Kakva smirela, pa komentarišem o igri.
Cory Balrog je sinoć rekao da je ovo mainline, nije prequel niti spin-off, i zove se God of War. U šest (OSAM) igara, “God” u God of War je bio Kratos jelte, i on je bukvalno temelj svake priče i svega šta se dešava u igri.
Sada se “God of War” u ovoj igri samo odnosi na to što se Kratos pojavi u par navrata i što je trailer počeo tome.
Sve bi bilo okej da je ovo actually spin-off i da nosi drugo ime. Ime, brending, mnogo toga doprinose prodaji i hajpu i PlayStation je verovatno svesno nazvao ovu igru “God of War” igrom.
Da ovo nema u sebi God of War ime i da se ne pojavljuje Kratos za bait & switch momenat starih fanova, ovo niko ne bi pogodio da je God of War igra, jer nije u osnovi, ne radi se o Bogu Rata nego o njegovoj mrtvoj ženi.
Ali brending je sve i mora da se proda što više kopija, ali nadam se da će sve smoriti ovo “third person cinematic experience” sve PlayStation igre koje su najavljene imaju isto izvođenje samo kao da si skin promenio. Da neko napravi mod da kontrolišeš Wolverinea u Gof of War 2018, bila bi Wolverine of War.
Otkrili over the shoulder third person kameru i sada guraju sve dok se prodaje. Hvala bogu pa im pada prodaja ekskluziva za po par miliona po polsednjem izveštaju jer su već smorili sa istim fazonom over and over again.
THAT SAID! priča u igri me zanima jer izgleda da će se riba iz Daredevila boriti sa svim palim bogovima koji su u ovom realmu, ali preterali su sa šarenilom i baljezganjem. Cory je bio director prve igre, glavna mana je bila što mali kenja toliko, kao i u drugom delu, gde ti priča šta da radiš Svi, pa čak i najveći fanovi God of Wara su pljuvali po tome, i kao da ništa insu naučili. Sada ubacili i branka kockicu koji nonstop kenja i mač koji ti priča da se fokusiraš kada te mlate.
Fun.
Kao kada bi napravili James Bond igru a i zove se 007: James Bond a vodiš neku Bond girl.