Hellblade: Senua - Optimized for Xbox Series X|S

Relive Senua’s journey and experience her world through new eyes in Hellblade: Senua’s Sacrifice, now optimised for Xbox Series X|S. Available now with enriched visuals, DirectX Raytracing, resolution mode and more.


We’re proud to present an all-new update for Hellblade: Senua’s Sacrifice, leveraging the power of the Xbox Series S and Series X. With three graphics modes you can pick your preference of frame rate, resolution, or visual fidelity, along with upgraded materials, particles and LOD (Level of Detail). We’ve also included the feature most requested by our community: chapter select! Now you can replay your favourite moments from Senua’s journey to Helheim, and make sure you track down every last lorestone.


Platform Mode Ray Tracing Resolution Frame Rate
Xbox Series X Performance
Resolution
Enriched
No
No
Yes
Dynamic Up to 1080p
Dynamic Up to 4K
Dynamic Up to 4K
120Hz
60FPS
30FPS
Xbox Series S Performance
Resolution
Enriched
No
No
Yes
FULL HD
Dynamic up to 1440p
Full HD
60FPS
30FPS
30FPS
6 Likes

Top! Taman da je odigram. Ma sta drugi pricali :smiley:

1 Like

Da, sad je bas must, i ja sam preskocio.

1 Like

Discovery Shut Up GIF by Shark Week

3 Likes

Ni meni nije nikako legla… brzo dosadila moram priznati. Nisam joj doduse nikada dao drugu sansu.

1 Like

Mante me više optimizacija, dajte nove must igre…
Jbte igram indie igre, pa jel sam zato kupio next gen konzolu :grin:

3 Likes

Dodato nekoliko detalja u vezi performance mode-a, frejmrejta i rezolucija u prvi post.

2 Likes

Ja sam je skoro prešao i mogu reći da mi je igra baš prijala. Skroz u mom fazonu, ta bića i mračna atmosfera su po mom ukusu. Borba je takođe super i sviđa mi se što nema nekog budženja skillova, nema preteranih collectibles-a osim onih nordijskih priča tako da se lepo posvetio samo glavnoj priči i samo pun gas u borbu. :smiley: Ne volim kad moram više vremena da provedem u meniju nego u igri i da izučavam kako da kraftujem i sl. Ja zadovoljan. Inače igra je već imala 60fps-a opciju, ali obrnuću je još jednom. :smiley:

1 Like

Osim zvuka koji je bio 20 od 10 sve ostalo je bilo daleko ispod proseka…

Ja cim vidim tu igru setim se prokletog zabagovanog acivmenta koji se nije otkljucao, ni price ni bilo cega se ne secam, potisnuo sam xD.

Ali realno moze to ispasti dobro ima potencijala, a i studio koji pravi mi je ranije bio bas gotivan bas me zanima sta ce napraviti.

1 Like

Jel ovo beše ona igra gde ako zagineš, vraća te na početak kampanje?

To je Returnal. :stuck_out_tongue:

@jahalang0112 Raytracing je obicno smece ali izaziva tu kompulsivnu reakciju :smiley:

1 Like

E cekaj pa nema 60fps RTX? Onda nista.

Ray Tracing je zahtevna stvar, teško da će ikad biti u Performance ili 60fps modu. Gears 5 doduše ima rejtrejsing, ali ga koriste samo na određenim mestima jer utiče na performanse igre.

Btw, Hellblade je igralo preko 6 miliona igrača (ukupno za sve platforme).

Ako zagineš nekoliko puta briše ti se save i ispočetka. :slight_smile: Svaki put kad te ubiju neka crna zaraza se širi po ruci ka glavi i kad stigne do mozga, briše se save.

2 Likes

Ratchet izgleda 5x bolje i ima RTX u 60fps, razlika izmedju resolution moda je maltene neprimetna.

2 Likes

Uf, to je znači razlog što je nisam igrao. Ne mogu ja te igre gde me vrati na početak, pa se skroz isfrustriram.

Pa da, ali je Ratchet next gen igra, ova je samo optimizovana, i dalje radi u BC modu.

2 Likes

Pa u početku ok, ali kasnije se ne bih baš složio. Kada te opkole petoro u prvom wave-u i od njih je jedan onaj grmelj, pa kako kog oboriš dolaze novi, a ti na uskom mostu nemaš gde pošteno ni da se izmakneš :joy:

Ah ok mislio sam da se komentar odnosi generalno na RTX i next gen konzole.

S obzirom na efekat koji je mozda malo atraktivniji odnosno “dinamickiji” od starih dobrih screen space refleksija, dok ostatak osvetljenja izgleda potpuno identicno, pitam se na osnovu cega je bas toliko zahtevan…

Imamo i neke rekonstrukcione tehnike koje mogu da donesu znacajnu ustedu u hardverskim resursima, tako da u buducnosti i next gen igrama ocekujem da maltene svaka igra ima RTX ili ekvivalentno osvetljenje (nanite UE5), a da necemo doziveti povampirenje 30 fps-a.

Na kraju krajeva, FH5 izgleda bolje od svega sto postoji trenutno a RTX ima samo u photo mode-u?