Halo 5: Guardians

^ + 1000

Mene su ovi AI kompanjoni vise puta spasili, posto sam hrabro isprobavao Spartan charge, pa se cak zaletavao i na ogromne huntere :slight_smile: Inace, jos se mucim da izvedem savrsen groun pound :confused:.
Dodao bih da konacno Prometheans oruzje izgleda, zvuci i igra distinktivno, i vise nije klon starog oruzja. Omiljeni light rifle mi ostaje omiljeni, a sada sa novim dizajnom zoom-a, izgleda badass do kraja.

Ja odigrah samo jedan mec Warzone-a, zabavno nema sta, mada treba da se ukapira koliko boss-ovi donose poena i slicno, jer mi juce svo vreme vodimo, a ovi nas na kraju prestignu za 10-ak poena bukvalno (za pobedu treba 1000).

Mene je odusevio arena mp, iako pravi noob, uspeo sam da ubodem neke killove. Clamber i ono thruster strejfovanje u svim pravcima daju novu dimenziju igri, konacno se osecam kao pravi spartanac, a ne gomila teskog gvozdja koje ti onemogucuje sve osim hodanja. Neko mi rece da je sada i brzi time to kill, i to se oseca i doprinosi brzoj akciji i kracim mecevima.

Kada se spawn-uju neprijatelji, samo obrati pažnju, videćeš pored njihovog imena koliko donose poena, mada se i po težini samog AI protivnika može zaključiti koliko donose. Teži donose više, tipa dva hunter-a donose 300 poena (150 each)

Stavih u spoiler-e zbog drugih.

Major publikacije izbacile svoje ocene, toboze cekali da vide kako ce da rade serveri:

IGN - 9/10

Gamespot - 8/10

GameTrailers - 9/10

Uglavnom, glavna kritika je prica. Nisam zavrsio igru, ne mogu da komentarisem, ali u prvih nekoliko misija se desavaju zanimljive, nikako lose stvari story wise.

Odlična i opširna recenzija igre(samo sp). Vrijedi pogledati.

AC Syndicate dobio 9-ku a Halo 5 8-icu na gamespotu… stvarno mi nisi jasni njihovi kriterijumu ocenjivanja i to pricam kao neko ko stvarno ne voli halo serijal :slight_smile:

Ma Gamespot/IGN ekipa su na lepku već duže vreme, njima ništa ne verujem…

Fall of Reach, animirana serija prema istoimenoj poznatoj knjizi. Obavezno stivo pred kampanju u petici. Preporuka i za one koje su citali knjigu, jer je stvarno jako lepo uradjeno.

Inace na halo chanel je dostupna prva epizoda samo, a za ostale dve je potrebno neko ultra delux mega izdanje Halo 5. Ziveo YT. :smiley:

O IGN-u ne treba ni raspravljati, kad su Alien Isolation dali 5.9, a PC Gamer 93, znaci teske droge.

Posto sam zasao u drugu polovinu kampanje, istana je sto recenzenti kazu da je potrebno poznavati expended universe da bi se sve ispratilo kako treba. Pored Fall of Reach-a kao pozadine Blue Tima, prica ukljucuje elemente ranije pominjane Forunners Sage. Pisao sam o nekim pojmovima u Halo, Istorija, sumiranje…temi. http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=13799&page=2

Neki bitni pojmovi koje sam do sada susreo u prici:

The Mantle of Responsibility

The Domain

Izbagavati spoilere ako postoje u ovim tekstovaima!

Za one koje jos nisu poceli kampanju, ili planiraju da je predju, pozeljno je malo iscitati za bolji dozivljaj.

U linkovima nisam video neki poseban spoiler, osim možda za prethodne delove, najviše Halo 3 i 4, mada to nije ništa posebno ako su se igrale igre.

Ali bi im možda bilo pametno da ubace neku bazu podataka u igre, sa najbitnijim pojmovima ako će se toliko oslanjati na Expanded Universe. To izgleda najviše smeta nekim recenzentima.

Što se tiče IGN-a i tih gaming “news” kompanija/agencija - kako hoćete, mogu samo da kažem da je skoro otkriveno da je Machinima imala dogovor da reklamira i pozitivno priča o Xbox i Xbox proizvodima, a da o tome nije obaveštavala svoje čitaoce/gledaoce na YT kanalu, kao što su u obavezi po US zakonu. Tako da isto očekujem da se otkrije kad-tad i za prethodno pomenute. Zaista su očajni, već kad vidim ocene za poslednji deo AC-a, smuči mi se. Svi govore o tome kako je igra apsolutno ista kao i Unity, samo manje NPC-jeva i drugi skin/priča (koja nije ništa posebno btw) i na kraju lupe ocenu 8/8.5/9. Wut? :smiley:

Izvinjavam se za off.

Stize mi Halo 5 danas oko 7 :smiley: samo ne znam sta prvo da igram sp ili mp


5char

Ja uvek volim prvo da predjem SP. Ako krenes MP prvo, videces lokacije iz SP unapred. Neka moja logika, bem ga. :smiley:

Gledam fall of reach i vidim ono sto sam citao sa halo wiki tj povezujem kako je nastao MC. Sve objasnjeno na wiki samo mora da se cita. Ovaj crtani je veoma koristan a povrh svega daje veliku vrednost halo univerzumu, cista 10ka. Prosti gledas i uzivas.

Ima i dosta referenci sa Hunt the truth (King of the hill, borba sa ODST vojnicima u ringu itd.) Jako fino uradjeno.

Ovo je cg film uradjen po knjizi The Fall of Reach. Ko nije citao, preporucujem mu da procita.

Lampard predji igru onda na youtube odgledaj sve sto ima za halo 5 pa opet igraj :). Mnogo je kul lik ovaj John 117 :slight_smile: karanov miljeni lik iz igre :slight_smile:

Tim redosledom I idem :smiley:

Ja danas pogledao video sa svim cutscenama. Ne znam sta je tesko za pratiti, prica je namjerno prikrivena, tj glavna dva igraca kriju i dalje sve karte (Hulsey i Cortana). Pravi drugi nastavak u trilogiji (iako su rekli da vise nije Reclaimer Trilogija, nego Reclaimer Saga, aka vise od tri nastavka). Steta sto nema zakljucenja price :frowning: