Glasine, rumori, rekla-kazala price iz gejming sveta

Bas nista :grin:

1 Like

Ćuti, dobićeš batine :smiley:

Ja gotivim toliko Silent Hill zato što imam lepa sećanja dok sam igrao tu igru prvi put. Sećam se kao juče kad su mi burazer i rodbina iz Ohrida došli dva dana pred doček nove godine i burazer mi je doneo svoj ps1 koji više ne koristi jer je imao komp (ja nisam imao ništa od konzola niti pc do druge godine srednje, sve što sam igrao bilo je po igraonicama ili kod raznih drugara) i nekoliko legendarnih igara na original diskovima među kojima su bile igre Nightmare Creatures, Jackie Chan, Wipeout 2, Silent Hill i još po neke koje nisam poznavao.
Ps1 je imao falinku malo sa čitanjem diskova tako da smo za neke igre morali da ređamo knjige (udžbenike uglavnom jer van časopisa o igrama i muzici ništa nismo ni čitali) da bi pojedine igre proradile.
Sećam se zvuka kako se disk zavrti, pa uspori i to je tren kada slušamo da li će da učita igru ili ne… Kad ponovo čujemo da se zavrteo disk, to je to, kreće Playstation logo i nema nazad. :smile:
Ja nisam znao šta je Silent Hill ali sam kao klinac uvek precrtavao slike sa omota igara za ps1 tako da sam omote studirao i bilo mi je jasno da je neki horor.
Pokrenuli igru jer je to bila jedna od retkih igara gde je čitao disk bez problema. Napolje je vreme bilo otprilike isto kao i u igri, magla, kišica, sneg, mi ispred mog starog tv-a, mrak u sobi, a u susednoj dnevnoj sobi se čuje smeh i razni glasovi jer nam je bio pun stan pošto su ostajali nekih nedelju dana.
Ceo jedan dan skoro smo prelazili Silent Hill, jeli lisnata peciva koje su se pekla za doček, nalivali se sokovima… Tada sam krenuo u prvu godinu srednje tek, drugačija vremena bila plus što sam ja žestoko kasnio sa tehnologijom u svakom smislu. :sweat_smile: Jbg, nismo bili baš imućni.
Sećam se u Silent Hill-u da smo stigli do one škole (Midwitch Elementary School) i da smo došli do dela sa krvavim klavirom gde smo trebali da nabodemo neke note po nekoj pesmi sa krvavog parčeta papira da bi se otključao prolaz za dalje. Inače puzzle sistem u Silent Hill-u nije bio nimalo naivan. Mi smo 3 dana pokušavali da skontamo šta da radimo i na kraju nismo ni uspeli. Taj deo sam prešao tek par godina kasnije kada smo ja i dva drugara prelazili igru iznova i jedva skontali šta je bila fora.

Taj ps1 više nemam, nažalost ni diskove tih igara jer mi neke drugari nisu vratili (klasika u to vreme) što je šteta jer taj disk danas vredi fin novac koliko sam video po ebay-u.
To uglavnom pamtim kao najbolji doček nove godine, prepun stan ljudi, moja soba prepuna nas mlađih i svi blenemo u moj krš od tv-a (koji sam koristio i par godina dok sam imao xbox 360) i mozgamo za Silent Hill, peglamo Nightmare Creatures i menjamo se da pobednik ostaje u Wipeout-u.
Good Times.

6 Likes

Jeste resili klavir ili je ostao u 1996. Godini :joy:

Rešio sa drugarima, proklet bio :joy: Troje nas mozgali dobrih 30ak min, nismo znali da li je uopšte to ključna stvar za dalje ili jednostavno da tražimo nešto drugo. :smile:

Ja kada sam igrao prvi Silent Hill uopste nisam bio dorastao igri u tom momentu. Imao sam 15 godina i igrali smo ja mladji brat i drugar. Jeziva atmosfera, sanjao sam igru danima…pa nije slucajno da igre 18+ ne preporucuju mladjima. Stigli do klavira i mucili smo se danima. Nismo uspeli i batalili smo igru- ali ja nisam. Nakon par meseci probam opet, stim sto ceo tekst klavira ponesem drugaru u gimnaziji koji je kidao engleski da mi on to prevede. Donesem ja tekst kuci i polako:“prvo je leteo golub beli…” itd itd kada je pao medaljon sa zida, covece kakvo ubudjenje i sreca u istom trenutku. Sejvovao sam igru i batalio jer nisam imao muda da sam nastavim. Uvece smo se opet skupili i nastavili sa igrom. Igrali smo je sedmicama dok je nismo zavrsili, Fantasticni trenuci.

3 Likes

Ah u to vreme nije bilo neta da vidis. Ja sada kako vidim bilo koju mozgalicu odmah palim youtube i trazim.
Tada ili mozgas ili mozda bas ta igra izadje resenje u SK :grin:

3 Likes
1 Like

Upravo tako, nema neta ili resi ili ostajes zakucan. Isto Resident evil kec, igramo, prvi put igras survival horor igru, ne zato sto nisi ranije igrao nego zato sto je prva (ne racunam alone in the dark). Fali nam jedan medaljon, boga nema da ga nadjemo. mi smo tu zaglavili dobrih par meseci. Jer naravno, ko ce ti reci da jebena knjiga moze da se otvori u inventaru. Prvi put se upoznajes sa tim mehanikama. Taj trenutak kad se knjiga otvara a unutra medaljon koji nam fali mesecima cu pamtiti ceo zivot :smiley:

5 Likes

Bas to,sve sam to isto tako prolazio. Sa drugarima neke zajedno igrali. To su bili grupni poduhvati nekada. Avanture smo sve igrali zajedno. Tipa Lary ili Full Throttle i tako te.
A igrao sam i Alone in Dark :exploding_head:
Ali najveci problem mog zivota je bila Myst

Ja kontam da sam danas glup za tu igru :joy::joy::joy:

Ma da, retardirao sam se vremenom. Nemam ni zivaca vise.
Prvu sam se bas mucio. Drugu isto.
Myst 3 vec je bilo neta i resenja na netu uveliko.
Igrao sam i zaglavim se negde i ne odolim i potrazim resenje. Na kraju se svede sve na trazenje resenja i to je to. Izgubilo smisao.

1 Like
2 Likes

UE5

1 Like

auu brale, pa ja sam mislio da je ovo neko snimao. Da li mozemo ocekivati ovakve igre?

1 Like

Na ps6 tek :grin: i na nintendo-u 2059-e :grin:

1 Like

Znamo šta nije. :grin: #HL3

2 Likes

Mozda ce ps5 pro i sx pro moci Gotham Knights u 60 fps da pokrenu… :man_shrugging: :crossed_fingers: :grimacing:

1 Like

Prejako :smiley:

3 Likes