Gears 5

Kupi ovu zadnju reviziju, ona se valjda manje čuje…

Ma jes. :slight_smile:

Kupio sam Xbox, ovo palim od sada samo za Fifu. :smiley:

Niste vi culi moj komp ko prekupac sunce ti :joy::joy::joy:

Praćenje statusa je aktivno :smiley:

6 Likes

Upravo završio kampanju na insane. Do sada definitivno najbolja kampanja girsa. Likovi, pogotovo sporedni su odlični, sama mesta koja se posećuju su odlična… Nivo detalja u misijama je stvarno odličan. Priča je dosta vezana za girse 3, 4 i malo za judgment. Sada ostaje skupljanje collectibla, kojih kao i u svim girsima ima na pretek. Naravno, svako ko završi akt 4, zna kako će početi girsi 6.
Svako ko bude prešao kampanju, neka izostavi pisanje o chapter 4… Znaće zašto…

5 Likes

Zsvršio kampanju i nisam dobio pola avhievementsa uključujući onaj za pređenu igru.

Moraću ovo preći još jednom ispočetka za par mjeseci kad ispeglaju ove silne glitcheve.

2 Likes

Meni upravo stižu achievementi a igrao pre tri dana…

Nisam ni ja, sada sam prešao četiri chaptera da nih otključao za insane(act 1 chapter 4 I prva tri u drugom). A za u opšte završenu kampanju mi je na 93%, insane achievement se otključao… U svakom slučaju moram još jednom preći kampanju da pokupim sve collectibles, a I toga mi ne fali mnogo. Sve u svemu odlična kampanja… I za jedno 3-4 godine, očekujem da girsi 6 imaju dosta bolju kampanju…

Zavrsio Act II. Prvi act je bio odlican, drugi se poprilicno oduzio, podsjeca me na Madagascar dio u The Lost Legacy, dosta putovanja izmedju interesnih tacaka, semi-otvoren svijet sa vrlo malo interesantnih stvari izmedju navedenih tacaka.

Napicavanje je odlicno, Jack dosta pomaze u borbama, a nivo detalja i graficki utisak su odlicni. Za sada imam veoma visoka ocekivanja od ostatka igre, vidicemo sutra sta ce biti.

Boss borba na kraju drugog acta je bas bezveze, ali avaj, rijetkost je da neko radi dobre boss borbe, a da nije u pitanju hack’n’slash zanr.

Act 3 je ukupno uzevsi dosta bolji, upravo zavrsio. Vise ima sporednih misija (mada open world i dalje smara), vise intenzivnih deonica sa napucavanjem, bos na kraju spektakularniji i vise lici na klasicne bosove, iako meni licno dosta laksi (pao iz prve dok me je matrijarh ubio 20-30 puta).

Act 4 za sada malo podseca na prve gearse, razrusen grad sumornih boja.

Zbog Jacka koji donosi pregrst takcickih opcija, u 60fps, svakako je najbolja je Gears kampanja do sada. Da nije bilo tehnickih problema na pocetku, utisak bi bio dosta bolji.

Na momente izgleda fantasticno, narocito posle DF videa koji ukazuje na sta da se obrati paznja (zamisli jos jedan sloj svetlosne glazure preko toga sto vidis na PC-u), ali i dalje ima ups and downs.

:clap: :clap: :clap:

4 Likes

Dobra igra ali realno ne bi bilo pola ove brojke da nije Game Passa. :slight_smile:

5 Likes

Moram da priznam da sam malo izgubio momentum poslije Act II i pocetkom Act III. One voznje na skiffu su mi totalno bezveze, umjesto da su sve one hub-ove stavili jedan pored drugog, oni su ih razvukli na razlicite strane mape i nazvali to otvorenim svijetom. Na moju zalost, ova novina je samo uticala na to da ono sto volim u vezi Girsa, a to je napucavanje, bude razudjeno izmedju ovih voznji.

Sve ostalo mi je fenomenalno i stvarno ispeglano do savrsenstva ako posmatramo gameplay. Svidja mi se i sto je stop’n’pop mehanika malo ublazena, pa se moze ponekad napucavati i van covera bez da vam odmah skinu glavu. Naravno, igram na srednjoj tezini, na visim tezinama ovo nije moguce.

Na pc-u sam na pocetku imao mali glitch gdje sam morao restartovati checkpoint, i jednom u Act III, ostatak je bio bez bugova.

Mali problem postoji prilikom ucitavanja cinematika, bar na mojoj masini, i prilikom ucitavanja novog nivoa, ali vece su sanse da je ovo do moje masine, a ne do optimizacije.
FOV je takodje odlican dodatak, iako bi mi bilo draze da ima opcija 120, sada je masksimum 100.

1 Like

Jel neko skontao da može da repetira oružja u nedogled čak iako je puno oružje…? Ubadate perfect reload i tako do besvesti. To ranije nije bilo, kontam da je to neki bug. Bukvalno konstantno može da se stiska reload dugme.

1 Like

Bilo je u 4…

Update od 55gb?!? :roll_eyes:

Haha. Ovo mora da je neki novi rekord.

To see I ranije događalo nekim ljudima da im skida celu igru umesto da samo skine update…

https://youtu.be/jI1zjDAVr3c
Najbolji Easter egg ikada :smiley: