God of War: Ragnarok | Playstation Showcase 2021

6 Likes

Odlicno!

Ja kao da gledam prethodni GoW sa novim ambijentom i nadogradjenim kombatom uz sitnim tvikovima u gejmpleju.

5 Likes

Vec su postavljene granice u proslom nastavku. Ne treba ocekivati veci napredak u ovom nastavku, ali bit ce to bolje kada se bude igralo, ovako je teze uociti napredak u grafici.

Odlicno…jedva cekam da objave datum izlaska :smiley:

image

3 Likes

Vidim da su zadrzali Atreusov winning personality.

2 Likes

1 Like

Meni je neverovatno da su i to stigli da odrade za relativno kratko vreme, bolesno izgleda igra.

Po traileru mi deluje da se i Horizon a izgleda i Kratos posle zime u prvom delu sele u toplije krajeve u drugom :grin:

3 Likes

Ma super je sve nego kao da sam ja ocekivao vise. Valjda me je prethodni raspametio pa mi ovaj deluje isto :joy:

Graficki i mehanicki igra izgleda veoma slicno kao GOW 2018 sto je i logicno iz perspektive nastavka price, kao i razumljivo posto ce biti cross gen igra.

Ipak, nakon kraja zadnje igre nadao sam se da ce dinamika izmedju Atreusa i Kratosa napredovati i nece se zasnivati na animozitetu izmedju njih. Ok, prva igra je u osnovi imala u osnovi nerazumjevanje izmedju njih dvojice, ali sam mislio da se vec malo bolje razumiju i imaju zdraviji odnos.

Nazalost, Atreus je i dalje derle koje konstantno nesto prica i ponasa se kao tinejdzer koga trese pubertet, iako je premlad u prvoj igri za ovakvo ponasanje, a i u ovoj koja se odvija dve godine poslije.

Kontam da bi u stvarnosti tata Kratos sa dva strateski plasirana backhand samara Atreus zaboravio i ko je i sta je, te da bi mu izbio i slova koja je naucio u prethodnoj igri.
Nisam za nasilje nad djecom, ali brate ovaj je mnogo smarao prije tri godine kada je izasla igra.

Jos jedan dodatak: moja mama Snjezana nije bila nordijska boginja niti mi je otac bio grcko bozanstvo, pa opet nisam isao i protivio se svemu sta su mi rekli nego sam radio sta mama kaze.

Hocu da kazem da je Atreus nepotrebno nepodnosljiv, i ne znam nijedno dijete koje se ponasa kao on. Ovo me sve navodi na to da ovi koji su pisali lika nikada nisu imali dijete, ili su pisali teen lika u pubertetu, pa su zbog prirode igre morali da ga naprave kao da je daleko mladji.

Nadam se da ce u accessability opcijama biti mogucnost da se Atreus stisa ili da se prorijede njegovi komentari. Ili neka naprave mogucnost da ostavis dijete kod kuce dok ti ides da tamanis nordijska cudovista, pa kad dodjem kuci u jednoj cut sceni neka se Atreus izdrnda i idemo dalje.

#hateatreusteam

3 Likes

Meni je ta dinamika sasvim ok, na stranu sto je Atrejus pomalo iritantan sa ponavljajucim neposlusnim komentarima. Kratos, ionako kratkog fitilja, vidi se da leluja na suptilnoj liniji zrelog roditelja i totalnog bulija, pokusava da bude pedagog i ucitelj, ali istovremeno je svaki njegov pokret pod budnim reflektorom i kritikom decaka. I ta rastrzanost se tako dobro vidi na njemu, svaka cast ko je radio facijalne ekspresije i animaciju. Animozitet izmedju sve starijih out of touch roditelja i tinejdzera bi trebalo da bude na vrhuncu, ocekujem da se do kraja trilogije stvarno poubijaju ili da zaglibe u tacku bez povratka kao Freja i Baldur.

1 Like

Lol facijalne ekspresije, pa lik je 97% vremena namrgođen i ljut.

“Facijalne ekspresije” ili jednostavnije na srpskom izraz lica. Ali to ne zvuci pametno. :joy:

4 Likes

Atreusa ili su pravili po uzoru na Cory Barloga ili ga je Cory Barlog direktno pravio po svom nahodjenju, ovo garantujem

@ph1beropt izraz lica je ono sto se vidi na necijem licu u cjelini, a facijalne ekspresije su onako detaljniji prikaz, pri cemu se analizira svaki najmanji misic na licu. Lupam naravno, ali tu mi se nekako nazire razlika, pa samim tim i ima smisla :joy:

Npr izraz lica - neko je ljut i to se vidi
Facijalna ekspresija - obrve, namrskno celo, stegnuti zubi, nakrivljene usne itd

Necu vise obecavam

Edit: gdje stavise Thoru onoliki stomak, pravi dad body. Mada moralo je od tolikog piva, prema mitologiji mogao je okean piva da popije :slight_smile:

Edit 2: Ja inace obozavam GoW i sve mi je ovo super, da se razumijemo

1 Like

Eh imaju vec razradjen engine, combat koji dokazano funkcionise, art direction im je zakucan (e da, i gomile miliona dolara da bace na svaki problem). Ne cudi me da su vec dobrano odmakli, to je sad well-oiled masina. Mada mojim ocima igra izgleda toliko dobro da samo zamisljam vremesne ps cetvorke kako polecu posvuda.

Jeste da Naughty Dog ume realisticnu dramu i glumu da ponudi, al kakav Sony Santa Monica znaju spektakl da naprave, uh!

Nego zanima me dal ce jos vise otvoriti mape, ako ne bas open-world onda barem blizu.

Kad vec diskutujemo, meni Atreus nije posebno smetao u prvoj igri, treba imati razumevanja – detetu upravo umrla majka, otac mu je cudljivi stranac, svakojake spodobe im zele zlo, jos se i super drzao momak. Za potrebe price ga je drmao power trip neko vreme, al na svu srecu proslo ga do kraja.

Nadam se da su ove scene porodicnog trvenja u trejleru izvadjene iz konteksta, bice zamorno da se opet stalno koskaju a taman se malo zblizili.

3 Likes

Prema novom traileru, nista ga nije proslo. Stoga i oja zamjerka, nervirace me jos jednu igru.

Sto bi rekle nove generacije nmg bgm

Sta je bgm? :blush:

bogami :joy:

1 Like

Vec si pomislio neka background mapping tehnologija :joy::joy:

4 Likes