Hearthstone

Razvojni tim: Blizzard Entertainment
Izdavač: Blizzard Entertainment
Datum izlaska: 11.3.2014
Žanr: CCG
Platforma: PC, preko Battle.net klijenta, iOS, Android

Na preporuku dobrog druga i velikog poznavaoca PC igara instaliram ja, po nesreci, Hearthstone i krenem lagano. Sad, nakon nekih 7 dana, navukao sam se kao kad sam prvi put napravio Paladin-a u World of Warcraft!

Igra li ko od vas? Kakvi su vasi utisci, strategije, omiljeni likovi…?

Maloprije sam malo krenuo s Priest-om i nakon 3 pobjede zaglavim s Paladin-om. Na sonu mi ostalo likova da ga sabijem samo tako, HP je 1, dolazi moj potez i kraj…ja umirem!? STO? Zato sto sam izvadio sve karte i kad izvadite svih 30 dobijate “penale” u vidu -1 HP i tako dobri moj Uther pobjedi

Ko igra neka mi posalje zahtjev :

Nemesis#22414
Server - EU (da ne mislite da sam kod amera)

LINK za download (igra je FREE) :

Spisak igrača:

  • Nemesis: Nemesis#22414
  • Ogy: Ogy#1580
  • daemonkiller92: daemon92#1143
  • n00dle: n00dle42#2231
  • grandmaster.black: gr4ndm4st3r#2685
  • Vidovic: Vidovic #2691

Igrao sam jos u Beti Hearthstone kada sam dobiod kljuc i tu i tamo se ulogujem pa odigram koju partiju sada. Zarazno, ispolirano, Warcraftasto na sve strane…

Ironicno sto je prva Legendary karta koju sam dobio je Tirion Fordring ( Paladin only karta ) a ni ne igram sa paladinom : D

Preast-ovi su OP, kao i Mage-ovi. Druidi su isto tu ali zaista treba mozgati sa njim pa je teze igrati sa njim, i Hunteri su veoma laki za igranje i veoma dobra klasa za pocetnike. Paladini su paladini kao i u wow-u deru u svemu i svacemu. Rouge-ovi su bili preterani u beti, ali su dobili velike nerfove i ne vidjaju se nesto puno, dok Shamani su dobri za rush deckove.

Igram uglavnom sa Priestom, Hunterom i Warrior-om i nekada sa Warlockom.

Ogy#1580 isto igram na EU serveru

Ja ga igram u malim dozama, po sat-dva, jer ne želim da se previše zarazim. A igram sa Mageom, jer mi je interesantno zbog onih magija koje imaju u tom špilu. Zaista je najgore kada se iscrpe sve karte pa opada HP, mada, u drugim igrama je Game Over, tako da nije toliko loše. A evo i nicka: daemon92#1143

ja se razmisljam da probam,mada ne znam kako ce mi se svideti taj zanr…

eee, pa gde si bio dok ja kukam na pet mesta o tome kako ovde niko ne igra tako divnu igru. :slight_smile:

Sto se klasa tice, samo da vam kazem, trenutno se Mage smatra jednom od najslabijih. Naravno, govorimo o ozbiljnim igracima, za nase noobovsko shvatanje mage je op. Puno ljudi koristi Huntera zbog Unleash the Hounds, mada ce taj broj sad opasti jer su digli cenu karte sa 2 na tri mane. Takodje puno ljudi igra neku vrstu aggro decka, gde im je najbitnije da te sto pre srede. Tu ako imas spor pocetak, mozes da se slikas.

Meni licno se Mage mnogo svidja, kao i Shaman. Za njih sam sklopio nekakve bazicne deckove za koje se nadam da su solidni. Driuda volim kao koncept, al’ u praksi ne umem da ga koristim, ima gomilu spellova i jakih miniona, ali nisam siguran sta mi je ciniti u prvih pet rundi partije. A Priest je nervirantan maksimalno, to je troll klasa. Kopira karte, preuzima minione, healuje sebe i svoje, ubija sve ispod 3 attack i iznad pet… ma strasno. :slight_smile:

Ko sto sam spominjao, nisam nikad ranije igrao ccg igre, ovo mi je sve novo. Nisam nesto posebno dobar, u ranked se nisam digao iznad 18, u areni sam samo jednom u zivotu postigao 6 pobeda, ura. Mada eto, juce sam imao zanimljivo iskustvo da dobijem dve partije na ipadu, dok sam sedeo u wc-u! Puno gledam Trumpa kako igra, to svima predlazem. Svasta sam od njega naucio. Videcu da te dodam, pa se mozda nekad i nadjemo online.

Mozda najbitniji savet koju mogu da ti pruzim je - imaj dovoljan card draw u decku, jer je najgora situacija ostati bez karata u ruci. Onda si na milost i nemilost sudbine. Sem ako nisi napravio deck prema online uputstvima, tzv ‘net decking’, al’ meni je to bezveze. Zato svi online igraju identicnim deckovima.

Uzgred, ja sam: n00dle42#2231

Posto sam upravo odigrao par partija sa Daemonom, prvi put se pojavila potreba za koriscenjem in-game chata. Smaralo me da stalno klikcem dole levo, pa na ime, pa tek onda poruku. Medjutim evo sta sam sad nasao, moze nam biti od koristi ako malo zazivi igra medj’ nama:

FYI: You can press enter to chat with your friend once you’ve started a conversation, rather than using the menu.

kul, nisam znao.

@n00dle iznenadjen sam :slight_smile: Ja sam to skontao od nervoze kad sam poceo lupati po tastaturi hahaha

Kako si ti prosao s demonom? Vala je pravi demon…sabio me skroz a neke sugave karte sam dobio u 2 rundi. Preporuka za sve nove igrace - ne igrajte s demonom!!!

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Odrao me je jer je imao bolje karte :slight_smile: Polako, da se nakupi zlato i boje karte, pa onda kreće prava igra :smiley:

Haha! Isprepadao si me, al’ evo dobio sam ga dve partije. Nije to dovoljno da se izvedu neki cvrsti zakljuchci, puno je i do toga sta izvuces.

Iskreno, mislim da je najvise do toga sto sam imao malo bolje karte - unazad nedelju-dve sam se potrudio da iskraftujem nekoliko dobrih karata. Nisu to nekakve legendary grdosije ili bogznasta (uglavnom su one najjeftinije, 40 dusta), tek za korak iznad obicnih; ali taman pomazu toliko da si ipak u prednosti u odnosu na deck koji ima samo obicne karte.

Having said that, njegov mage deck ima neke karte koje bih ja izbacio, ili ostavio samo po jednu. Al’ opet, tesko je ista mnogo pametno reci posle samo dve partije. Trebalo bi cesce medjusobno da igramo, to je najbolja vezba. Ovi u Areni i rankedu razbijaju, nista mi ne pomazu moje ‘malo bolje’ karte. :smiley:

Nisam se nesto za****vao sa Craftingom, i nekom posebnom organizacijom karata, ono sto sam dobio levelovanjem to sam koristio, sve to mi je jos iz bete :smiley: Ali definitivno je interesantno igrati sa nekim koga znas :slight_smile:

Jeste. Ma pola pobede imas u sastavljanju decka, ostatak je malo srece i dosta taktiziranja. Inace mislim da mi kod Shamana fali malo vise 1-drop karata, no videcemo jos. Premalo sam igrao s njim, sigurno tu jos moze svasta da se tweakuje. A sto se Magea tice, stavio bih jos Gadgetzana u deck, al’ to jos nisam zaradio da kupim…

Vec zamro thread?! Ih.

