Ideje za neboder

Nije vezano gaming al mislim da cu ovde najpre nac preporuke.
Naime, po feng shui-ju, ako ti je radni sto prislonjen za zid, onda treba na zid stavis sliku nebodera da aktivira energiju jer kad si ispred zida on moze da blokira.
Nisam bas siguran u vezi ovog, ali reko aj pored monitora da zalijepim sliku monitora neka ga.
E sad, trazio sam na netu i nisam nasao neku da bas siguran da je to ta “prava”.
Imate li ideje? Zanimaju me velike slike.
Nesto sto sam ja nasao:

1 Like

laughing GIF

Najjači forum.

11 Likes

Ali bukvalno. Rekoh da kažem čoveku da ne kenja mnogo nego da sune jednu domaću rakiju i da aktivira energiju, a ne da gleda u neke nebodere :joy: ali evo kad si ti probio led, sad već mogu i ja :joy:

2 Likes

Nekoliko stvari:

1. @ph1beropt Taj lik sa gifa koji si postavio je umro prije nekoliko dana. Totalno nevezano za sve ali morao sam da pomenem kad sam vidio gif :cry:

2. @fostes Ima smisla to što si napisao, ali to je onda neki moderni feng shui. Ne znam koliko je to baš relevantno i u skladu sa tradicionalnim feng-shuijem, budući da u antičkoj Kini nisu postojali neboderi (ali jesu hramovi). :smiley: Hoću da kažem da danas mnogi nešto izmišljaju i onda navode da je to prema feng-shuiju :smiley: Da ne pomisliš da se zezam, cijelu istraživački karijeru sam posvetio kulturi i ekonomiji Kine, a samim tim i diplomski rad, i magistarski rad, i phd tezu.

3. Sada dolazimo do odgovora na tvoje pitanje: od svega što sam posjetio, na mene ja najveći utisak ostavio Šangaj, odnosno čuveni Pudong. To mi je često i pozadina na svim uređajima koje koristim, tako da istraži panoramu Šangaja, postoje prelijele slike.

2 Likes

Ahahaha, bukvalno sam ovako reagovao, nego redovno mračim po forumu pa rekoh da iskuliram ovaj put :joy:

4 Likes

Samo Moskva siti

1 Like

Da, čuo sam. RIP Risitas.

@nikolapfc89 Moscow City je verovatno najinteresantniji od svih, pogotovo zbog kontrasta. Na toj tvojoj slici se ne vidi, ali medju tim oblakodrima su najobičnije Sovjetske Khrushchyovke…

image

1 Like

Bio sam. Znam :smiley:

Imam kuci jednu sliku pola pola.

Nije moja ali na ovu foru

2 Likes

Ja nisam još bio ali nadam se uskoro.

1 Like

Ja sam putovao puno i obisao svasta.

Ali ovo, ja ne znam. Druga dimenzija. Ubedljivo najlepse mesto gde sam bio. Bukvalno prica za sebe. A da ne pricam o nekim drugim stvarima poput ekonomije itd, imam dosta prijatelja tamo.

Njima niko na svetu ne treba. Niti iko moze da ih zajebe.

A tek kultura ii ostale stvari. Fantazija. Preporuka uz Moskvu obavezno i mala mesta do 100km odp u krugu ali van Podmoskovlja haha.

1 Like

Stari igrači znaju zašto :wink:

4 Likes

Upravo o tome govorim. Nevjerovatno kakav je to grad.

Šangajski toranj na slici je druga najveća zgrada na svijetu, a nekada je držala i prvo mjesto. Fun fact je da je nosilac ginisovog rekorda za najbrži lift na svijetu koji za nekoliko sekundi stiže od dna do vrha zgrade i obrnuto. Osjećaj bukvalno kao da te lansiraju raketom ka vrhu.

Pogled sa vrha zgrade je fantastičan, kao u nekom sci-fi filmu.

2 Likes

Meni zgrada desno liči na otvarač za pivo :joy:

1 Like

To je Svjetski finansijski centar. Mene podsjeća na rendu za sir :joy:

Moj glas ipak ide Njujorku :slight_smile: Meni omiljeni US grad (Kanzas Siti je drugi :slight_smile: )

Njujork je dosta sličan Beogradu. Po mentalitetu, i tempu života. Iako je deset puta veći. Svaki put kad odem tamo, kao kući da sam došao.

Ima li veze ili nema nema veze.
Zelim da pronadjem sto lepsu sliku i da nakacim, saljite predloge.
Ovaj mi izgleda interesantno, imate li jos neke predloge? Sa malo manje vode?

1 Like

Meni se svidja ova prva slika po redu :grin:

Da i meni se mozda najvise svidja ona prva slika na threadu.

Zanimljivo mi da sem njujorka nijedan drugi skyline ne prepoznajem. Puno tih nebodera ima fascinantan dizajn, al ko da se o njima ne prica. Barem ne u zapadnjackoj sferi. A ovamo Empire State onoliko izvikan, a ne moz bit dosadniji vizuelno.

10 Likes

Tokyo

Kanazawa

Ovo drugo da roknes na zid i sam Fen Shui ima da ustane iz mrtvih. :joy:

4 Likes