleo da bude iskustvo igraca. To je najveca razlika izmedju ostalih storytelling medija, gde je gledalac ili citalac samo primalac sadrzaja. Medjutim, ne bih zeleo da neko stekne utisak da je sama piroda medija toliko kljucna u ovoj prici o prici. Iako se, naravno, postavlja pitanje sta je uopste prica u igri i kako je izdvojiti od gameplay-a u igrama koje nisu striktno narativno orijentisane, sve se svodi na to da je potrebno vise talentovanih i kreativnih ljudi kao sto je Tim Safer, Ken Levin, Ragnar Tornkvist i Voren Spektor. Industrija jednostavno ne privlaci umetnike, vec se samo ponekad bazira na njihovim delima iz drugih medija ili literature. I to ne bas na dobar nacin jer su licencirane igre po pravilu najgore i posmatraju se samo kao izvor dodatne zarade na osnovu trenutnog hajpa.