GTA V za pc zauzima "samo" 65GB

Ja npr. nikada nisam imao prilike da zaigram GTA V, za ovih godinu ipo dana otkako je izašla igra. Jedva čekam da se pojavi na PCju, pa da je pokrenem, čekaću krek, jer mislim da i ako bude bilo Denuvo zaštite, da će u prvih par nedelja da bude razbijena. Koliko ja vidim ovo nije ona ista igra od pre 2 god. kako vi kažete, iako je izašla pre 1.5 god. no nebitno, dakle igra nije ista, dobila je velika grafička unapređenja, FPS mod, razne online modove, i još mnogo toga, tako da ne možete nikako reći da je to ISTA igra, jer prosto nije. Kada su naprimer Metro, Last of Us i još mnoge druge igre dobile Remaster, niko nije pravio problem, već su svi bili oduševljeni da ponovo zaigraju te igre, a sada je čudno što ova igra drži punu cenu i to za platformu na koju tek stiže.

Ne shvataju najobicniju i najednostavniju stvar. Da nisu svi imali X360 ili PS3 kada je igra izasla. Nama je stara igra 2 godine. Za konzolase tekuce generacije i PC gejmere je to nova igra. To sto su neki visili gledajuci svaki moguci video na YT umjesto da sacekaju ili kupe staru konzolu je njihov problem jbg. Vecina mog drustva koja nema konzolu nema pojma ni kako se likovi u igri zovu, ni da ih ima 3, a kamoli nesto drugo. Njima je to nova igra koja kosta kao i svaka druga nova AAA igra i ne mogu docekati da je igraju. Nece je kupiti, ali jbg, to nije do cijene nego do nas i nasih mizernih plata, lose drzave i Toleta. Tole je kriv za sve

Ljudi moji ljudski… Da doktor nauka objasnjava nekome ko je utuvio nesto sebi u glavu, ne bi mogao objasnit… Ne mozete, apsolutno, porediti te remaster-e. TLoU NIJE izasao za PC, sa cijenom koju je nudio. Metro Redux je ponudio 2 igre sa svim dodatcima. Da ne nabrajam dalje, I kako se *****o niko nije bunio?! Ima za****ncije i postova mali milio u vezi remaster-a. **** vas crack, ko da ga pusite.

Od sad, na svaku izrecenu glupost:

Ovo za Metro je potpuno tacno - izasle su dve igre sa svim DLC-ovima. Sto se tice TLoU Remastera - ko je rekao da za to niko nije pravio problem? Evo ja bih prvi pravio problem, nego nemam PS4, nit planiram da ga imam, pa u 97% slucajeva ignorisem sve vezano za njega. Ali takodje mislim da je 60 evra za TLoU Remaster kradja, no evo to sada prvi put kazem javno. Iako ima u DLC u sebi, mislim i dalje da se ne moze drzati ta cena. Ajmo onda da sada zaustavimo svu proizvodnju novih igara, i da samo radimo remastere i prodajemo ih po ceni novih igara.

TLoU Remastered fizicka kopija se moze nabaviti za 25 e na shopto… Odmah po izlasku se spustila cijena.

Ne vidis punu sliku… Radi se o opravdavanju hiljade eura + 60$ radi jedne igre, od znamo koga, zbog cega :smiley:

Pricamo o launch cenama.

Moj deda je pusio cigare citav svoj zivot. Kad sam imao oko 10 godina, moja keva mu kaze da ako ikad hoce da vidi kako mu unucad zavrsavaju faks, zene se, dobiju djecu, mora odmah da prestane. Kad je ta recenica konacno doprla do njega, oci su mu zasuzile. Odmah je ostavio cigare. Tri godine kasnije je umro od raka pluca. Bilo je to tuzno i zaista sam se sje*ao. Keva mi je poslije rekla da nikad ne pusim cigare, da moja porodica ne bi morala da prolazi kroz ono sto smo prolazili mi sa djedom. Imam sad 25 godina i nikad nisam dirnuo cigaru. Ali moram priznati da mi je zao sto nikada nisam poceo da pusim, jer sam od ove teme svakako dobio rak.

Dok sam ovo otkucao, buraz se probudio, skocio u grad, kupio PS4 i The Order, dosao kuci, instalirao i presao ga 2 puta. Kaze super mu, ima do Jovandana da se zabavlja, svaki dan moze po 3 puta preci.

Laku noc svima

Nema dalje od ovoga, idem da spavam. :smiley:

Mislio sam nesto razumno rec, argumentovat, al ****ga, ko sto kaze Lynx, nema dalje od ovoga!

Laku noc momci :smiley:

Ajde laku noc idite vala dosta ste smarali :stuck_out_tongue: :smiley:

Launch cena je 50$ fyi, a sada ima da se nađe i za 15$ (digitalna). Sadrži tri DLC-a (jedan za SP, dva za MP).

Sent from my D6603

Cena za GTA nije previsoka imajuci u vidu sulude produkcione vrednosti. Ako se nesto isplati u smislu bogatstva sadrzaja i kvaliteta igre… GTA 5 sandbox virtuelni raj. Jbg ja sam uzeo za 1500 din u zlatno vreme ps4 deljenja. Ali ne mozes da kazes da je igra stara godinu i po kad se za PC nije ni pojavila, mora da kosta kao i na drugim platformama. Skandinavci u proseku zarade za 1,5h rada te pare, nama nisu namenjeni ti proizvodi, iluzorno je da raspravljamo o ceni. Da li vam je skupa dijamantska ogrlica u tifaniju? Pa naravno ali o tome niko ne razmislja. Igranje je luksuz, relativno skup hobi.

Meni jedna stvar nije jos jasna. Koliko kapiram ovde smo svi prilicno veliki magarci! 30+god.
Kako vam nije jasno da su igre isto kao i svaka druga roba i usluga. To je industrija kao i npr industrija odece ili kucne hemije ili sta god.
Ne radi niko za klikere, te igre se prave zato sto zaradjuju pare.
Ponuda i potraznja. Oni ce je izbaciti za 60$ Ako ljudi budu kupovali drzace cenu od 60$ jako dugo. Ako pukne prica i svi ljudi kazu sebi to je “puno” za igru koja je stara 2god. onda ce cena poceti da pada. Imamo jako dobar primer Titanfall-a. Koji je od ultra mega giga najava i cega sve spao posle 6meseci na pola cene a posle godinu dana kosta manje nego neke igre od pre 10god. Ponuda i potraznja! Lova ljudi, lova!
A nesto je skupo ili jeftino onoliko koliko ljudi hoce da plate. Majca u Lakosti kosta oko 50-100e a njih u proizvodnji kosta ispod 2$
Da li je skupa?? Pa nije! Ljudi kupuju!

Uf lebac ti kako sam slatko popio kaficu uz celu pricu koja je isla, novine ne citam uopste, mnogo bolja zanimacija je ovde :smiley:

Sent from my Nexus 5

/thread

Pokusao sam da procitam celu temu, i, i dalje ne vidim u cemu je problem. Cena? 60e je pre-order, launch cena ce biti 50e ja mislim. Ali ljudi ovo je GTA, nije to neka budjava COD igra, za to vredi dati 50e i ja sam ih spremio i vec spremam ekipu da igramo, TeamSpeak je spreman, tako da jos 5 dana i idemooooooooooo.

Ne, ne… Meni su najsmesniji ovi zadrti PC igraci, koji govore: AHA MI CEMO IMATI KREKOVANE VERZIJE VEC PRVOG DANA IZLASKA IGRE, STA CETE VI OSTALI BEDNI KONZOLNI IGRACI?
Ili na primer: U KAKO JE DOBRA GRAFIKA, AJDE VI NA X360/PS3 FURAJTE TAKVU GRAFIKU…
Ja im onda odgovorim kako nemam nameru da prodam bubreg, koji je nadam se jos uvek u dobrom stanju da bih kupio konfiguraciju koja ce izgurati GTA V na full detaljima…

Inace, drzava je po mnogome retardirana, ali ovo da je u ovoj bednoj drzavi najpopularnija platforma inace i u skupu najskuplja, to mi nikako ne ide u glavu, al aj sad, sta ces…

Da, i da dodam ovo, to sam se na screenfun zakacio sa jednim dokonjakom, kada je rekao: Nikada ja ne bih menjao mis i tastaturu za prokleti dzojstik… Ijeeee, na to sam ladno poludeo, hteo sam da se uclanim u crnu ruzu i zamolim ih da me zrtvuju na prvom skupu…

A meni je muka takvih koji pominju bubreg. Ja protiv konzole nemam nista, imao sam je i lepo sam se zabavljao, čim budem opet mogao uzeću je. Igraj na čemu ti je lepše i kuliraj ostale, ko ima neka kupi, ko nema neka skida krekovanu i kraj. Samo nemojte pričati da je cena jaka, jer to nije ako već ne možete da kupite. Bitno je da se ima za cigarete, a GTA koji izadje jednom u 3-4 godine i koga zaista vredi imati je preskup.