Halo više nije trilogija nego saga

Takozvana Reclaimer trilogija koju je započeo Halo 4 više nije trilogija već saga. To pak znači da nas u skorijoj budućnosti očekuje više od dva nastavka u serijalu.

Kada je Halo 4 najavljen prije dvije godine, Microsoft ga je najavio kao početak nove trilogije. Razvojni tim 343 Industries tu je trilogiju nazvao Reclaimer trilogijom, a ono što smo vidjeli na E3 sajmu trebao je biti Halo 5. Međutim, sada nismo sasvim sigurni hoće li igra nositi peticu u naslovu, s obzirom da je Microsoft promijenio politiku i trilogiju prebacio na sagu. Tim su si potezom omogućili izbacivanje većeg broja Halo igara koje bi mogle biti spin-off naslovi ili ekspanzije, po uzoru na Halo 3: ODST i Halo: Reach.

Dakle, igra koja je predstavljena teaser trailerom na Microsoftovoj E3 konferenciji zasad je samo „novi Halo“ ili “Halo za Xbox One”, iako su i sami predstavnici Microsofta u nekoliko navrata igru nazvali Halo 5. U bilo kojem slučaju, čini se kako Halo neće uzeti pauzu tako skoro, a s obzirom da sve više izdavača pokušava svoje hitove učiniti godišnjim franšizama, ne bi nas čudilo ni da Microsoft također krene tim putem.

Eto sto reci.Nadam se da nece biti igra svake godine izdana jer bi tako dobivali nedovrsenu i pod pritiskom radjenu igru koja bi bila nepotpuna,a svi znamo sto znaci HALO i koliko se tu truda i vremena mora uloziti kako bi igra bila kompletna.Jedino sto bi bilo logicno je to da imamo dva studia koji ce raditi na dvije igre nesto slicno kao sto je to uradio i turn 10 s FORZA MOTORSPORT I FORZA HORIZON onda bi to vec bilo ljepo

Bre, već neko vreme Halo izlazi skoro svake godine, tako da ovo nije ni čudno, čak je očekivano

Ma nezz halo 4 je dosta dugo bio u razvojnom procesu

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Halo 4 je 2012, Reach je 2010, ODST 2009 i Halo 3 2007. Sem ODST i Reach rekao bih da Halo još nije krenuo stopama CoD-a.

Siguran sam kako nikada ni nece,jer ovo je studio koji odradjuje svoj posao na zavidnoj razini

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Mislim da je to samo zbog promene studija, i da ce i ovaj studio nastaviti da izbacuje sto pre. Pa zar mislite da necemo videti Halo igru na novoj konzoli u sledecoj godini? Nema sanse. Sto je generalno super ako ih budu pravili ovako dobro

Anniversary iz 2011 si zaboravio, kao i Halo Wars koji je iz 2009. Znači da je od ODST do sad svake godine bila po jedna Halo igra.

Da ali realno svaka do sada je bila odlicna dokle god je tako ja sam zadovoljan.Mada nije bas da svake godine izlazi nastavak jer je Anniversary HD remake a Wars strategija mozda i najbolja na xbox-u.U principu meni ce biti ok i ako podele igru na dva dela kao sto je Turn 10 uuradio sa Horizon-om.

Iako je remake, opet je uloženo dosta truda, jer nije samo upscale remake već totalni HD remake, kao što si video, znači da je tu uloženo skoro isto toliko truda koliko u razvoju jedne nove igre. Ali ono što ja hoću da kažem je da je Halo već postao serijal koji svaku godinu izlazi, možda preskoče ovu godinu zbog izlaska nove generacije, ali je činjenica da je od 2009 do 2012 svake godine bila po jedna igra. A i nisam spominjao nastavke, već igre vezane za Halo serijal. Pa evo, i sad je izašao Halo na Win8 i tabletu.

Da ali dokle god odrzavaju neki kvalitet nemam problem sa tim.Ako imaju dovoljno para i ljudi da uspeju da svake godine izbace igru koje je dobra sto da ne.Kada pocnu da stancaju bezvezne igre koje mogu da predjem za 4 sata i pritom ostave identican multy e to je vec problem.

Meni su ok spinoffovi (kao Halo Wars ili ODST) sa vremena na vreme ili da popune godišnja izdanja a da više vremena posvete glavnim igrama u serijalu.

a i treba uzeti u obzir da to vise nije Bungie nego 343 industries. Dobro su uradili cetvroku, ali niko ne garantuje da nece Halo izlaziti annually. naravno da sad nece brzo posto je generation leap, ali kad izadje recimo halo 5, mozda za godinu dana izadje novi. u svakom slucaju, ako je kvalitetno i na vrhunskom nivou, the more the better

Slazem se s Akirisim,a po meni je 343i bolji od Bungie-a i iskreno meni je HALO 4 najbolji naslov u serijalu svidio mi se odlican storytelling i tehnicke karakteristike(AI,GRAFIKA,MEHANIKA BORBE…)Her budimo iskreni halo je fps koji svaki put svojim izlaskom postavlja granice fps igara kao takvih i jos uvijek ga nitko ne moze skinuti s trona tako da sto vise bude izaslo ovako kvalitetnih halo igara nema sretnijeg od mene

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

343 je bolji od Bungie? BLASPHEMY!!! Jeretici.
Werta, Halo 4 ima najbolju grafiku od svih Halo, ali najbolji i najpametniji AI ima prvi Halo, naročito ako igraš na Legendary. I to ne mislim na Anniversary, gde su ti olakšali život kada su dodali Bandana Skull za beskonačnu municiju. A najinteresatnije borbe imaju Halo 2 i Halo 3, jednostavno, osećaj kada tenkom po pustinji juriš AA tenkove i Scarabe je jedno od najboljih iskustava u Halo istoriji.
Mene je u Halo 4 razočarao MP, koji je bio, a i u neku ruku je i dalje, pokvaren i previše Noob friendly, sa prevelikim aim assisstom i DMR silovanjem. Ako to srede u Halo 5, onda ću imati makar malo vere u 343, za sad su failovali, u pogledu MP


Sent From My Xperia ion, Using Tapatalk 2

To je moje misljenje,a kome se nesvidja nesvidja,a btw mnogo ljudi misli isto

http://www.ign.com/blogs/vitaismydaddy/2013/03/13/ranking-the-halo-games
http://m.gamespot.com/news/343-next-halo-will-be-much-better-6402200
To je moje musljenje s kojin se nece svi sloziti,ali ovo je forum zar ne i btw halo 4 je prva 343i igra jer ne mozete racunati halo:cea jer to je samo remake bez njihove price i ideja…
Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

U pitanju je za*ebancija, chill dude, ali su ti izvori smesni. Halo 2 je najgori Halo? Fail

Werta druže, nije bitno je li to 343i prvi Halo. Bitno je na čijim “temeljima” rade…

Ali opet, svak’ ima pravo na svoje mišljenje. Mislim da ću od sad’ “pikati” Santa Monica studio :smiley:

Sent From My Xperia ion, Using Tapatalk 2

Skuzio sam no sve ok.Sto se tice izvora jbg te sam nasao,ali ipak to su ovi malo ugledniji Kotaku i IGN

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Ma ok, nego mi je smesan razlog, a Halo 2 se dize u nebesa i smatra najboljim halom do sad :smiley:
Nego da se vratimo na temu, ok?