Guide - Download i rezanje

Evo i ja da napravim neki Guide. Uglavnom ovo svi znaju ali kad dođe neko novi ili nešto da ne moraju da postuju stalno novu temu. Nek se nađe.

A. Kako naći i downloadovati igru?

  1. Ima vise sajtova gde mozete skinuti igre ali ja preporučujem http://www.xbox360iso.com

  2. Registrujete se za sajt.

  3. Koristite legendarni search kako biste našli igru koja vam treba ili odete u download sekciju za xbox i tražite šta vam treba.

  1. Preporučljivo je da koristite Mega Upload linkove posto MU ima jako velik limit za download.

  2. Nemojte skidati linkove jedan po jedan sami već skinite neki downloader, trenutno najbolji je J Downloader a evo i linka za download: http://jdownloader.org/download/index

  3. Kopirate sve linkove u J Downloader i on ce ih automatski skidati…

B. Kako narezati igru?

  1. Prvo nakon downloada morate extractovati igru na mesto koje želite i trebali biste dobiti .iso i .dvd fajl (posle ako nema .dvd) Za ovo koristite Win Rar.

2.Ukoliko želite igrati igru na live-u morate je pustiti kroz abgx. Ako ne znate kako se on koristi pogledajte guide od Huhnschinkena http://www.xboxrepublika.com/xforum/showthread.php?t=282

  1. Skinite ImgBurn sa linkahttp://www.imgburn.com/index.php?act=download

  2. Proverite da li je layerbreake dobar u .dvd fajlu. Otvorite .dvd sa note padom i vidite dali piše LayerBreak=1913760 mada u 99% slučajeve jeste, nije zgoreg proveriti.

  3. Izaberite Write Image File To Disk u ImgBurnu i na browse ikonici izaberite .dvd fajl, ne .iso. Iako je .iso 7 giga bira se .dvd.

  1. Obavezno Koristite DVD RW + DL a ne - DL

  2. Ako ste sve uradili dobro imaćete igru koja ce raditi na boxu.

C. Ako nemate .dvd

Ako nemate .dvd možete ga jako lako sami napraviti. Samo otvorite Note Pad i napišite sledece:

LayerBreak=1913760
TACNO ime isoa.iso

Zatim Saveujte fajl sa ekstenzijom .dvd i imate vas .dvd fajl. Takođe .dvd mora biti nameovan isto kao i .img.

Svaka cast…Bice ovo korisno…

Sve je to ok, samo nije baš najpismenije, mislim:

Uglavnom ovo svi znaju alo kad dodje neko novi ili nesto da nemoraju da postuju stalno novu temu o tome pa evo da se nadje

^^makar razbi na tri smislene rečenice, i ako može sa ščćđž

lol, zurio sam pa nisam video greske :smiley:

Edited, evo sad ima srpskih slova :slight_smile:

Jeste najbolji program JDownloader.
Ali bila mi je bolja starija verzija.

Stara verzija je bila mnogo brza i manje ram-a je zauzimala, dok je nova, bar meni, dosta stabilnija.:slight_smile:

Odlican topic!

Da znate da i ja razmisljam o uplacivanju godinu dana megashares, na rapidu je i pored happy hours perioda i trajnog povecanja dnevnog limita na 5gb/s, jednostavno premalo…

Ali se nikako ne slazem za downloader. Java je uzasno spora i bagovita. Moj izbor je orbit downloader.

Probao sam dosta downloader-a i dosta njih ne mogu stalno daa prepoznaju CAPTCHA dok j otkad ga imam nijednom mi se nije desilo, Jos sto mi se ne svidja kod drugih je da ne moze da se namesti da nakon downloada se racunar ugasi. Uvde samo laka scripta i to je to. Ne mora racunar da radi dodatne sati ako se nesto skine preko noci.

Ovo će mi mnogo pomoć. Hvala:)

e evo ja sam skinuo igru ima 35 delova, jos je neraspakovana.

Dakle sta sledece treeba da radim, doduse znam da treba da koristim IMG Burn i ABGX.

Mada najvise me zanima kako ov fajla kad ga raspakujem da napravim ISO fajl ?

Inace ovo mi je pprvi put da sam skinuo i da rezem XBox igru, tako da…pomagajte :smiley:

To su rarovi od 200 mega?

Naravno treba ti win rar pa ako ga nemas skini ga. Ima free verzija dzabe ili full za koju treba crack.

Prvo selectujes sve fajlove ili samo prvi i ides extract here ili gde hoces i dobices .iso to jest img i .dvd a ako nedobije .dvd pise kako da ga napravis. Zatim proveris img abgxom i rezez u img burnu :slight_smile:

A mozes da rezes i preko clonecd-a samo ga pokrenes i izaberes opciju Write from image file.:wink:

e evo ga ja sam rar-ovao ovo, i sad na desktopu imam jos jedan folder koji kada otvorim u njemu bude jos 71 folder…

Aha evo otvorio sam taj prvi rar, i u njemu je jos jedan folder u kom se nalaze taj famozni ISO fajl i onaj dvd.

Sad sta dalje ?

Znaci da je double rarovano. Sad extractuj 2. set rarova ponovo i dobices iso :wink: :slight_smile:

Samo extrakuj prvi fajl bilo gde i nemas problema,ostali ce krenuti za njim.
Pokusaj sam da naucis to su proste stvari i ne treba neko specijalno znanje a i za ubuduce ce ti znaciti.

aha znaci sad samo da extract-ujem taj ISO fajl na desktop, a onaj drugi DVD fajl da ne diram i da obrisacu onaj folder sa 35 delova koji sam vec raspakovao jer ionako vec nemam prostora da extract-ujem taj ISO fajl ?
Dakle obnaj drugi DVD fajl ne diram ili je mozda bolje da kad udjem u taj prvi rar deo da prebacim na desktop taj ceo folder i sa ISO i sa DVD fajlom, umesto samo taj ISO fajl ?

Inace znam da su proste radnje, ali ipak ovo radim prvi put, tako da ono ocu polako i za svaki korak cu detaljno da se raspitam, jel necu da bude brljotina a i sto ti kazes za ubuduce da znam.

Kad extractujes sve rarove mozes sacuvati dok ne nazrezes i ne probas posto moguce da se nekad pogresno extractuje pa posle obrises. Kopiraj iso i .dvd u jedan folder gde hoces i onda narezi .dvd. Pusti kroz abgx ako nisi vec uradio. Rezi maksimalno 12 puta brzinom jer meni ulglavnom kad se reze brze ne radi. Najbolje 2,5 puta.

“Rezi maksimalno 12 puta brzinom jer meni ulglavnom kad se reze brze ne radi. Najbolje 2,5 puta.”

Ispravi se ovde, pogledaj sta si napisao :slight_smile:

Nek mi neko kaze koliko se ceka izmedju linkova na megauploadu?

Nista se ne ceka :wink: