GTA V za pc zauzima "samo" 65GB

Rockstar has revealed when there PC version of Grand Theft Auto V will launch via their support site FAQ, saying : “Yes, pre-loads via Rockstar Warehouse and Steam will be available on April 7th. We will update this page with an exact time as soon as that information is available.”

“If you pre-ordered GTAV from a digital retailer other than Rockstar Warehouse or Steam, please contact your retailer’s customer support departments for details on pre-loads.”

Steam has also listed the game on their store page, stating the game will take up at least 65GB from your hard drive thanks to all the game’s high-res texture goodies. Let us know in the comments below if you’ll be getting the PC version of GTA V when it launches later this month.

[SIZE=1]Grand Theft Auto V PC will take up 65GB[/SIZE]

Ovo je jos gore od FFXIII, trebace mi samo 200GB dok ne pokrenem prvi put igru :smiley: Bice tu neka kompresija na 20-ak GB vec prvih dana vidim ja, posto je u zadnje vreme trend ubacivati skoro nekompresovane teksture i audio.

Pa ovo se zna jos od trenutka kada su objavljene minimalne i preporucene specifikacije.

Halo MCC je 59.1GB, BF4 sa svim DLC je oko 62GB… Tako da to I nije nista posebno tih 65GB… U opste mi nije jasno Zasto se cudis…???

Nisam igrao Halo MCC niti BF4, pa samo komentarisem posto cu ovo da igram… ???

To je danas standard. Odavno sam skapirao da mi je 250SSD mali. Ispod 500gb ili 1T SSD je slaba vajda. Sem ako ne igras samo jednu, dve igre i onda brises.

Hmm, pa nije sve bas tako. Po meni je svuk jako bitan. Prvo FLAC vs MP3 je BMW vs Punto. Vreme napreduje. Normalno je da se ocekuje da HDD bude veci. A to sto smo mi slabe platezne moci pa bi voleli da kada kupimo HDD traje barem 5-7 god. I ja bih to voleo ali ne ide.
Meni je zvuk npr mnogo bitan. Bas sam to pricao da mi se ne svidja u COD MW kada ga uporedim sa BF4 gde.
Jednostavno Ide vreme.

Ja imam od 120gb SSD i sasvim je dovoljan, imam na njemu Windows i sav potreban softver za faks i posao, a od igara Dotu, jer mi je bitno da se brzo ucita. Za ostalo je tu obican disk. Fino je igrati igre sa SSD-a, mada sustinski nepotrebno i bezvezno, dok jos ne pojeftine. A ko hoce da se ku*ci, nek plati :smiley:

Ih, sad te teorije zavjere, isto k’o sto su tamo u temi pricali da Sony placa developerima da igre na XO izgledaju losije :smiley: Give me a break. A Marko prica o SSDovima, necemu sto je velikoj vecini gamera jos uvijek nedostupno i prevelik luksuz. Obicni mehanicki diskovi nikad nisu bili jeftiniji ( post-tsunami era ), i disk od 1TB je sasvim dovoljan za jednog gamera. Ko hoce da cuva kolekcije muzike i filmova, nek plati. To je ljepota PC-a, sta god hoces, moze.

Na PC-u, za razliku od konzola imas mogucnosti da biras kakav kvalitet zelis, zavisno od zelja i mogucnosti hardvera. Oces 4k teksture? You got it. High quality zvuk ( jer ima ljudi kojima je i to bitno )? Moze i to sefe. Nekompresovani video u velikoj rezoluciji? I’ve got that too. Takodje Bluray je odavno standard i 65GB je stvarno mizerno, ako kupujes fizicku kopiju igre. Ako ides digital, poenta je da onaj ko ima para da plati takvu igru, sigurno ima i dovoljno brz net da je skine za dan. Ja imam mizernih 5Mbita pa skinem 65giga za 2 dana max. A za pirate njih boli ku*ac :smiley:

Ne znam na cemu si igrao, ali teksture na Wolfensteinu na PC-u su bile odlicne, detaljne, i bolje od 95% igara. Sva igra je izgledala prelijepo.

Pa 120gb je dovoljno ako ne igras nista ili samo jednu igru igras. A razlika je velika izmedju igranja na SSD-u i HDD-u.
Probavao sam neke igre kako se ponasaju na obe varijante. Probavao sam i BF4 i Titanfall. Razlike su stvarno velike.
A sto se tice ku…nja tice. To je upravo stav zbog male platezne moci da ne kazem bede kod nas. SSD nije kur…nje vec normalna stvar ako pricamo o “gaming” masini. A mi ovde koliko kapiram pricamo o gamingu a ne o surfovanju netom. Za to je ok i 60GB

Sva sreca pa su tu BlackBox i RG Mechanics (medju ostalima) pa nama kojima nije toliko bitno da imamo 6 dodatnih jezika mozemo da se zadovoljimo sa 50-70% manjom velicinom :slight_smile:

:slight_smile: Ako ti tako kazes da se nista ne oseti. A ja kazem da je to progres. Standardi se pomeraju. Po meni je odavno 30FPS u HD prevazidjeno, zastarelo, neprihvatljivo i sada vec smesno!
To je normalna stvar. Onda mozes reci da je razmazeno sto su sada ljudi navikli da imaju servo na kolima ili ABS, ESP i tako dalje. Posto sve to moze i bez toga na kecu! A vozi od tacke A do B.
Progres! Ili da svi ostanemo u kamenom dobu i ne budemo razmazeni!

Nemaju ni u svetu ssd ali radis onda kao i ja. Brisem i snimam sa SSD na HDD i tako u krug. Nije mi tesko. Posto ni meni ne pada na pamet da bacim toliko love.

Eto vidis da se na kraju slazes sa nama :smiley: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Edit :

Ne znamo mi s kojom se ti velicinom zadovoljavas :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Samo zato sto je i meni trosak isto koliko i vama! Ali da je stanje bolje naravno da bih radje kupio taj 500GB :smiley: :smiley:

Eh…


Nije bas lupio, ima tu istine, mada mislim da je pomjesao Wolfenstein sa npr Shadow of Mordor, koji je izgledao gotovo indenticno i sa regularnim high teksturama i sa ultra teksturama koje su zahtjevale ogromnu kolicinu VRAMA za marginalno poboljsanje od par procenata, sto se kvaliteta tice.

Odes na steam/gtaV/buy/install/Play

tako ce ti trebati samo 65 gb umesto onih 200 :slight_smile:

“Normalno” je to za teksture, nista novo namerno ih ne kompresuju, u korist grafickih kartica sa mnogo rama i harddiska. Nije potrebno, to svi znamo ali to je zacaran krug i bajke koje oni plasiraju javnosti. Ukratko bezobrazluk.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bice jednog lepog dana kada budem nasao u supermarketu za 400-500din :smiley:

GTA V za pc zauzima “samo” 65GB

Koga briga, hajmo dalje…

Upravo to, sada grebu gde stignu sa “vestima” posto ih toliko ima da ne znaju o cemu da pisu.