God of War 2018

Krenule prve recenzije, vecina daje 9/10, 4/5

Good

the huge game world with multiple locations and landscapes
the excellent exploration feeling
dynamic fights, based on a more complex but accessible system
enough variation in both locations and monsters
playable game with many optional quests
graphics and excellent artistic presentation
almost 60fps in Favor Performance mode on PS4 Pro

Bad

frail framerate in Favor Resolution (4K) on PS4 Pro
less “epic” than the old titles in the series
in the end, you have the feeling that a lot of content (entire realms and possible enemies) has been preserved for expansion and / or continuation

Still, I can’t wait to see where these characters go next. God of War ends on a promising, chilling tease that opens up the series for something wholly unexpected. Bringing Kratos back to think about the terrible things he’s done, and to ask if he can change, has ensured that future God of War games will be more interesting than they ever were before. While this game offers plenty of callbacks and references to the mythology of the past, it is better when boldly blazing a new direction for our heroes.

Opening with the promise of a changed Kratos certainly sets grand expectations for the new God of War. Under the game’s focused direction, the story manages to provide a thoughtful meditation on its hero’s legacy, the nature of his gratuitous violence, and what it means to engage in such senseless killing. And though it isn’t perfect, the game excels at nearly everything it sets out to do. Full of genuine surprises, thrilling action, and emotionally grounded in almost every moment, this God of War is easily the best entry in a long series that had no right to reinvent itself so well.

1 Like

i stand corrected :smiley:

jos osam dana i udri.

gamespot dao 9

Kad je najveca zamerka samoj igri to sto nema Photo Mode koji ce verujem biti ubacen do 20.04, onda nema dalje :smiley:

3 Likes

Ja ne vidim razlog zasto bi gledao ocenu ne samo od ove igrice,nego od svih igrica posto svako ima svoje mislenje,ukus…I da ima ocenu npr 3 nekome ce to biti najbolja igrica tako da ono… :slight_smile:

Čitam review-e i razmišlajm koliko je daleko 20.04. - celih 8 dana čekanja.
Sputavao sam sebe da ne uradim još jedan pre-order, ali danas idem na RI da uzmem nosioca.
Šta da kažem, poklekao sam, nije izdržala duša pesnika :blush:

Sama igra je dugačka preko 25h sati igranja, a ako se ide na kompletiranje to se povećana na preko 40-45h (zbog sporednih misija).

1 Like

This

You don’t find collectibles; you find entire chunks of story tucked behind a mossy wall or under a tropical island. God of War, like last year’s Nier: Automata and The Legend of Zelda: Breath of the Wild, rewards the player who inspects its immaculately designed world as if it were a hidden object game.

3 Likes

Ova igra će se prodati u gazilijardu primeraka!

1 Like

Pa ono, mozda i nece. Eksluzive se ne prodaju “tako dobro”. recimo god of war 3 je najprodavanija igra iz serijala a prodalo se 5 miliona i nesto sitno. Ovo ako napuca 6 miliona bice dobro. Ali ipak samo na jednom sistemu je to poprilican uspeh.

Recimo procitah negde da je GTA 5 zaradio vise od bilo kog filma pesme, serije knjige ever. Ali dobro ipak je to GTA i sto mogucih sistema na kojima igra radi.

Ukupna (trenutna) zarada GTA 5 je oko 6 milijardi dolara.

Recimo serijal gearsa se prodao u vise primeraka nego serijal God Of War. a uzmimo u obzir da su prva dva dela God of wara izasla na PS2 koji se prodao u gazilionima. Gears Of War 4 se navodno prodao u 6.4 milion primeraka, pa tako negde ocekujem i God Of War. Uzmimo i to da je God Of War pure singleplayer i kad se uzme platina, cao, a gears 4 mozes da igras u mp do besvesti ako ti ne dosadi.

kako god, ovako kvalitetnih igara nikad dosta, a i sama prodaja nije (toliki) key point jer se radi o 1st party studiju. Ako sa ovom igrom prodaju i (dodatnih) milion konzola, svi mirni.

EDIT: evo nasao podatak da se Horizon Zero Dawn prodao u 7.6 miliona. Tako da je moguce da ovo ide i na 8.

2 Likes

Hm, zar Horizon Zero Dawn nije prodat u +7M primeraka? Kako god, kod mene u firmi njih petorica imaju PS4, samo jedan uzima God of War, digitano i to je to, ostale ne zanima. Nisu mi uopšte jasni, jedan igra FIFA vikendom, drugi Fortnite, ostali ni ne igraju ništa posebno.

Jeste dodao sam edit u post, samo nisi primetio :slight_smile:

1 Like

Morao sam da nadjem i jedan review koji nije desetka cisto da vidim da li ikome na ovom svetu nesto smeta u ovoj igri :smiley:

Nasao sam jedan koji ima osmicu i ovo je “bad”

The best bits of fights are in cutscenes.
Characters don’t stay true to themselves merely to move the story along.
Combat can be by the numbers at times.

Moram da se prisetim jednog komentara da ne valja kako Kratos “kuca” na vrata umesto da ih razbije nogom. To je, mislim, jos veca zamerka od nedostatka photo moda. :smiley:

1 Like

Ili kako pravi vratolomije a ne moze da preskoci kamen :smiley:

1 Like

Ovaj deo mi se ne svidja… Jel ima neki “performance” mod?

Da i tu vadi (at most times) 60 fps na 4k

1 Like

Znate one stare - rdjavom q…u i dlaka smeta, dlaka u jajetu itd. isl.
Ako neko hoće da cepidlači i traži nedostatke, uvek će ih naći.

Uradio i platio preorder - nek ide život :slight_smile:

2 Likes

Sta ti je hype suncetipoljubim :smiley:

1 Like

Kad su remek delu kao Zeldi Botw nasli mane sta dalje da pricam :slight_smile:
Kupis ako ti se igra svidja, uzivas i to je to…Samo neka je sto vise ovakvih igara :slight_smile:

1 Like

Šta reći, nisam izdržao.
Kada pogledam da godišnje imam vremena da obrnem 5-7 igara, onda mi zaista nije žao da uradim ovako nešto i kupim igru za koju znam da će mi 100% leći i u kojoj ću uživati.

Koliko god pala cena nosioca dok ne završim igru, opet neće biti strašno, možda izgubim 1000 RSD. Kad pogledam na šta sve bacim pare, to je samo kap u moru.

EDIT:
I GOW3 remastered sam uzeo praktično prvi dan kako je izašla.
Tradicija se nastavlja :smiley:

1 Like

Pa sta je 1000 din za ovakvu igru, dve karte za bioskop.

1 Like

Svaku iole kvalitetniju igru zadrzavam u svom posedu, danas ljudi ispuse 500 dinara dnevno. A ne dao bog da kupis igru na disku ili digitalu za 1000+ din :scream::scream:.
Pa jer nisi mogao samo da skines sa dpajratbeja.