Halo 5: Guardians

15 HOURS REMAINING

Stao mi update na 95%… ubijaaaaa meeee… ajde bržeeee

Aaaand here we go! Na trećoj sam misiji upravo i mogu vam reći da sam impresioniran! Konstantna akcija, odličan frame rate i najbitnije, fantastičan gameplay.
Sa tehničke strane, do sada nisam primetio velike probleme, možda dva pop-ina a dinamičku rezoluciju ne bih ni prepoznao osim da mi neko kaže “Evo sad ovaj deo!”. Verovatno je problem u tome što je drugačiji osećaj kada se igra i kada se gleda. Kako god, na par trenutaka sam stao i gledao pejzaže. Nemam reči, art style je odličan, sa tim da se na par mesta primete lošije texture. Ovo važi ako stojite baš blizu i posmatrate.
E da, atfmosfera! Wow. Konačno imate osećaj da ste deo velikog, large scale konflikta. Frenetični okršaji na velikim nivoima sa nekoliko načina da pristupite eliminisanju protivnika. Na momente mi se čini da sam u nekom horde/firefight modu koliko protivnika ima a pri tome su dosta pametni (igram na Normal, totalno sam lame, znam). Oružja daju odličan feedback, kao i sam zvuk. Svaka čast 343. Svima bih preporučio da igru igraju umesto da je gledaju i traže pixele, jer ništa od toga nije bitno iii primetno kada uhvatite kontroler u ruke.

Koji si ti srecnik meni stize tek u cetvrtak uvece :frowning:

Ja se ne sjećam kada je neka igra bila ovako marketinški eksponirana. Bukvalno su sve podredili izlasku ove igre, dali nam veliki broj materijala da se uvedemo u igru, od serija i audio priče pa nadalje. Još je sinoćni live došao kao šlag na tortu svemu ovome. Stvarno skidam kapu ljudima u 343i i ms-u koji su nam sve ovo priredili. A ja jedva čekam dan kada ću zaigrati ovo remek djelo.

Ne postoji bitniji lunch igre za MS od Halo-a, tako da me ne bi cudilo da je vise novca ulozenu u marketing nego u sam development igre. Ako se Halo ne proda, dzaba sav ostali trud koji MS cini da smanji razliku u konzolnom “ratu”. Ovo je ono sto je bitno i konzole se prodaju zbog ovoga.

Daj Bože dobre brzine interneta i eto mene uz Halo oko 21h… 55GB + 1 zarez nešto nekog updte-a, na mojih 10 Mb/s…teoretski, ako stavim da se “skida” oko 16h možda bude gotovo do 21h.

Ja trenutno igram Warzone, kako je ovo zarazno prosto nemam reci, serveri su za sada bespekorni i bez laga…

Jooj vise!Ubicu se od cekanja svaki minut pre Halo 5 je kao sat ceka se cetvrtak kod mene…

Evo sada sam igao oko sat i po Warzone moda. Prezabavno i ludo. Od trenutka kada se uskoči u mapu pa do kraja. Dopada mi se što i oni sa manje skilla mogu doprineti na svoj način i uživati u multiplayeru. Mislim da ću se Warzoneu vraćati često. Kada se REQ izvale kako funkcionišu, onda je pesma.

Ala sam se zeznuo…50 i nešto GB će mi biti skinuto i instalirano negde pred zoru… FAK!

Krenuo jutros da igram, evo sad sam presao…
Necu nista da pisem o kampanju da ne bih spojlovao nekome nesto, uglavnom fantasticna igra, prelepa grafika, mozda i nikad bolji gameplay u halo igrama.
Jedina zamerka je sto se od 15 misija, samo 3 igraju sa MC, sve ostale su sa Locke.
MP jos nisam probao, to ostavljam za veceras kad se skupe ljudi u party.

Nije 50/50? ****ga, to je malo razočaravajuće. I da, kakva ti je priča?

Nije ni blizu 50/50 nego 80/20 bukvalno. Igra ima 15 misija, od kojih su 2 bukvalno 5 minuta, nisu ni misije, znaci od tih 13 igras 10 sa Locke i 3 sa MC.
Vozila su dovedena do perfekcije, bar po mom ukusu, velike borbe su tu, i imas osecaj kao da si na battlefield-u bukvalno, nije kao u 4ci gde je sve bilo zatvoreno i ograniceno. Ovde imas milion pristupa kako da skidas protivnike. Takodje vratili su i onu muziku koja prati te borbe, ono sto je falilo 4ci. I feeling odnosno feedback pri pucanju je fantastican, xo kontroler sa vibriranjem na sve strane dodatno pomaze tom osecaju. I nova oruzja su odlicna, ma predobro je sve uglavnom osim toga da master chiefa ima premalo.

A prica, generalno ona dobija pomesane kritike, dok je meni odlicna, ali moram jos nekoliko puta preci da bih skapirao sve stvari. Previse se toga desilo jutros od 8 sati do sada da bih odmah pisao utiske :smiley:
I da, niko ne moze ni da pretpostavi tok price, to potpisujem, ako neko pogodi pre nego sto odigra evo mu 500e od mene odmah :slight_smile:

Koliko sam shvatio ne kritikuju pricu kao pricu nego nacin na koji je ispricana kao i cenjenicu da je nemoguce uploviti u taj svet ako nisi igrao prethodne delove, citao knjige itd.

E pa to, veoma je kompleksna, uostalom videces za dan-dva. Mnogo likova se pominje i pojavljuje da je nemoguce pohvatati iz jednog igranja, bar meni. Ti znas vise od mene pa moda i skapiras sve odmah.

Svi moji online prijatelji cepaju Halo, a ja na YT gledam Mashu i medveda sa klincima…

Javljam utiske kad ugrabim malo svog vremena.

MC je na misiji da pronadje nekako Cortanu jel tako?Aj sad daj 500e :smiley:

Krecem i ja napokon u napad, od 16.30h cekam da mi se skine napokon skinuta, btw. bem ti posao i obaveze…

Odigrah sinoc prve dve misije i jedan Warzone. Prica se direktno nastavlja na Spartan ops i ko to nije igrao/gledao, nece moci da isprati. Graficki jako lepo izgleda. Zvuk zasluzuje 2 desetke, od oruzja do muzike. Gameplay fenomenalan. Warzone sam jedan odigrao i cini mi se da sam upao na pola partije. Nisam do kraja ukapirao sta treba da se radi, :smiley: ali mi se mnogo svideo sistem kupovine oruzja kao i ogromne mape u rangu BF, ali za razliku od BF ovde ne lutam 5 minuta da bi nasao akciju. :smiley: U svakom slucaju, igrace se ovo duugooo.