Halo the series - trejler / (24. mart streaming Paramount+)

Gutamo maltene sve visokobudzetne produkte filmske (i gaming) industrije pa mi je interesantno zasto bi nekoga bas ova od svih mogucih serija anti-zanimala. Pretpostavljam da mozes da aktiviras paramount + i gledas kako bog zapoveda pa ti je jos sve i hassle free.

Aspekt monetizacije odavno je prestao da mi bude trn u oku, vise je pitanje da li moze da se izvede tako da opravda prelivanje u drugi segment zabavne industrije, koja ima razlicita pravila u odnosu na ona gde je originalni IP nastao. Shooterska mehanika nema bas nikakvu relevantnost u ekranizaciji pa ispada da osim polu upotrebljivog scenarija i fan fictiona limitiranog okvirima razrade osnovnog materijala koji sam po sebi nije neki vrhunac umetnosti.

Za sada, deluje bolje nego Witcher, ali kvalitet se obicno razvodni nakon prve epizode. Ostajem ipak optimista…

Ma nijedna me ne zanima, što sam stariji sve sam veći snob. Te tv žvake za mozak slabo podnosim, u isti koš ih stavljam ko i marvel filmove, samo s lošijim efektima.

A još master chief je u suštini dosadan lik, tabula rasa za igrače, u koju sad naknadno pokušavaju da uglave pathos i personality.

1 Like

Koliko god imam zamjerki na seriju, kad sam cuo da Cortani glas daje Jen Taylor… Sve je oprosteno.

A 60-Foot-Tall 'HALO' Hologram Popped Up in Cities Around the World.

1 Like

Kakve su sanse da ga stave u Sarajevo? :smiley:

Vrlo male,ovdje bi ljudi mislili da je neki NATO vojnik ili ruski pa bi to neko autom srušio

Wtf… maaaalo su ga preterali. Pretpostavljam da se vidi iz svemira. :smiley:

:joy: :joy: :joy:

3 Likes

Peta epizoda je bomba i po! Needler u akciji :exploding_head:.

jel ima negde piratska onlajn varijanta?

Mene infinite toliko zajucao i razocarao da sam totalno van Halo mood-a.

Naravno da ima, ja sam sve skinuo. Ok je serija, ali se toliko odmakla od izvornog materijala da uzdisem konstantno dok gledam. Ali dobro, hoce da naprave svoj univerzum i da mogu da idu u drugim pravcima.

1 Like

Mislio sam onlajn, nemam na sta da skinem…

Ček jel to master chief?

Jeste, vec sam izrazio razocarenje sa tim koga su izabrali za Cheifa i koliko je brbljiv.pored toga,ovaj glumac je 190cm irl, po Halo lore je mnoooogo visi.
Pa kada hoda i cuje se plasticno odjelo, a u Lore Mark 4 odjelo ima preko 250kg… da ne nastavljam.

2 Likes

A znaci i to su zasrali? ah… :grin:

dobro, hvala bogu na MCC pa da imamo da pamtimo pravi halo kakav treba da bude

Nisu mi jasni. Najbolja stvar u vezi Halo-a je upravo prebogati lore. Bukvalno mi se ne gleda.

1 Like

Jako je… običan. Nadam se da je harizmatičniji u pokretu.

Da dodam, smeta mi kako je okovratnik labav, deluje jeftino i stvara utisak da mu je vrat tanak.

2 Likes

Nije harismaticniji u pokretu, ne ponasa se kao MC, niti je klasa glumca za ovu ulogu (fizicki da ni ne spominjem).
Nadalje, jasno se vidi da je odjelo bazirano na gumi i plastici, kada stavljaju kacigu izgledaju kao da stavljaju kacket (a ne onaj zvuk uklapanja kada spartan stavi kacigu), a kompletan utisak Master Chefa je kao da ga je pravio tim sa SciFi kanala, ili da je u pitanju neki fan fiction.

Sto se tice lore-a, nesto su zadrzali, nesto su ostavili, u zelji da stvore prostora za dalji razvoj serije u pravcima koji su drugaciji u odnosu na igre.

E da, u epizodi 5 MC uzima BR sa zemlje i puca u vazduh… pri tome rafalna je paljba kao da je u pitanju AR, a ne rafal od tri metka kao sto je BR u igrama.

I jos jedna stvar koja mi mnogo smeta (a sitnica je u pitanju): razliciti timovi su radili odjelo i oruzja (imi mi se tako cini), posto svaki put kada MC uzme oruzje i prisloni na rame to izgleda veoma neprirodno. Kao da kundak ne stoji u ramenu, nego na ramenu.

Jedva cekam da cujem vase misljenje.

I dalje mi je najdraza scena spartan drop iz perspektive obicnog covjeka u epizodi 1.

Uz sve ovo, svaki put kad cujem Jen Taylor kazem sebi sve im je oprosteno :slight_smile:

3 Likes

Ne znam bas za Master Chiefa, bio je bas badass u American Gods gde je igrao keltsko bozanstvo. Inace je zivotinja i nije ni malo naivan. :muscle:

Ovo je potpuno nebitno, al baš su mu velike nozdrve