GTA V 2 disk FIX!

NAPOMENA : Ovo je za obicne konzole a NE RGH/JTAG!
NAPOMENA 2 : Upravo testirao kod sebe - perfektno radi! Preporuka SVIMA!!!

Novo cedo Rockstar-a, GTA V, ima nazalost svoje tehnicke mane. Naime, GTA V dolazi na 2 diska za Xbox 360 : 1 Disk se sam instalira na interni HDD dok se igra samo igra s 2 diska. Problem nastaje onog trenutka kad ocete da igrate kompletnu igru s HDD-a tj. da vam se ne vrti disk non stop u konzoli. Kad instalirate i disk 2 na HDD primjeticete slabo ucitavanje tekstura i lag (OBRATITE PAZNJU NA VIDEO!) :

https://youtu.be/v0gPB0gdoOM

U ovom videu vidite igru pokrenutu s diska i s hdd-a (usporeno je na 33% da i primjetili ucitavanje samih tekstura. Kao sto vidite bolje je s diska. Razlog toga je sto kad instalirate i 2 disk na interni HDD tada sami HDD ima problema pri izvrsavanju zadataka tj. koristi podatke i s diska 1 i s diska 2 (da ne ulazimo u tehnikalije sto i zasto)

Rijesenje postoji! Fix je jednostavan. Instalirajte disk 2 na USB memory stick i dobicete ovo :

https://youtu.be/YWNLTE38O1k

Ovdje mozete prmjetiti da je sve kao s diska a konzola vam vise ne zuji tj vise ne vrti disk!

Ukoliko neko ne zna evo postupak kako se konfigurise USB memory stick da radi kao memory storage na Xbox 360 konzoli :

https://youtu.be/OsGfTFBpDs4

USB MORA BITI FORMATIRAN U FAT32!!!

To je to… Enjoy!

Originalni thread je edit-ovan! Pobrisani nepotrebni postovi. Sad sve vidite iz prilozenog sta i kako

Ja sam isto to primetio na istim delovima na pocetku :slight_smile: tacno se vidi sporiji load tekstura.
Ne zaboravite sto brzi USB imate tj posle formata kaze da je kompatibilan sa xbox-om to bolje, zbog brzine citanja.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Jel sa ovim imaju sve konzole problem ili samo odredjeni modeli ? I jel se desava to ako instaliram samo 1 disk na HDD a drugi ostavim da se vrti u konzoli ?

Ja tako radim da vrti drugi disk a prvi sa hdd-a,
Sve konzole jel vuce objekte i muziku non stop i kada treba teksturu da ucita onda malo laguje.

Ja danas pustio GTA IV na PS3 a pre toga GTA V xbox 360 blaga jeza kako lose izgleda stari deo, novi na xbox 360 izgleda fenomenalno.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Drugari, samo jedna informacija mi treba. :slight_smile:
Ja planiram da instaliram prvi disk na HDD, a sa drugog da pokrećem igru kao što je preporučio i sam Rockstar Games. Zanima me da li ću imati bilo kakvih tehničkih problema od ovih gore navedenih?
Imam LT+3.0.
Hvala unapred. :slight_smile:

Neces, samo rezi po tutorijalu i nece biti problema. Mozda box bude bucniji dok cita disk, jedino resenje za to je Volume Up :smiley:

Hvala puno na odgovoru. :slight_smile:
Ma neka se čuje koliko hoće, samo neka sve radi kako treba i ja sam zadovoljan. :smiley:

Kad smo vec kod buke,da li je normalno da spržene igre,ako se ne instaliraju na hard, buče u konzoli jače od zvuka na tv-u?
Znaci,škljoca,kao da disk preskače,probao sam dvd film pustit i ne cuje se nikak zvuk dvd-a,samo konzola,sto mi je jasno jer je inace glasna,al kad stavim neku igru to je užas,baš kad krenem igrati škripi unutra za poludit,a kad npr stavim na pauzu onda se smiri,jel laser u pitanju il je to normalno kod kopija?..Hvala

laser teze cita narezane diskove nego originale, manja je refleksija od povrsine diska i muci se laser vise cuje se kao da ce da explodira :smiley:

Kada to sljoka , lupka i slicno laser je oslabio, drugacije se malo cuje kada cita originale ali isto se cuje, mogu da ti snimim gow 3 da cujes da se isto cuje :). Cuje se jer je to DVD a ni blueray nije bolji na ps3 na originalima pogotovu na phat-u.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

A cekaj,kolko mu je “života” još ostalo?..Jasno mi je kod pokretanja igri da se začuje to “škripanje” ali to je baš konstantno tjekom cjelog igranja,muci me to jer citam da je za gta5 preporucljivo instalirat 1. dvd a igrat sa 2.,tko zna oce izdrzat sljedecih godinu dana lol

Trebao si čuti prvu seriju x360, “Xenon”, uh što je škripalo :smiley:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Napravi temu u odgovarajucoj sekciji, snimi sa zvukom to skripanje da cujemo ja prosto ne znam napamet sta je to dok ne cujem, pretpostavljam da je notmalno jer mi je poznato, ima covek koji je mesao dvd drive i autorizaciju proveru dvd sa ventilatorom xbox-a. Svasta ima zato snimak pa cemo ti reci sta je, preporucljivo da se cuje ucitavanje dvd-a.

Aj budem,daj samo reci na koji video upload da stavim,da ne stavljam na YT

Gde god hoces mozes i na youtube. Off topic je …

E ljudi samo bih zeleo da podelim utiske posto se radi o ucitavanju tekstura, ja imam RGH konzolu pa sam primetio da hoce da zeza, jednom sam usetao u ammunition store i nicega nije bilo samo lik koji stoji za pultom onda se sve pocelo pojavljivati, nemojte napadati da nisam stavio post gde treba samo sam hteo da podelim iskustvo, cisto da znate da i mi sa RGH konzolama nismo postedjeni tako nekih sitnih bagova koji ne bi trebali da kvare uzitak igranja, bar ne ja.

to je ono do hard diska, ja probao oba isti mi djavo… mada ja opet kazem nemam originalni hdd vec naknadno uzet 2.5 inca WD Scorpio 1 TB

I stand corrected :smiley:

Ipak ima i na RGH nebitno koji je hdd, jednostavno je tako, zasto ne znam, rockstar zna jedino… ima neku muku ocigledno, evo stavio disk 2 na usb nema da kasne objekti

ali kod mene se vidi tek ovako, uzmem reprodukujem istu rutu za voznju tipa stavim da idem lupam od trevora do majkla

i onda uzmem brza kola i cepam kao lud brzo objekti kasne, gledam gde prolazim zgrada se pojavi odjednom, svetla u tunelu kasne, stubovi na mostu i slicno

upalim sa usb-a nema toga sve je tu odmah, tako da Rockstare alal ti vera za ovo… resice neki TU ovo, smaracki bug ali ajd sad, koji ce mi moj vecili hdd kad moram da stekam usb da bih ovo igra, no ajde prezivecu samo za GTA je tako, Splinter Cell Blacklist takodje ima content, forza 4 takodje, Battlefield 3 takodje, nijedna od njih ne stuca

^A Ps3 verzija, ima li iste ili slične probleme?

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”