Gaming karantin

Znam da je to sada deseta rupa na svirali, ali eto, kad je vec gaming forum… Gamespot je napravio listu igara koje je “najbolje igrati kod kuce”, u jeku epidemije. Jedna od igara je i Death Stranding, koju sam uzeo bas pre jedno 2 nedelje… Idealno gaming “stivo”, dok nam ne uvedu restrikcije elektricne energije, za ova mracna vremena. :frowning:

Death Stranding – Alessandro Fillari, Editor
I still find myself thinking about Death Stranding occasionally. While it’s only less than a year old as of this time, the game’s ruminations on isolation, loneliness, and the need to connect with others feels all the more potent and prophetic in our current times. It’s essentially a big-budget AAA game with the mindset and framework of an indie game favorite, which is such a rarity that I wonder when we’ll see anything like it again. It was my favorite game of 2019, and I felt an incredible connection to the game due to how effectively it tapped into the growing anxieties of simply trying to make it day to day in with looming existential threats. With the rising spread of COVID-19, and as more people are retreating into the safety and comfort of their homes, it’s incredibly eerie to see how many more parallels have risen with the real world and with Hideo Kojima’s new-weird post-apocalyptic open-world game.

During this time where so many of us are staying in-doors and working from home, I’ll be revisiting Death Stranding. To play this lovingly strange, anti-open-world game is to understand that you’re in for a long and solitary journey in a massive world, that’s still connected to an online network of people who are in similar circumstances. Playing as Sam Porter Bridges, all you have on your journey is a cloned baby who can point out hostile spectral beings in the distance, and a bunch of random cargo strapped to your back. Much has already been said about its unusual, yet still precise focus on the act of walking, and I can’t express to you enough that it’s among one of my favorite mechanics in recent years. This ties into the larger theme of connection. Not only with Sam, where you feel his every step, but with the sense that the strangers who isolate themselves in their bunkers are placing their hopes on you to deliver–so to speak.

Over the course of its massive story spanning the entire continent of an unrecognizable North America, the greatest lesson you’ll come to learn is that while you are on a lonely odyssey, you are, in fact, never alone in the struggle. It’s an incredibly powerful message for our present period, a time where placing faith in others and not giving in to the comfort of remaining in our bubbles is essential. Throughout the game, the Porter delivery company’s saying is heard often, which is “Keep on keeping on.”–and that’s something I’ll keep in mind for a while.

Kakav je vas gaming “repertoar”? Fifa je isto “pogodjena” u tom smislu, nema vise Team of the Week kartica, nema live update-a u odnosu na UCL performanse, jer vise nema sportskih takmicenja… Ali ono kao, smislice nesto (mozda ranu TOTS promociju).

Uzeo sam danas Death Stranding… da probam i to cudo. :unamused:

I kakav je utisak? :smiley:

a mi uvek mislimo da smo najgori na svetu…

Ni kod nas nije bolje, uzimaju zalihe svi redom bez uzbune. Nego mora da se spremi za gaming karantin i hrana, vi spremili igre a sta cete jesti ? :slight_smile:

A Plague Tale je idealna igra za ovaj period karantina…Šalu na stranu, igra je stvarno dobra + je u gamepass-u pa ko nije probao eto prilike.

Kod nas ima one vojne vakcine i one zalihe konzervi iz JNA zato se ne brinu.

2 Likes

Nadam se da neće, a ne mislim da su oni nešto mnogo organizovaniji od nas, bilo je do sada x primera gde su te najrazvijenije zemlje i te kako podbacile u rešavanju problema, ali nadajmo se da će ceo svet uspeti da prebrodi i ovu krizu što bezbolnije…

Xbox gamepass I slobodno u karantin :smiley: ima da se igra i posle ovog virusa

Znam samo ovo kad prodje, nikad više neću ruke sapunom prati :joy:

Slažem se, ali njihov budžet je mnogostruko veći, a to što smo mi ekonomski jadni možemo u velikoj meri da zahvalimo baš tim istim razvijenim zemljama koje su nas decenijama iscrpljivale kojekakvim sankcijama, bombardovanjima i lažima…

i svi zajedno danas umiremo od korone…

1 Like

Juce je izasla sezona 20 u diablo 3 i uboli su ga samo tako :joy:. Tako da pored Castlevanie ( koju privodim kraju) ubijam i horde demona u d3. :grin:

Radis power buff? :smiley:

Diablo je dobro imati u ova teska vremena, ali kada krenu restrikcije, samo Switch pomaze :frowning: Doduse, baterija je nevidjeno bedna…

Solarni paneli i baterije sve rešavaju :grin:

Prikladno ime s obzirom na situaciju, ali ne moze :smiley:

Bajo moj al nas ti pljujes svaka ti cast. Druze pa nisu Spaniji u prvom i drugom svetskom ratu pobili pola stanovnistva i sravnili gradove sa zemljom. Ne kazem da nema u nama krivice ali jbg nismo bili kolonijala sila da zivimo na tudjoj grbaci i pobijemo ceo kontinent zbog dobrog zivota :slight_smile:

Dva kontinenta da budem precizniji :slight_smile:

1 Like

Pa naravno da se pozivamo jer nije isto pet puta praviti jednu te istu zgradu nego napraviti pet novih zgrada, msm ako kapiras sta hocu da ti kazem. Inace pet godina sankcija sasvim dovoljno za unistenje kompletne ekonomije. Zamisli Spaniju da joj uvedu petogodisnje sankcije? Uostalom sve su to vece drzava pa se lakse dignu iz pepela. Navedimi mi jednu manju drzavu koji ja je stala na noge, a da je prezivela isto sto i Srbija, pocevsi od 500 godina vladavine Osmanlija?

Nije se desio samo nama ali pogledaj procenat stradanja stavnovnistva. Sve u svemu ok, kapiram otisao si na zapad da zivis i radis i sad ne mozes realno da sagledas stvari. Besmisleno mi je to izjednacavanje stvari kako su navodne svi preziveli isto sto i Srbija.

Daj zajebi pricu…
E sada stvarno ozbiljno razmisljam da porucim na brzaka jedan PS pro. Ako zabodemo kuci ima da se roknem od dosade…
Cekam da vidim u toku nedelje sta ce biti…
Ali moguce da nece ni biti dostava niti kurira…