Halo Retrospektiva - WIP

Nekako me vuklo na to da je Benjamin ustvari Locke.Locke juri MC-a a Benjamin istrazuje.Pa sam zbog toga pomislio.

Dodat je deo za Halo 3 i Halo: Graphic Novel, do večeras bi trebalo da bude gotov deo za ODST, možda i za preostale Halo: Fall Of Reach stripove.

Jbg, sad vidim da nisam sve pasteovao, jbg, toliko teksta, pa nije tako lako da se edituje post :slight_smile:

  1. Preko jednog od brodova koje su ukrali od covenanta, koliko se sećam, nije navedeno koji je brod u pitanju, mada, mislim da je to onaj koji se pojavljuje u Graphic Novel, Infinite Succor, ali je on navodno uništen. A može biti bukvalno bilo koji Covenant brod koji je opsednut Floodom. Bitniji je onaj brod na kome je Cortana i koji sleće na Ark, High Charity.

  2. Gravemind jeste uništen, ali pošto se Flood sastoji od spora i zbog toga što je Gravemind jedinstven slučaj, on se može regenerisati ako samo jedna jedina spora ostane od njegovog tela. To sam nameravao da pokrijem u delu o njemu. A kasnije se saznaje da je on imao direktne veze sa Forerunnerima, mislim da je valjda bio jedan od njih, pa kad je inficiran, zbog svog jedinstvenog organizma postao Gravemind, to je tek Cluster**** informacija, a svodi se na jedno u ovom trenutku: Just Because.

E ovaj novinar bi trebalo da je Benjaming Giraud, tj.glavni akter #HUNTtheTRUTH kampanje…

Moguće, ali ga mislim nikad ne imenuju u stripu, prošao sam sinoć kroz njega i nikad ga ne imenuju. A i onda se postavlja pitanje: Kako je pobegao iz New Mombase nakon što je Covenant krenuo u napad? Mada, to sve možda ima veze sa audio snimcima koji se mogu naći po Halo 3: ODST gde se priča o nekoj devojci koja je pobegla iz New Mombase, za koju je ONI jako zainteresovan, u toj meri da je poslao svog agenta da upadne u jedno sklonište i da ubije sve koji znaju o tome.

Ja sam to cuo ovde u ovom videu, negde na 2:26

https://youtu.be/x0oxaJ-sMC4

Nisam još gledao ni čuo te Hunt The Truth, kraj svega ostalog, ako se opet napalim za Halo, biće za****no :smiley: A već sam na dobrom putu :slight_smile:

Dodat deo za ODST. Od igara su još ostali Spartan Assasult i Halo 4. :slight_smile:

Danas izasao Halo: Spartan Strike. :slight_smile:

Baš sam se pitao šta je bilo sa tom igrom :slight_smile: Niko je nije spominjao već duže vreme.

Trebalo je da izadje u decembru, a onda je pomerena za “ranu 2015. godinu” zbog toga sto je ceo 343 Studios bio posvecen resavanju bagova u Halo: TMCC. Kacio sam bas tu vest. A inace sam bukvalno pre 2-3 dana otisao na Halo Waypoint da vidim ima li novih informacija, i nije bilo niceg novog. I onda ovo vidim danas na Steamu, s neba pa u rebra.

Pa to, trebala je da izađe u Decembru, pa je odložena, a od tad… Ništa. ni trailer, niti da neko spomene ili prokomenatiše o njoj, jok, ništa i bum, eto je…

Ak’ ne gresim, to su one vodje Covenanta, fine cikice sto sede u stolici i na svakih par sati naredjuju da se istrebi neka ljudska kolonija: MC ubija jednog (ili vise, ne secam se tacno) u Halo 2.


Eto, malo da te drzi dok ti ne stigne daemon :smiley:

Upravo, to su ti Proroci, vođe Covenanta. Ne moraš nešto posebno da znaš o njima, osim da su slabi i krhki zbog toga što su im tela navikla na planete sa slabom gravitacijom. Takođe se pretpostavlja da je jedan od razloga zašto su tako krhki to što su se… Pa, nema boljeg načina za opis nego: Međusobno ******, najčešće sa najbližom familijom, pa je verovatno i degeneracija pomogla njihovoj krkosti i ludilu… Yeah…

Najbitnije što treba da znaš jeste da su oni vođe Covenanta. Po ostalom nisu posebno interesantni kao rasa.

Takodje svojom “prelepom” teraju da povratis :smiley:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Citam sada onu istoriju sa Imgura, tamo pise da su oni bili u savezu sa pra-ljudima, pa se predali Forerunnerima?

Bili su u savezu sa ljudima tokom borbe sa Flood-om i tokom human-forerunner rata. Kada su Forerunneri pobedili ljude su deevolvirali, a proroke stavali u karantin na njihovoj planeti.

Nisam još pročitao knjige gde se dešava taj rat, ali, koliko sam shvatio, oni se nisu predali, već su, zajedno sa ljudima, sa kojima su tad bili saveznici, izgubili u ratu. Tada su ljude deevoluirali i rasturili na razne rase.

San’Shyuum su pak stavljeni pod karantin, gde im je onemogućen kontakt sa drugim organizmima. Kada je Lybrarian rešila da ide po svemiru i napravi kolekciju svih bića univerzuma, u slučaju da aktiviraju Halo, oni su se opet pobunili, te je na njima Master builder testirao prototip Halo, pa ih je skoro potpuno istrebio. Od milijarde stanovnika je ostalo par miliona.

Nakon nekog vremena su se stabilizovali, ali im je planeta uništena usled njene starosti, pa su se svi okupili na High Charity, brodu koji im je služio kao dom. U nekom periodu su takođe ratovali protiv Elitesa, ali su stupili u primirje, kada su videli da će rat dovesti do istrebljenja obe rase, čime je u osnovi formiran Covenant. Na High Charity je u periodu dešavanja Halo 2, pre invazije Flooda, bilo 23831463 pripadnika njihove rase. Kada je Flood napao High Charity, taj broj je spao na manje od 1000.

Za priču su najbitniji High Prophets, kojih je ukupno bilo 19. Takođe, nisam 100% siguran, ali mislim da je Master Chief direktno odgovoran za smrt samo jednog High Propheta, tokom igre Halo 2.

Hvala vam. Blago ljudima koji su kroz 14 godina sve ovo citali natenane u knjigama i stripovima. Sigurno je bilo maestralno iskustvo.
EDIT: A zasto su High Charity toliko butt-hurt pa su se navrzli na Ljude?

High Charity je brod, a High Prophets su vođe te rase :slight_smile:

Milenijumi degeneracije i razvijanje ideje da će prstenovi da ih pretvore u božanska bića su jedan od faktora. Kao i to da možda i ne prepoznaju ljude koji su im bili saveznici, jer su deevolurali i razbijeni na brojne rase. Takođe, ima tu i one priče kako su oni i ljudi bili kandidati da naslede Mantle, ali da su ljudi imali veće šanse, pa je možda i taj drevni vid ljubomore. Who knows? Nije to sve bilo planirano u tolikoj meri, i drevni ljudi su ušli u priču nakon originalne trilogije, pa sad gledaju da sve to retroaktivno povežu, ali će uvek biti rupa i nelogičnosti.