Horizon Zero Dawn stiže na PC

Ne bih se vratio na PC ni da sam Bill Gates licno. Koliko kosta da ubedim EA da PC ne tretira kao eksperimentalnu platformu za nove patcheve i da eliminisu cheatere?

High end PC je super za e-sport (sem Fife), ali ovako za casual single player, neka hvala.

Teza o besplatnim igrama mi isto ne pije vodu, postoje jeftiniji nacini za igranje na konzolama (gamepass, razmena naloga) a moras da cekas celu vecnost da se npr Rockstar smiluje i izbaci novu igru za PC, da razbiju Denuvo…

U stvari, jedina, ali bukvalno jedina stvar koja me moze vratiti je PCVR. Ali Sony ce sigurno napraviti strava PSVR 2, tako da je i to na dugackom stapu.

3 Likes

Pa dobro moze na PC da se igra i na low/normal sto je otprilike grafika kakvu vidjamo na trenutnim konzolama. Cak ni komp za ultra i high nije bas toliko skup, lagano se sastavis za 500 eura ako ne i manje.

RX-570 kosta 150 eura Ryzen 3 1200 60 eura…msm o kakvoj skupoci pricamo :slight_smile:

500 evra nema sanse da sastavis PC za high detalje uz dobar monitor, osim ako neces da igras na medium detaljima i nekom 60 hz monitoru :rofl:
A koliko ce ti trajati te komponente? Nece kao konzola sigurno i posle ajmo opet ponovo.

E jbg sad ti bi i monitor :slight_smile:

Pa ni uz konzolu ne dobijas tv

Koliko ce trajati? Ja imam sad vec prastari FX 8350 i igram Metro Exodus na high…

Pa ne dobijas tv ali prica je o tome da onaj ko predje na PC i uzima tako jake komponente sigurno nece igrati na nekom starom 60hz monitoru nego ce morati da se isprsi za neki noviji i skuplji monitor.

Jbg sad kupujem 4k tv kao priprema za novu generaciju konzola i kome ja da se jadam? :slight_smile:

Za sledecu generaciju cu morati 8k i kakva je razlika?

Sto se tice 60hz monitora tu se slazem to treba zakanom zabraniti :smiley:

Onaj ko ima para za jake komponente ima i za dobar monitor.

1 Like

Konzole će uvek imati svoju publiku. Kao i PC. Mislim da nema potrebe ubeđivati jedne da je drugo bolje. Svako ima svoj razlog zašto je njemu bolja opcija koju je izabrao.

Bitno je da igre izlaze a što se ljudi pre naviknu da ih mogu igrati bilo gde, to bolje.

1 Like

Ekskluziva je relativna stvar. Gta V je je na PC stigao posle godinu i po, bio je ekskluziva na xbox 360 i PS3. Kakve veze ima sto Horizon stize na PC posle pune 3 godine??? Da bi neki sony fan odustao od PS-a? Ne bih rekao…

1 Like

Neverovatno da Sony tako agresivno ulazi na pc platformu, kao grom iz vedra neba. Sad se pojavljulju glasine i za TLoU sto je do skoro izgledalo kao naucna fantastika.

Par rumora je tebi agresivan nastup :grinning:

1 Like

Znas kako kazu gde ima dima ima i vatre :slight_smile:

Baš bi voleo ovo da vidim. Sony da uruši ceo svoj sistem prebacivanjem eksluzive na PC. To može da ae desi, samo ako i isključivo samo ako studio koji je radio igru više nije pod okriljem sony-ja.
U svakom drugom slučaju, ovo je po meni sam click-bait ili trollovanje.

Dok je MS-u svejedno gde se ljudi igraju, sony-u sigurno nije.

1 Like

Ako igre budu dolazile na kraju generacije na pc ne urusava se Sony sistem. Ne vidim nikakvu stetu po Sony ali vidim jako lepu zaradu na najmnogoljudnijoj platformi :slight_smile:

Mi obicni smrtnici smo svakako na najvecem dobitku

Za dva dana je trogodišnjica od izlaska igre, deluje kao dobro vreme za najavu.

1 Like

Sada i definitivno potvrdjeno :slight_smile:

1 Like

Ljudi su načisto pošandrcali:

Mogu misliti šta će se desiti kada ostale ekskluzive dođu na PC…

1 Like

Generalno Playstation fanovi imaju ozbiljnih problema u glavi i to mislim na hardcore fanove. Citam bas nesto na netu i ovi sonijevci definitivno nisu normalni. Nedaj boze da nekad neka exclusiva dodje na xbox pa to ce masakr da nastane…

2 Likes

Ma nije Horizon stigao na xbox vec na pc

2 Likes

To se desi kada dozvoliš sebi da “kulturu” ekskluziva podigneš na takav nivo napaljenosti i brend lojalnosti da to lično doživljavaš kada “izgubiš” (iako realno nisi ništa izgubio). Kao, sada je tvoja plastična kutija manje zanimljiva jer neko drugi ima šansu da uživa u istoj toj igri. Kretenski.

Iskreno se nadam da će igra biti odlično prodata, što GG zaslužuje a sa druge strane da pokaže Soniju da postoji dodatno tržište za svoje igre.

3 Likes