Halo Infinite | Campaign Gameplay Premier

Microsoft je jucer objavio da ipak nece paralelno razvijati igre za Xbox One i Xbox Series X jer je Halo u ovom slucaju trpio po pitanju grafike.

To mi zvuci kao lose opravdanje, kako pc ne trpi godinama unazad? Na kompu od 1000 evra igre izgledaju nextgen u poredjenju sa onim od 400.

Gde su objavili?

Mislim, ne donosiš takvu vrstu odluke preko noći, pa je još i javno objaviš. Nema smisla.

Prelistaj malo bolje forum, videces koliko je objektivan. :joy:

Kada sam pre par meseci po objavi vesti da će MS podržavati sve igre na obe generacije, rekao da je to pogrešno i da će to biti loše po igre nove generacije, dobio sam gomilu BUUUU i nisi u pravu.
A sada nije još ni čestito pokazana nova generacija, a već se odustaje od te priče.

Da ne bude da sam hejter ili da imam nešto protiv MS-a, razlog zašto sam napisao da je ovo pogrešno, leži u jednoj vrlo važnoj činjenici. Grafika, broj poligona, fps i zvuk se mogu degradirati/osakatiti, ali sam način na koji se igra odvija nije moguće. Ako se već pravi konzola sa tolikom snagom, brzim SSD-om i I/O-om, onda se to ne može replikovati na slabiji sistem koji to nema. A da ne pričamo da će igre izgledati totalno dugačije i na slabijoj mašini igra može biti jednostavno neprepoznatiljiva. Postoje igre, gde grafički prikaz i efekti prave atmosferu, ako ih izbacite iz igre, šta onda dobijate.

Da pojasnim, ako ste zamislili da igra bude kontinualna i bez učitavanja nivo-a, bez beskonačnih hodnika, beskonačnih liftova, čekanja da se nešto učita i raspakuje u memoriji, onda to isto nije moguće prebaciti na sistem koji to ne može da uradi.

Nažalost još jedan flop sa MS strane.

1 Like

A to, ja sam razumeo da je bilo neko zvanično obaveštenje, pa mi čudno.

Ako igra izlazi za dve godine, nema smisla da bude za Xbox One, zar ne?

Meni clanak deluje kao da ga je pisao fanboy koji se u gaming ukljucio kada je izasao ps4, iskreno.

Pre svega zato sto me zanima sta ce moci da se igra na ps5? Onaj astro bot, jedna timed ekskluziva i multiplatform, to je za sada potvrdjeno.

Članak je clickbait čisti, kao i 90% gaming sajtova. Naravno, mogao bi i MS da bude jasniji po tom pitanju.

Vrlo moguce da izlaze kasnije, najavili su i jedni i drugi da ce ovu generaciju razvoj igara trajati duze nego do sada, dosta otuzan start i malo razloga da se kupi bilo koja nova konzola na startu. Sad mi je cak krivo sto nisam uzeo x, jer ne vidim razlog da kupim bilo sta novo da bih cekao barem godinu dana za neke konkretne igre, jer ovo sto izlazi na startu nije pravi next gen, a obe konzole ce tada biti jeftinije malo pritom.

1 Like

Opcenito je jos dosta toga jako puno nejasno od oba tabora.

Ovde je najveći problem što je Halo = Xbox. To su bukvalno dva ista pojma, i ako dozvoliš da prvo prikazivanje tvoje igre čije je ime DNK platforme na kojoj izlazi prođe na ovaj način (nevažno da li je trenutna ili sledeće generacija), onda negde treba da se zamisliš da li si to zaista tako hteo ili nije moglo bolje? Kako god bilo, onda treba do kraja iskomunicirati i objasniti, a to je ono što trenutno nedostaje dok internet divlja :grimacing:.

2 Likes

Treba imati na umu da se Halo razvijao na Xbox One kao pocetna platforma. Vidjet cemo sta ce biti u finalnom proizvodu, ipak je ono bila demo verzija. Osim toga, tko garantuje da ce izaci u ovoj godini…

Imam utisak da su greskom pokazali Halo Mobile verziju.

1 Like

Preterujete.

2 Likes

Samo iskuliras takve komentare,nisu vredni škrabanja.

Problem sa igrom je samo u činjenici da su svi očekivali da ona bude na neki način prikaz onoga što XSX može da izvuče. A ispade da bez problema istu grafiku može da gura X1X.

Sama igra će biti kao i svi prethodni Halo, a na prvi pogled deluje da je dosta dinamičnija u borbi, plus ima jednu novinu, a to je grappling hook.

Sve u svemu, umesto da se pevaju hvalospevi na račun uspeha MS, sa novom konzolom, ispade jako mlak utisak sa igrom koja je trebala da razbuca sve i kaže - ovo samo može XSX.

1 Like

Puno bolji clanak

U pitanju je novi engine, posebno pravljen za Infinite.

Govorka se da je ovaj prikazani demo build iz januara ove godine (pre covid pandemije). Mislim ako je to tako, mogli bi da iskomuniciraju.

1 Like

Ako je to tacno, bolje da nisu nista pokazivali nego da na ovako nekom eventu gde smo navikli, pre svega od sonya, da gledamo ludilo koje ce biti i downgadovano kada igra izadje, nego da gledam onaj oblacic u daljini koji 10 puta nestaje i pojavljuje se :laughing:.