Evo igram 3 ranked partije zaredom, deru me samo tako. I sve neki glupi razlozi, imam osecaj da sam najbaksuzniji HS igrac na planeti. Taman bio blizu da predjem na 17 rank, sad me opet spustise na 19. Arglbarlglh.

sve je to super, ali jednostavno ja se bojim te igre :smiley:

Ajde ajde. Se bojis izazova ili da ces se navuci?
Za ovo prvo sam ja tu, za ovo drugo ti nema pomoci. :wink:

Samo sam protiv demona igrao, evo dvaput, Nemesis je aol, nema ga da izadje na megdan. :smiley:

Inace uspeo sam da se docepam 17 ranka, i odmah u sledecoj partiji bacim taunt na dva taunta - kad sam shvatio sta sam uradio, pao je quadruple facepalm. Izgubio sam, naravno, od takve greske se tesko oporavlja, narocito protiv huntera.

Sad sam te nadmašio po pitanju Facepalma.
Dovedem protivnika na 6 HP i imam zmaja sa 6 napadom, on ima onog džina sa 6 napadom, a sveo sam mu HP na 1. Moj heroj ima jedno oružje sa 1 napadom i 6 HP. I ja genijalno napadnem tog džina sa herojem i efektivno izvršim samoubistvo… Genius :smiley:

Priestovi uopste nisu preterani… uopste


Haha auh. Svaka cast. To je sigurno bio Divine Spirit / Inner Fire kombo. Iz mog iskustva, priestovima ne smes da pustis odredjene minione da ostanu zivi, inace si gotov. Npr Northshire Cleric - deluju bezopasno, al to je varka. Opekao sam se tako vise puta.

Ja sam, eto, uspeo pre neki dan sam na sebe da bacim Frostbolt, jer nisam znao kako da ponistim komandu na ipadu. :smiley: A imao sam lethal, sto je jos gore. Pobedio sam na kraju, al’ covece, smrzo sam se (bukvalno). Dotakao sam lvl 15 u ranked, i potom ga izgubio. Ali desilo se!

Odigrao sam pre neki dan arenu sa Warriorom, kojeg inace ne koristim. Mislio sam da ce mi ici grozno, medjutim dobio sam 3 pobede, sto je daleko vise nego sto sam ocekivao. Stavise, 2 od te 3 pobede sam razbio protivnika tipa turn 7 - ispada da je Warrior bas mocna klasa, kad ti se malo posreci, razbija.

Sa mageom, s kojom inace igram, 98% partija se razvuku debelo iza desetog kruga… A vidim da je top igraci smatraju bas slabom. Jedinu njenu manu koju ja kao relativni noob vidim, jeste to sto nema puno AoE odgovora negde oko turn 3-4, a cesto zatreba. Cak se i Trump s tim muci.

Sto je najgore dosta igraca mi “postede” Nortshire cleric-e i kada imam par ostecenih minion-a na polju samo bacim Darkscale healer-a i vuces karte do mile volje. Bas sam igrao protiv nekog Mage-a skoro cim sam video da u trecem potezu ima sve golden karte za mage-a odma sam znao da ima i Legendary kartu, i gle cuda imao je. Dobio me je na te fireballove od Antonidisa posto je vec dobijao fatigue damage, e bas me je tu iznervirao.

Sa warriorom mi je zanimljivo po gotovo sto ima dosta enrage miniona, i vrti se oko oruzija i charge / enrage stvorenja interesantno moze da bude, tek tu ne treba pustati Frothing Berserkera da zivi dugo.

Ja imam samo jednu Legendary kartu, i to za Druida, s kojim ne umem da igram. Mislim, inace nisam nesto puno igrao HS, vise gledam Trumpa nego sto sam igram, posto mi je mnogo stresno. Svakako bolje igram nego pre recimo mesec dana, al’ i dalje me redovno razbijaju, a u areni mi je prosek oko 2 pobede.

Ja imam samo za Paladina jedan Legendary, dobra je karta ali ne korstim puno paladine. Jos uvek je lvl 6 valjda, a sto se tice arene nesto mi i bas ne stima pogotovo kada dobijem neku klasu sa kojom nemam pojma da igram ( bilo je jednom druid 0/3 poludeo sam ) tako da sada samo igram tu i tamo ranked, i casual ako treba za neki quest pa kupujem packove.